Kora diriģentu ētika.

Dziedātāji vienmēr izvēlas dziedāšanu korī kā patīkamu atslodzi jaukā kolektīvā no parastās ikdienas rūpēm un vientulības.Vai tādā gadījumā ir attaisnojama diriģentu despotiska un egoistiska izturēšanās pret dziedātājiem korī?Vai tiešām dziedātāji būtu pelnījuši regulāri klausīties diriģentes kliegšanu,mēdīšanos un klavieru dauzīšanu?Dziedātāji nedrīkst neko iebilst,jo tad seko uzbļāvieni un pazemojumi....Dziedātāji tiek dresēti kā cirka dzīvnieki.Žēl,ka diriģentiem nav savs ētikas kodekss,kuru vajadzētu parakstīt pirms stāšanās kolektīva priekšā....Dziedātāju labsajūtai tomēr vajadzētu būt svarīgākai par diriģentes augstprātību un egoismu....

OzolaS

Cien. foruma izveidotāj, lūdzu precizējiet savu problēmu, par kuru kori Jūs izsakāt savu sāpi! Šādas vispārināšanas rezultātā tiek aizvainoti visi kolektīvu vadītāji.

pirms 5 dienām, 2017.10.12 13:18

anno192

Es ļoti atvainojos,ja esmu aizskārusi visus koru diriģentus-tāds nebija mans mērķis.Negribu personīgi nosaukt diriģentes vārdu,bet ceru,ka viņa izlasīs šīs manas pārdomas un mainīs savu attieksmi uz labo pusi.Runa ir par vienu no Smiltenes pilsētas koriem.

pirms 5 dienām, 2017.10.12 14:36

7xnomeeri

Anno192, vai nebaidāties uzņemties atbildību par cieņu un godu aizskarošas informācijas izplatīšanu?
Jūs norādāt, ka Smiltenes pilsētā ir despotiska, egoistiska, augstprātīga diriģente, kas regulāri kliedz, mēdās, dauza klavieres, pazemo un dresē dziedātājus kā cirka dzīvniekus. No tāda apraksta rodas jautājumus, kāpēc šāds cilvēks neatrodas ārstniecības iestādē, bet gan vada kori? Vai šeit Jūs netieši norādāt uz Smiltenes pilsētas domes nekompetenci, algojot tādu darbinieku? Ja esat pārliecināta par savu rakstīto, tad Jums ir jāvēršas Smiltenes pilsētas domē ar lūgumu izvērtēt konkrētās diriģentes psiholoģisko atbilstību veicamajam amatam. Kāpēc par aprakstīto problēmu nevērsieties augstāk stāvošās instancēs, bet gan anonīmi (nosacīti anonīmi) izplatāt šādu informāciju forumā? Kāpēc baidāties tieši norādīt, par kuru diriģenti Jūs tā izsakāties? Varbūt tomēr ir pamats apšaubīt Jūsu rakstīto..
Ja Jūs domājat, ka persona virtuālajā vidē ir anonīma un ir pasargāta no saukšanas pie atbildības, tad sniedzu Jums nelielu ieskatu, kā policijai būtu iespējams Jūs atrast, nerunājot jau par to, ka pēc interneta protokola adreses arī var noteikt Jūsu atrašanās vietu, no kuras tika publicēts Jūsu raksts. Tātad no Jūsu rakstītā izdarāmi šādi secinājumi:
1) Jūs esat sieviešu dzimuma pārstāve (citēju: „Es ļoti atvainojos, ja esmu aizskārusi”);
2) Jūs esat vientuļa sieviete (citēju: „no parastās ikdienas rūpēm un vientulības”). Tātad dziedāšana korī Jums ir iespēja būt cilvēkos, kur Jūs nejūtaties vientuļi. Vai Jūs varētu tādēļ pat mazāko aizrādījumu un lūgumu uztvert saasināti? Vai Jūs varētu apvainoties, ja gadījumā Jums netiek veltīta uzmanība, kādu Jūs gaidījāt?
3) Runa ir par jauktu kori, jo visā tekstā Jūs lietojat vārdu „dziedātāji”, nevis „dziedātājas”.
4) Ņemot vērā, ka esat sniegusi informāciju par to, ka tas ir Smiltenes koris, diriģente – sieviete, tad nav grūti izskaitļot divus potenciālos korus – jauktais koris „Vidzemīte” un jauktais koris „Mežābele”. Smiltenes pilsētas domes mājaslapā ir atrodama informācija arī par šo koru vadītājām, proti, kora „Vidzemīte” vadītājas – Baiba Žēbina, Dzidra Jēkabsone un kora „Mežābele” vadītāja – Velta Ispravņikova. Tātad var secināt, ka Jūs esat viena no šo divu koru dalībniecēm un Jūsu aprakstītā persona ir kāda no šīm diriģentēm.
Minēto koru diriģentes, vai Jūs uzskatāt, ka Anno192 ir sniegusi patiesu informāciju par Jums?
Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētāja G.Kukaiņa kungs, kā Jūs uzskatāt, vai pilsētas kori var vadīt tāda diriģente, kādu apraksta dziedātāja Anno192?
Jautājumi ir retoriski un uz tiem nav jāsniedz atbildes.
Un tagad parunāsim par Jūsu, Anno192, saukšanu pie atbildības krimināltiesiskā un civiltiesiskā kārtībā. Krimināllikuma 157.panta otrā daļa paredz, ka par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Savukārt Civillikuma 2352.prim viens panta pirmajā un trešajā daļā noteikts, ka katram ir tiesības prasīt tiesas ceļā atsaukt ziņas, kas aizskar viņa godu un cieņu, ja šādu ziņu izplatītājs nepierāda, ka tās atbilst patiesībai. Ja kāds prettiesiski aizskar personas godu un cieņu mutvārdiem, rakstveidā vai ar darbiem, tad viņam jādod atlīdzība (mantiska kompensācija). Atlīdzības apmēru nosaka tiesa.
Anno192, vai varēsiet tiesā pierādīt, ka Jūsu rakstītais atbilst patiesībai? Jūs neesat anonīma. Vienkārši neviens vēl nav iesniedzis policijai iesniegumu par Jums un neviens vēl nav cēlis prasību tiesā 
Ja gadījumā pārdomājat un tomēr konstatējat, ka Jūsu rakstītais nav patiesība, tad lūdziet mājaslapas administrācijai dzēst Jūsu izplatīto informāciju, bet, ja tomēr uzskatāt, ka esat pamatoti cēlusi neslavu kādai no minētajām diriģentēm, tad aiciniet domes priekšsēdētāju izvērtēt, kādus darbiniekus dome pieņem darbā, un vērsieties tiesībsargājošās instancēs, jo pret Jums taču izturas tik necilvēcīgi un pat bīstami jāsaka, jo pat klavieres nepazīst diriģentes žēlastību . Bet jebkurā gadījumā, ja ir tā, kā Jūs rakstāt, tad, kāpēc turpināt apmeklēt kori? Varbūt ir vērts vientulības izkliedēšanai atrast citas intereses, nevis publiski apvainot citus? 
Lai labs laiks pārdomām ;)

pirms 4 dienām, 2017.10.13 16:30

bezugunsnavdumu

Vo velns, kāds palags. Ar to neslavu nav tik viegli. Ir jāpierāda, ka neesi tāds, ir jāatmasko sevi ja atpazini. Pat ja būtu minēts vārds, neko daudz nepanāktu, jo arī būtu vajadzība taisnoties.
Par diriģenti ticu, daudzi no viņiem lecīgi, ar neizsapņotu sapni, bet Rīgā un pasaulē vietas tiem neatradās.

pirms 3 dienām, 2017.10.14 09:34

bezugunsnavdumu

Deru uz alus kasti, ka neko tiesā nepanāksi.

pirms 3 dienām, 2017.10.14 09:37

bezugunsnavdumu

Pat ja notiktu tiesa, nevis ano192 būtu vajadzība taisnoties, bet Jums, ano vajadzētu stāvēt uz savas līnijas un lai process iet. Jums gan jāskrien pa apli, jāvāc pieradījumus, atziņas, utt, ka esat labsirdīga. Nu tas tā, informācijai. Ano pozīcija ir skaidra, tur neko pieradīt nevajag. Jums gan + nauda tiesai, ar miglainām izredzēm atgūt. Savādi, ka daudzi uzskata ka tiesa uzreiz ņems viņu pusi. Tiesa izvērtē abas puses un pieņem lēmumu par faktiem.

pirms 3 dienām, 2017.10.14 09:44

anno192

Redzu,ka manas pārdomas par diriģentu ētiku ir sasniegušas mērķi,ja jau man tiek draudēts ar kriminālatbildību.Varu tikai iedomāties,kā tiek telefoniski apstrādāti dziedātāji,lai mani nomelnotu un pataisītu par neslavas cēlēju.Taisnība jau nekad nevienam nepatīk,bet no kora prom iet netaisos,jo esmu dziedājusi visu mūžu .Runa ir par senioru kori Mežābele.

pirms 4 dienām, 2017.10.13 18:33

normundsk75

Taa gan nav labi, ka cilveks tiek taa vazaats publiski. Visu muzu ir dziedats kori un tagad ta par cilveku rakstit. Var jau uzrakstit kas nepatik un taa bet taadiem vardiem apsaukat nu gan nav smuki.

pirms dienas, 2017.10.16 10:48

smilteniete

Piekrītu normundsk75..vienalga, lai kādas būtu domstarpības vai problēmsituācijas, bet pieaugušiem cilvēkiem noteikti tādā veidā nevajadzētu risināt savstarpējās attiecības. Jāpaliek cilvēkam neskatoties ne uz ko. Cienījamam vecumam jāiet roku rokā ar cienījamu uzvedību.

pirms dienas, 2017.10.16 14:09

nazis.ass

Es nekad neesmu dziedājis korī, bet saprotu – koris ir kolektīvs. Ikvienā kolektīvā dalībnieki apvienojas kādu sev zināmu mērķu sasniegšanai. Vai šis mērķis visiem dalībniekiem un arī vadītājam – diriģentam ir noformulēts un visiem viens. Ja tā ir, tad vadītāja emocionāla reakcija uz kolektīva progresu vai tā trūkumu, kā motivācijas metode, ir pieļaujama un tiks uztverta ar izpratni. Ja kādam tas nav pieņemami un viņa personīgā vēlme darboties kolektīvā nav savietojama ar citu dalībnieku vēlmēm un vadītājam dotajiem uzdevumiem, tad būtu nopietni jāpārdomā sava tālākā dalība šajā kolektīvā.

pirms 23 stundām, 2017.10.16 17:54

7xnomeeri

bezugunsnavdumu, lasiet uzmanīgāk- Civillikumā noteikts, "ka katram ir tiesības prasīt tiesas ceļā atsaukt ziņas, kas aizskar viņa godu un cieņu, ja šādu ziņu izplatītājs nepierāda, ka tās atbilst patiesībai." ZIŅU IZPLATĪTĀJAM JĀPIERĀDA, ka viņa izplatītā informācija ir patiesa. Nezinu, kā var pierādīt Ano192 rakstīto, ja nu vienīgi ar psihiatrisko ekspertīzi un pašvaldības policijas protokolu par pašvaldības mantas (klavieru) bojāšanu :D

pirms dienas, 2017.10.16 10:33

marutavitola

nazis.ass!Tātad visa nelaime ir padotajā,kas nesaprot vadītāja motivācijas metodes,kas nav saistītas ar cieņas izrādīšanu saviem padotajiem?Un,ja padotais aizies,tad visas problēmas tūlīt būs atrisinātas?Pārāk primitīvi-kā akmens laikmetā.

pirms 17 stundām, 2017.10.16 23:21

hokkkejists

Manuprāt nelaime nav vienā vai otrā cilvēka, nelaime ir tā, ka netīrā veļa tiek publiski mazgāta. Nezinu, kas noticis starp dalībnieci un diriģenti, bet tās ir attiecības kolektīvā un, ja no diriģentes bija necienīga attieksme, tad tas protams nav pieņemami, bet necieņa tālāk par kolektīvu nekur neaizgāja. Taču dalībniece to visu padarīja zināmu visai Latvijai un tā šķiet ir vēl lielāka necieņa. Ja es dziedātu šajā korī, tad to uztvertu arī kā necieņu pret mani, jo koris tiek izcelts sliktā gaismā.

pirms 7 stundām, 2017.10.17 09:51

draudzene533

hokejist-pārlasīju dalībnieces pārdomas vairākas reizes un nevienā teikumā koris netiek izcelts sliktā gaismā,bet gan gluži otrādi ir minēts kā jauks kolektīvs.Tātad pēc Jūsu domām iekšēji kolektīvā necieņa var turpināties gadiem ilgi-tikai nedrīkst par to runāt.Tad dalībniece tiek nozākāta par pēdējo noziedznieci un,kā saprotu,noteikti tiks iesūdzēta tiesā,jo ir taču nopelnījusi tik daudz pantus.Varbūt Jūs abi kopā ar 7nomeeri izpildiet viņai publisku nāves sodu,nocērtot galvu,jo Jūs taču tā gribiet ar viņu izrēķināties-gan jau kāds pants atrastos.Cik zinu,tad dalībniece jau meklē cietumu,kur būtu arī koris,lai varētu dziedāt vismaz cietuma korī.

pirms 4 stundām, 2017.10.17 12:45

hokkkejists

Kā jau rakstīju, es nezinu, kas notiek tajā kolektīvā, varu spriest tikai par to, ko šeit redzu. Un šeit es redzu, ka kolektīvs ir nosaukts par cirka dzīvniekiem, kuri regulāri tiek pazemoti un apsaukāti. Tiešām nespēju saredzēt, ka dalībniece būtu par kolektīvu labu vārdu bildusi. Kaut gan paskatījos internetā un par kori ir daudz kas rakstīts un cik saprotu no rakstiem, tad tam ir labi panākumi. Piedodiet, ka tā saku, bet tad jau sanāk, ka dalībnieki ir labi izdresēti.
Varbūt tas ir atkarīgs no katra audzināšanas, bet ja man ģimenē, darbā vai ar draugiem un paziņām ir konflikti, es nesaku par to visai Latvijai, bet gan cenšos risināt ar konkrēto cilvēku.
Kāpēc ir tāda agresija no Jūsu, draudzene533, puses? Es taču tikai dalos ar savu viedokli un skatos uz situāciju neitrāli.

pirms stundas, 2017.10.17 15:34

draudzene533

hokejist,izlasiet uzmanīgi pirmo teikumu-redzu,ka Jums ir grūtības ar teksta izpratni-ne jau koris ir nosaukts par cirka dzīvniekiem,bet veids,kā diriģente izturas pret dziedātājiem tiek salīdzināts ar dresūru cirkā.Un izskatās,ka tik neitrāls nemaz neesiet.....bet situāciju izvērtēt Jums kā hokejistam galīgi neizdodas.Bet ļoti cenšaties gan...

pirms 23 minutēm, 2017.10.17 16:03

draudzene533

7*nomeeri-no kurienes jums tā apbrīnojamā cietsirdība un tieksme izrēķināties visādos veidos ar visiem,kas nav tīkami vai domā citādi? Ja kāds ir uzdrošinājies izteikt savas pārdomas publiski,tad tūlīt atrodas n-tie panti,lai viņu sodītu.Labi jau gan,ka šādi sadistiski noskaņoti juristi,kas alkst pēc asinīm,Latvijā nav daudz.Pārsvarā jau gan visi juristi ir cienījami un godājami savas profesijas pārstāji,bet Jums vēl jāaug līdz tādam līmenim.Interesanti,cik pantus Jūs pieskaitīsiet man par savu domu izteikšanu?

pirms 9 minutēm, 2017.10.17 16:17