Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cēsu novadā ceļu un ielu uzturēšanu jau mēnēsi pašu spēkiem veic pašvaldība

Cēsu pilsētas pašvaldība jau mēnesi ceļu uzturēšanas darbus veic pašu spēkiem, jo 5.decembrī beidzies iepriekš noslēgtā līguma par ielu un ceļu uzturēšanu termiņš.

Līdz 5.decembrim ielu un ceļu uzturēšanu Cēsīs nodrošināja SIA "Rasmanis&Dankers. Uzņēmuma pārstāvis Normunds Krūmiņš aģentūrai LETA pauda, ka pašvaldībai pieejamie resursi neesot piemēroti nepieciešamo darbu apjomu veikšanai, tāpēc atsevišķas ielas un ietves Cēsīs klājot sniegs un ledus, kas apgrūtinot autovadītāju un gājēju pārvietošanos.

Krūmiņš arī apgalvo, ka "Rasmanis&Dankers" esot saņēmis neskaitāmus zvanus no Cēsu iedzīvotājiem, kas pauduši neapmierinātību ar ceļa braucamās daļas stāvokli, pieņemot, ka šos pienākumus joprojām veic konkrētais uzņēmums.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija, pašvaldība atkārtoti izsludinājusi konkursu par ceļu apsaimniekošanu novadā, kas noslēgsies 13.janvārī.

Aģentūra LETA sazinājās ar Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītāju Jāni Gobu, kurš pastāstīja, ka pašreiz situācija ar ceļu tīrīšanu Cēsīs esot apmierinoša. "Protams, ka ziemas laikā uz ceļiem ir jābūt uzmanīgākiem - jāievēro lielāka distance starp automašīnām, tām jābūt arī aprīkotām ar ziemas riepām. Taču kopumā situācija uz Cēsu ielām un ietvēm būtiski neatšķiras no iepriekšējiem gadiem un ir apmierinoša," stāstīja Goba.

Pašvaldības rīcībā esot trīs speciāli aprīkoti traktori, kas veic gan ceļu tīrīšanas, gan kaisīšanas darbus. Pašvaldība arī neesot saņēmusi izteikti vairāk iedzīvotāju sūdzību par netīrītiem ceļiem, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.

Goba arī atklāja, ka jau rīt, 10.janvārī, plānots noslēgt līgumu par Cēsu novada ielu un ceļu tīrīšanu ar uzņēmumu "Eco Baltia Vide". Uzņēmums darbu pie ceļu un ielu uzturēšanas sākšot jau šīs nedēļas laikā.

Cēsis