Kora diriģentu ētika.

Dziedātāji vienmēr izvēlas dziedāšanu korī kā patīkamu atslodzi jaukā kolektīvā no parastās ikdienas rūpēm un vientulības.Vai tādā gadījumā ir attaisnojama diriģentu despotiska un egoistiska izturēšanās pret dziedātājiem korī?Vai tiešām dziedātāji būtu pelnījuši regulāri klausīties diriģentes kliegšanu,mēdīšanos un klavieru dauzīšanu?Dziedātāji nedrīkst neko iebilst,jo tad seko uzbļāvieni un pazemojumi....Dziedātāji tiek dresēti kā cirka dzīvnieki.Žēl,ka diriģentiem nav savs ētikas kodekss,kuru vajadzētu parakstīt pirms stāšanās kolektīva priekšā....Dziedātāju labsajūtai tomēr vajadzētu būt svarīgākai par diriģentes augstprātību un egoismu....

OzolaS

Cien. foruma izveidotāj, lūdzu precizējiet savu problēmu, par kuru kori Jūs izsakāt savu sāpi! Šādas vispārināšanas rezultātā tiek aizvainoti visi kolektīvu vadītāji.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.12 13:18

anno192

Es ļoti atvainojos,ja esmu aizskārusi visus koru diriģentus-tāds nebija mans mērķis.Negribu personīgi nosaukt diriģentes vārdu,bet ceru,ka viņa izlasīs šīs manas pārdomas un mainīs savu attieksmi uz labo pusi.Runa ir par vienu no Smiltenes pilsētas koriem.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.12 14:36

7xnomeeri

Anno192, vai nebaidāties uzņemties atbildību par cieņu un godu aizskarošas informācijas izplatīšanu?
Jūs norādāt, ka Smiltenes pilsētā ir despotiska, egoistiska, augstprātīga diriģente, kas regulāri kliedz, mēdās, dauza klavieres, pazemo un dresē dziedātājus kā cirka dzīvniekus. No tāda apraksta rodas jautājumus, kāpēc šāds cilvēks neatrodas ārstniecības iestādē, bet gan vada kori? Vai šeit Jūs netieši norādāt uz Smiltenes pilsētas domes nekompetenci, algojot tādu darbinieku? Ja esat pārliecināta par savu rakstīto, tad Jums ir jāvēršas Smiltenes pilsētas domē ar lūgumu izvērtēt konkrētās diriģentes psiholoģisko atbilstību veicamajam amatam. Kāpēc par aprakstīto problēmu nevērsieties augstāk stāvošās instancēs, bet gan anonīmi (nosacīti anonīmi) izplatāt šādu informāciju forumā? Kāpēc baidāties tieši norādīt, par kuru diriģenti Jūs tā izsakāties? Varbūt tomēr ir pamats apšaubīt Jūsu rakstīto..
Ja Jūs domājat, ka persona virtuālajā vidē ir anonīma un ir pasargāta no saukšanas pie atbildības, tad sniedzu Jums nelielu ieskatu, kā policijai būtu iespējams Jūs atrast, nerunājot jau par to, ka pēc interneta protokola adreses arī var noteikt Jūsu atrašanās vietu, no kuras tika publicēts Jūsu raksts. Tātad no Jūsu rakstītā izdarāmi šādi secinājumi:
1) Jūs esat sieviešu dzimuma pārstāve (citēju: „Es ļoti atvainojos, ja esmu aizskārusi”);
2) Jūs esat vientuļa sieviete (citēju: „no parastās ikdienas rūpēm un vientulības”). Tātad dziedāšana korī Jums ir iespēja būt cilvēkos, kur Jūs nejūtaties vientuļi. Vai Jūs varētu tādēļ pat mazāko aizrādījumu un lūgumu uztvert saasināti? Vai Jūs varētu apvainoties, ja gadījumā Jums netiek veltīta uzmanība, kādu Jūs gaidījāt?
3) Runa ir par jauktu kori, jo visā tekstā Jūs lietojat vārdu „dziedātāji”, nevis „dziedātājas”.
4) Ņemot vērā, ka esat sniegusi informāciju par to, ka tas ir Smiltenes koris, diriģente – sieviete, tad nav grūti izskaitļot divus potenciālos korus – jauktais koris „Vidzemīte” un jauktais koris „Mežābele”. Smiltenes pilsētas domes mājaslapā ir atrodama informācija arī par šo koru vadītājām, proti, kora „Vidzemīte” vadītājas – Baiba Žēbina, Dzidra Jēkabsone un kora „Mežābele” vadītāja – Velta Ispravņikova. Tātad var secināt, ka Jūs esat viena no šo divu koru dalībniecēm un Jūsu aprakstītā persona ir kāda no šīm diriģentēm.
Minēto koru diriģentes, vai Jūs uzskatāt, ka Anno192 ir sniegusi patiesu informāciju par Jums?
Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētāja G.Kukaiņa kungs, kā Jūs uzskatāt, vai pilsētas kori var vadīt tāda diriģente, kādu apraksta dziedātāja Anno192?
Jautājumi ir retoriski un uz tiem nav jāsniedz atbildes.
Un tagad parunāsim par Jūsu, Anno192, saukšanu pie atbildības krimināltiesiskā un civiltiesiskā kārtībā. Krimināllikuma 157.panta otrā daļa paredz, ka par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Savukārt Civillikuma 2352.prim viens panta pirmajā un trešajā daļā noteikts, ka katram ir tiesības prasīt tiesas ceļā atsaukt ziņas, kas aizskar viņa godu un cieņu, ja šādu ziņu izplatītājs nepierāda, ka tās atbilst patiesībai. Ja kāds prettiesiski aizskar personas godu un cieņu mutvārdiem, rakstveidā vai ar darbiem, tad viņam jādod atlīdzība (mantiska kompensācija). Atlīdzības apmēru nosaka tiesa.
Anno192, vai varēsiet tiesā pierādīt, ka Jūsu rakstītais atbilst patiesībai? Jūs neesat anonīma. Vienkārši neviens vēl nav iesniedzis policijai iesniegumu par Jums un neviens vēl nav cēlis prasību tiesā 
Ja gadījumā pārdomājat un tomēr konstatējat, ka Jūsu rakstītais nav patiesība, tad lūdziet mājaslapas administrācijai dzēst Jūsu izplatīto informāciju, bet, ja tomēr uzskatāt, ka esat pamatoti cēlusi neslavu kādai no minētajām diriģentēm, tad aiciniet domes priekšsēdētāju izvērtēt, kādus darbiniekus dome pieņem darbā, un vērsieties tiesībsargājošās instancēs, jo pret Jums taču izturas tik necilvēcīgi un pat bīstami jāsaka, jo pat klavieres nepazīst diriģentes žēlastību . Bet jebkurā gadījumā, ja ir tā, kā Jūs rakstāt, tad, kāpēc turpināt apmeklēt kori? Varbūt ir vērts vientulības izkliedēšanai atrast citas intereses, nevis publiski apvainot citus? 
Lai labs laiks pārdomām ;)

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.13 16:30

bezugunsnavdumu

Vo velns, kāds palags. Ar to neslavu nav tik viegli. Ir jāpierāda, ka neesi tāds, ir jāatmasko sevi ja atpazini. Pat ja būtu minēts vārds, neko daudz nepanāktu, jo arī būtu vajadzība taisnoties.
Par diriģenti ticu, daudzi no viņiem lecīgi, ar neizsapņotu sapni, bet Rīgā un pasaulē vietas tiem neatradās.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.14 09:34

bezugunsnavdumu

Deru uz alus kasti, ka neko tiesā nepanāksi.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.14 09:37

bezugunsnavdumu

Pat ja notiktu tiesa, nevis ano192 būtu vajadzība taisnoties, bet Jums, ano vajadzētu stāvēt uz savas līnijas un lai process iet. Jums gan jāskrien pa apli, jāvāc pieradījumus, atziņas, utt, ka esat labsirdīga. Nu tas tā, informācijai. Ano pozīcija ir skaidra, tur neko pieradīt nevajag. Jums gan + nauda tiesai, ar miglainām izredzēm atgūt. Savādi, ka daudzi uzskata ka tiesa uzreiz ņems viņu pusi. Tiesa izvērtē abas puses un pieņem lēmumu par faktiem.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.14 09:44

anno192

Redzu,ka manas pārdomas par diriģentu ētiku ir sasniegušas mērķi,ja jau man tiek draudēts ar kriminālatbildību.Varu tikai iedomāties,kā tiek telefoniski apstrādāti dziedātāji,lai mani nomelnotu un pataisītu par neslavas cēlēju.Taisnība jau nekad nevienam nepatīk,bet no kora prom iet netaisos,jo esmu dziedājusi visu mūžu .Runa ir par senioru kori Mežābele.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.13 18:33

normundsk75

Taa gan nav labi, ka cilveks tiek taa vazaats publiski. Visu muzu ir dziedats kori un tagad ta par cilveku rakstit. Var jau uzrakstit kas nepatik un taa bet taadiem vardiem apsaukat nu gan nav smuki.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.16 10:48

smilteniete

Piekrītu normundsk75..vienalga, lai kādas būtu domstarpības vai problēmsituācijas, bet pieaugušiem cilvēkiem noteikti tādā veidā nevajadzētu risināt savstarpējās attiecības. Jāpaliek cilvēkam neskatoties ne uz ko. Cienījamam vecumam jāiet roku rokā ar cienījamu uzvedību.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.16 14:09

nazis.ass

Es nekad neesmu dziedājis korī, bet saprotu – koris ir kolektīvs. Ikvienā kolektīvā dalībnieki apvienojas kādu sev zināmu mērķu sasniegšanai. Vai šis mērķis visiem dalībniekiem un arī vadītājam – diriģentam ir noformulēts un visiem viens. Ja tā ir, tad vadītāja emocionāla reakcija uz kolektīva progresu vai tā trūkumu, kā motivācijas metode, ir pieļaujama un tiks uztverta ar izpratni. Ja kādam tas nav pieņemami un viņa personīgā vēlme darboties kolektīvā nav savietojama ar citu dalībnieku vēlmēm un vadītājam dotajiem uzdevumiem, tad būtu nopietni jāpārdomā sava tālākā dalība šajā kolektīvā.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.16 17:54

7xnomeeri

bezugunsnavdumu, lasiet uzmanīgāk- Civillikumā noteikts, "ka katram ir tiesības prasīt tiesas ceļā atsaukt ziņas, kas aizskar viņa godu un cieņu, ja šādu ziņu izplatītājs nepierāda, ka tās atbilst patiesībai." ZIŅU IZPLATĪTĀJAM JĀPIERĀDA, ka viņa izplatītā informācija ir patiesa. Nezinu, kā var pierādīt Ano192 rakstīto, ja nu vienīgi ar psihiatrisko ekspertīzi un pašvaldības policijas protokolu par pašvaldības mantas (klavieru) bojāšanu :D

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.16 10:33

marutavitola

nazis.ass!Tātad visa nelaime ir padotajā,kas nesaprot vadītāja motivācijas metodes,kas nav saistītas ar cieņas izrādīšanu saviem padotajiem?Un,ja padotais aizies,tad visas problēmas tūlīt būs atrisinātas?Pārāk primitīvi-kā akmens laikmetā.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.16 23:21

nazis.ass

Koris ir pašdarbības kolektīvs un tur nav ne priekšnieku, ne padoto. Dalība tajā ir brīvprātīga, bet kaut kādi mērķi šim korim ir, ne jau tikai sanākuši kopā padziedāt kā māk un kā izdodas - tad nebūtu vajadzīgs diriģents. Ko vadītājam darīt, ja nav nekāda progresa? Protams būs emocionāla reakcija - var lamāties, var raudāt, var kauties, var lūgties, bet kaut kas ir jādara.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.17 20:26

hokkkejists

Manuprāt nelaime nav vienā vai otrā cilvēka, nelaime ir tā, ka netīrā veļa tiek publiski mazgāta. Nezinu, kas noticis starp dalībnieci un diriģenti, bet tās ir attiecības kolektīvā un, ja no diriģentes bija necienīga attieksme, tad tas protams nav pieņemami, bet necieņa tālāk par kolektīvu nekur neaizgāja. Taču dalībniece to visu padarīja zināmu visai Latvijai un tā šķiet ir vēl lielāka necieņa. Ja es dziedātu šajā korī, tad to uztvertu arī kā necieņu pret mani, jo koris tiek izcelts sliktā gaismā.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.17 09:51

draudzene533

hokejist-pārlasīju dalībnieces pārdomas vairākas reizes un nevienā teikumā koris netiek izcelts sliktā gaismā,bet gan gluži otrādi ir minēts kā jauks kolektīvs.Tātad pēc Jūsu domām iekšēji kolektīvā necieņa var turpināties gadiem ilgi-tikai nedrīkst par to runāt.Tad dalībniece tiek nozākāta par pēdējo noziedznieci un,kā saprotu,noteikti tiks iesūdzēta tiesā,jo ir taču nopelnījusi tik daudz pantus.Varbūt Jūs abi kopā ar 7nomeeri izpildiet viņai publisku nāves sodu,nocērtot galvu,jo Jūs taču tā gribiet ar viņu izrēķināties-gan jau kāds pants atrastos.Cik zinu,tad dalībniece jau meklē cietumu,kur būtu arī koris,lai varētu dziedāt vismaz cietuma korī.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.17 12:45

hokkkejists

Kā jau rakstīju, es nezinu, kas notiek tajā kolektīvā, varu spriest tikai par to, ko šeit redzu. Un šeit es redzu, ka kolektīvs ir nosaukts par cirka dzīvniekiem, kuri regulāri tiek pazemoti un apsaukāti. Tiešām nespēju saredzēt, ka dalībniece būtu par kolektīvu labu vārdu bildusi. Kaut gan paskatījos internetā un par kori ir daudz kas rakstīts un cik saprotu no rakstiem, tad tam ir labi panākumi. Piedodiet, ka tā saku, bet tad jau sanāk, ka dalībnieki ir labi izdresēti.
Varbūt tas ir atkarīgs no katra audzināšanas, bet ja man ģimenē, darbā vai ar draugiem un paziņām ir konflikti, es nesaku par to visai Latvijai, bet gan cenšos risināt ar konkrēto cilvēku.
Kāpēc ir tāda agresija no Jūsu, draudzene533, puses? Es taču tikai dalos ar savu viedokli un skatos uz situāciju neitrāli.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.17 15:34

draudzene533

hokejist,izlasiet uzmanīgi pirmo teikumu-redzu,ka Jums ir grūtības ar teksta izpratni-ne jau koris ir nosaukts par cirka dzīvniekiem,bet veids,kā diriģente izturas pret dziedātājiem tiek salīdzināts ar dresūru cirkā.Un izskatās,ka tik neitrāls nemaz neesiet.....bet situāciju izvērtēt Jums kā hokejistam galīgi neizdodas.Bet ļoti cenšaties gan...

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.17 16:03

draudzene533

7*nomeeri-no kurienes jums tā apbrīnojamā cietsirdība un tieksme izrēķināties visādos veidos ar visiem,kas nav tīkami vai domā citādi? Ja kāds ir uzdrošinājies izteikt savas pārdomas publiski,tad tūlīt atrodas n-tie panti,lai viņu sodītu.Labi jau gan,ka šādi sadistiski noskaņoti juristi,kas alkst pēc asinīm,Latvijā nav daudz.Pārsvarā jau gan visi juristi ir cienījami un godājami savas profesijas pārstāji,bet Jums vēl jāaug līdz tādam līmenim.Interesanti,cik pantus Jūs pieskaitīsiet man par savu domu izteikšanu?

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.17 16:17

7xnomeeri

draudzene533, no kurienes jums šī apbrīnojamā draudzība pret anno192? Tas priekš jums te katrs, kas neatbalsta anno192, ir netīkams un cenšaties apgāzt katru anno192 ielikto mīnusu:)
Izrēķināties visādos veidos un ar visiem? :D Izklausās pēc lielummānijas :) Kopš kura laika tiesību normu un tajās noteiktās atbildības pārzināšana ir uzskatāma par izrēķināšanos? Un ne jau es sodīšu, es jau tikai tāpat kā visi pārējie izteicu savas pārdomas un atļaušos atzīmēt, ka manas pārdomas ir bijušas argumentētas un bez apsaukāšanās, nevis tā kā anno192 izteiktās "pārdomas", aprakstot cilvēku kā garīgi nelīdzsvarotu ;)
Un jūsu secinājums par juristiem ir nevietā, jo man ar jurisprudenci nav nekādas saistības. Katram Latvijā dzīvojošam cilvēkam ir jāpārzina likumi, kuros noteiktas vismaz minimālās uzvedības prasības un sekas, kādas var iestāties.
Pārsvarā visi juristi ir cienījami un godājami? Izklausās, ka jums ir bijušas darīšanas ar visiem juristiem un tomēr kāds ir izrādījies tikpat neētisks kā diriģente :D
Un jā..pantus es jums nepieskaitīšanu. Alkstu taču pēc asinīm un jūsu domāju jau ir nedaudz ierūgušas :)

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.18 12:54

siice17

Kā Jūs sevi varat nosaukt par kora dalībnieci, ja varat tik necienīgi izturēties pret skolotāju, kas stāv Jūsu priekšā un cenšas ko iemācīt? Domāju, ka pati zināt cik grūti ir kādam ko mācīt! Ja jau pret Jums TIK SLIKTI izturas, ko tad ejat tieši uz to kori? Cik zinu Smiltenē ir pietiekoši daudz citu koru kuros dziedāt. Ejiet tur, kur Jūs nedresēs, kā cirka dzīvnieku( pēc Jūsu teiktā).

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.18 15:12

anno192

Neesmu vēl pateikusi lielu paldies abām galvenajām kora personām-diriģentei un kasierei par tik rūpīgi izplānoto izrēķināšanos ar mani.Tika tik prasmīgi manipulēts ar cienījamo senioru jūtām,ka mani pat piedraudēja sist tikmēr,kamēr atvainošos diriģentei....Ar interesi gaidīju,kurš tad nāks pirmais mani piekaut...Abas draudzenes tikai apmierināti smaidīja....Koris tik ļoti centās ar mani izrēķināties,ka tagad diriģentei pateicībā par uzticību būs jāuzliek nevis viena pudele kā parasti,bet noteikti vairākas.....

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.21 20:11

siice17

Izklausās pēc klajas skaudības, ka Jūs netiksiet pie tām pieminētajām nu jau divām mistiskām pudelēm, kuras grasaties pirkt diriģentei un nu jau ari kasierei! Iespejam pēc nākošā mēģinājuma vel kāda pudele,kādam bus jāpērk!
Cik zemu var krist izglītots cilvēks, lai "netīro veļu" mazgātu visiem redzot!??? Paskataties uz sevi no malas, visa pilsēta par Jums smejas! Un drīz jau metis ar akmeņiem par Jūsu mutes palaišanu!

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.21 22:55

daumants83

ANITA ŠMITE,beidziet piesārņot forumu,ko var zākat kori un diriģenti,korī esmu dziedājis daudz un ilgi,bet NEKAD un NEKUR nekāda kora problēma nav izgājusi: tautās:,arī Jums ka skolotam cilvēkam savas domstarpības bija jārisina civilizētāk.Korī Mežābele man ir daudz draugu,esmu lietas kursā arī par kora reakciju mēģinājuma laikā,nevajag muldēt,neviens nesmaidīja,visiem bija neērti no Jūsu rīcības,neviens netaisījās pret Jums pacelt roku,un ja korim būtu jāizvēlas Jūs vai diriģente,protams ka koris paliks ar dirigenti,un ja kaut ko gribat rakstīt,tad esat godīga un stastiet taisnību,nevis kko vāvuļojiet.Korim novēlu--dziediet,un no tadam dziedatajam pa gabalu.Piekrītu siice komentaram.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.22 12:23

ganga28

Nevajag netaisni izturēties pret Anitu. Viņas vēstulē taču nav neviena vārda, kas norādītu, ka viņa nomelno kori, tieši pretēji - nosauc to par jauku kolektīvu. Vēstule ir par diriģenti, kura izturas valdonīgi pret gados vecajiem kora dalībniekiem. Tieši diriģente manipulēja ar senioriem novēršot uzmanību no sevis uz kora kolektīvu. Padomājiet, kā jūtas cilvēks, kas daudzus gadus dzied korī un tiek netaisnīgi apvainots. Kāpēc viņai tagad būtu jāiet prom no kora tikai par to, ka atklāj sabiedrībai diriģentes visatļautību?!. Izlasiet vēlreiz vēstuli!

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.22 20:46

smilteniete

Anitai Šmitei jau ir sava slava Smiltenē..un tā nav no tām labākajām. Toties diriģenti neesmu dzirdējusi pieminam slikti. Tad nu spriediet paši.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.23 16:19

daumants83

ganga28,aizejiet uz kādu kora mēģinājumu,varēsiet iepazīties ar diriģenti,kura dara savu darbiņu,un nemaz nav valdonīga,,nav saprotams teikums...tieši diriģente manipulēja ar senioriem novēršot uzmanību no sevis uz kora kolektīvu???,un kāda tad ir diriģentes visatļautība?,ja nemaldos Anita korī dzied apt.2g.,Jūs arī palasiet ko un kā raksta Jūsu nevainīga Anita.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.22 21:22

anno192

Nezināju,ka diriģentes un kasieres vārda pieminēšana ir kora netīrā veļa....Es vēl saprastu,ja es būtu pieminējusi tos 500 eiro,kas nezin kāpēc bija jāsavāc priekš pasākuma,ja skaidri bija zināms,ka visu apmaksās Dome.Un tā arī nav skaidrs,kā tika iztērēta visa šī nauda,jo tā bija domāta tikai tam pasākumam....Nu tagad var teikt,ka mazgāju netīro veļu,jo vārdu nauda jau korī nedrīkst pieminēt,tad kliedz gan kasiere,gan diriģente.Un,starp citu,es korī dziedu jau 5.sezonu.Ir interesanti lasīt,kā tieku apmelota....bet visas šīs ķengas laižu sev pāri....tā kā variet nepūlēties.....

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.23 14:53

7xnomeeri

Ja laistu sev pāri, tad nesēdētu te un nekomentētu :D Anitiņ Šmitiņ, liekaties vienreiz mierā un atbrīvojiet Smilteni no savām paranoiskajām fantāzijām..vienmēr kāds apvaino, vienmēr kāds apsaukā un vēl izrādās ar kora finansēm arī ir problēmas :D Vienkārši jau no malas smieklīgi izskatās. Aaa un vēl tak izrādās, ka kasiere arī kliedz :D Jums gan tās austiņas dikti jūtīgas ir, Anitiņ :)

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.23 16:25

daumants83

Anita,ja vairs neko nevar izdomāt ir pienākusi kārta nomelnot kasieri? Kasiere atskaitās par katru izterēto eiro,tu to ļoti labi zini,nevajag izlikties ka neesi lietas kursā,varbūt nerisini krustvārdu mīklas,bet paklausies kas notiek korī,jo reizēm tā aizraujies ka nedzirdi neko...

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.23 22:32

draudzene533

Suņi rej,bet karavāna iet tālāk....Kā tad šoreiz nepiedāvājiet nevienu kriminālpantu,7*nomeeri? Vai tad vairs neviens nav krājumā?

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.23 18:00

daumants83

Tā vien šķiet,ka anno192,ganga28 un draudzene533 ir viena un tā pati persona--kkas ir ļoti pazīstams visos šajos sižetos.Šoreiz šis teiciens attiecas uz anno192,gribēja sanaidot kori tik tālu,lai vispār viņa nebūtu,bet koris turpinas savu darbu,un dziedās,tā kā Anita nevajag bojat nervus ne sev ne pārējiem.

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.23 22:40

anno192

Diriģenti parasti tiek gatavoti konservatorijā,kur mācās 5 gadus un vairāk,vai tiešām mazpilsētā kora priekšā var nostāties klavieru skolotāja,kurai nav ne mazākā sertifikāta,ka viņa varētu vadīt kori-kur nu vēl kaut kāda saistība ar diriģēšanu?Smiltenē taču ir vairākas jaukas diriģentes ar augstāko izglītību diriģēšanā-vai tad nebūtu pareizāk ,ja kori diriģētu kāda no speciālistēm,nevis godkārīgā un ambiciozā klavieru skolotāja,kura pati sevi ir iecēlusi Dieva vietā,stāvot senioru kora priekšā un valdot pār viņu paklausīgām jūtām.....

pirms 4 mēnešiem, 2017.10.24 14:17