Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

In memoriam: Mūžībā aizgājusi skolotāja Vilma Balode

2017. gada 27. februārī, kad, pavasara saulītē iemirdzējušās, Smiltenē klusi šalca Jāņkalna priedes, mūžībā devās skolotāja  Vilma Balode.


Vilma Balode (Pelckava) dzimusi 1935. gada 25. martā Valkas rajona Blomes pagastā. Bērnību aizvadījusi kopā ar māsu vecāku saimniecībā, tā agri iepazīstot lauku darbu smagumu, dabas skaistumu un mīļākās rotaļas un spēles kopā ar grāmatu, ko lasīt jau agri iemāca viņas māmiņa. 1943. gadā sākas skolas gaitas Blomes 7. gadīgajā skolā. Mācības grūtības nesagādā, tikai kara gadi liek izjust ikdienas dzīvi. Vēl traģiskāku šo laiku dara mātes un tēva pāragrā aiziešana viņsaulē. Māsas Inta un Vilma kļūst viena otrai par stipru un drošu atbalstu visā dzīvē.


1950. gadā sākas Vilmas vidusskolnieces gadi Smiltenes vidusskolā. Paralēli mācībām ir gan darba gaitas, gan raits dejas solis skolas kolektīvā, skolas avīzes atbildīgas redaktores pienākumi un aktīvs sabiedriskais darbs. Drīz vien iezīmējas arī nākamās profesijas izvēle, jo dzimtā valoda un literatūra kļūst par mīļākajām mācību stundām. Par spilgtu skolotāja profesijas piemēru kļūst klases audzinātājs, matemātikas un mūzikas pedagogs Juris Dāvis. Mācības vidusskolā skolotāja vienmēr atcerējusies kā vienu no skaistākajiem laikiem dzīvē. 


Skolas balto bērzu ielokā 1954. gada absolventu fotogrāfijā ir arī Vilmas sirsnīgais un priecīgais smaids. Tālāk ir skolotājas profesijas apguves ceļš Latvijas Valsts Universitātē. Un arī te blakus studijām ir deja, fakultatīvas angļu valodas studijas, sports, darbs laikrakstā “Padomju Jaunatne”. Pirmās mācību stundas klasē iesākas Jaunpiebalgas vidusskolā. Tā izlolotais sapnis būt skolotājai ir piepildījies.


1965. gadā skan Vilmas un Jāņa Baloža kāzu valsis mūža garumā, to prieka un rūpju virpulī iegriež meitas Laila un Ilona. Skolotāja vienmēr augstu vērtējusi ģimenes tradīcijas, kā kopīgus svētkus un ceļojumus, vienkāršu kopā būšanu un reizē gādību par saviem tuvajiem.


Kad 1970. gadā ģimene pārceļas uz Smilteni, Vilma Balode strādā Smiltenes vidusskolā par latviešu valodas un literatūras skolotāju, ir tik daudzu jauniešu paaudzēm mīļa un sirsnīga internāta audzinātāja. Darba mūžs- garš, piepildīts un dāsns- ir līdz pat 2009. gadam. Skolotāja savu skolēnu un kolēģu atmiņā vienmēr paliks kā sirdsgudra, atsaucīga un dzīves pieredzes bagāta personība. Pavadot skolotāju pēdējā gaitā, izsakām visdziļāko līdzjūtību ģimenei, tuviniekiem.

    Atvadīšanās no skolotājas Vilmas Balodes 4. martā 13.00 Smiltenes pilsētas kapos.

Smiltenes vidusskolas kolektīvs

Dzīvesstāsti