Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

In memoriam: Mūžībā devusies pensionētā Palsmanes internātpamatskolas skolotāja Vilenta Ķikule

Tajās lapās,

Ko mūžības vēji nu šķirsta,

Paliek cilvēka mūžs.

(Z. Purvs) 

6. martā 94 gadu vecumā pa Mūžības ceļu ir aizgājusi pensionētā Palsmanes internātpamatskolas skolotāja 

Vilenta Ķikule 

(12.11.1922. – 06.03.2017. ). 

1963. gadā, atgriežoties tēva mājās, Vilenta sāka darbu toreizējā Palsmanes internātskolā, bet no 1966. gada turpināja strādāt jaundibinātajā Palsmanes palīgskolā, kur  mācīja latviešu valodu un matemātiku jaunāko klašu skolēniem. Neatsverams bija viņas ieguldītais darbs dramatiskā pulciņa vadīšanā. Tieši Vilentas pamudināti daudzi skolnieki uzdrošinājās spert pirmos soļus uz skatuves dēļiem un izzināt skatuves mākslas pamatus.

 Savu dzīves lielāko daļu Vilenta ir veltījusi skolai, pelnītā atpūtā aizejot jau sirmā vecumā 2000. gada maijā. Sirdī viņa bija kopā ar skolu un vienmēr priecājās par bijušo kolēģu apciemojumiem vai telefona zvaniem. 

Kolēģiem un skolniekiem viņa atmiņā paliks kā sirsnīgs, gaišs un ļoti dzīvespriecīgs cilvēks. 


Atvadīšanas no pensionētās skolotājas Vilentas Ķikules notiks 2017. gada 10. martā plkst. 1200 Palsmanes kapličā.


Dzīvesstāsti