Pārdomas par pensijām 28

Kad nupat pensijas samazināja par 10 procentiem, tad daudzi pensionāri bēdājās, ka tiem jādzīvo pusbadā. Ja nu pensijas pavisam izbeigtu maksāt, tad pusmiljons pensionāru ātri vien nomirtu badā.

 

Tūliņ gan atgādināšu jaunākiem cilvēkiem, ka pensijas mūsu valstī sāka maksāt nesen - tikai no 1956. gada. Toreiz pensija bija kā svešvārds, daudzi pat nezināja, kas tā pensija tāda ir. Un brīnums - bez šīs pensijas neviens badā nenomira.

 

Toreiz cilvēki strādāja, kamēr vien spēja, bet, kad spēki pavisam izsīka, tad līdz pēdējam elpas vilcienam tos baroja un uzturēja viņu bērni. Tas bija nerakstīts svēts pienākums pret saviem dzīvības devējiem, kas gadsimtiem turpinājās no paaudzes uz paaudzi.

 

 

 Šodien šis svētais pienākums pret saviem vecākiem daudzkārt jau ir apgriezies pilnīgi otrādi. Mēs visapkārt redzam un lasām avīzēs, ka mīļie bērniņi atņem saviem vecākiem pasi un, ja vien varētu, atņemtu arī visu pensiju. Tas ir briesmīgi!

 

No savas personīgās pieredzes gribu pastāstīt, kā vēl pirms 80 - 90 gadiem cilvēki bez pensijām izdzīvoja, latviešu skaits toreiz pieauga par 30 - 40 tūkstošiem gadā un tuvojās diviem miljoniem.

 

 

Toreiz manā Cērtenītē katram bija sava būda, kur dzīvot, un pūrvieta dārgās zemītes, no kā pārtikt. Katrā mājā uz šīs mazās platības turēja govi, pāris ruksīšu un vistu bariņu. Uz šīs pūrvietas galvenais bija kartupeļu lauks. Kad ap ievu ziedēšanas laiku iestādīja 10 pūrus kartupeļu, tad pie otrajām salnām noraka 50 - 60 pūru. Tā bija droša otrā maize visai famīlijai uz gadu.

 

Gan pieraduma, gan arī taupības dēļ toreiz vecīši gandrīz katrā mājā savām vajadzībām rūpīgi kopa un izaudzēja paši savu tabaciņu, ko visi pīpēja ar paštaisītiem kaļķīšiem, kurus no mutes izņēma tikai svētdienu rītos, Bībeli lasot. Ne tikai kaļķīti, bet arī plītis un pečkas aizkūra ar akmens kramenīcas šķiltavas dzirksteli. Tā iznāca lētāk.

 

Vēl gribu izsacīt tikai savas subjektīvās domas par pensijas izlietošanu, kam daudzi, protams, nepiekritīs. Pirmais - pensija nav domāta, lai braukātu ekskursijās pa Kanāriju salām vai Ēģiptes piramīdām.

 

Vēl pensija nav domāta, lai ar lepnu mašīnu braukātu uz tuvējo veikalu pēc alus un cigaretēm.

 

Tāpat pensija nav domāta, lai pensionārs pilsētnieks uzturētu teļa lieluma suni un ēstu ar to no vienas bļodas.

 

Vēl pensija nav domāta, lai mūsu mīļās pensionāres trešo daļu vai pat pusi no tās nopļāpātu pa telefonu.

 

Un beidzot - pensija nav domāta, lai pensionārs ar to pabalstītu savus slinkos bērnus un pat mazbērnus, jo valsts piešķirtā pensija ir domāta tikai vienai personai.

 

Visbeidzot - pensija ir domāta tikai un vienīgi dienišķajai maizītei. Vienam pietiekami.

Komentāri 28

xyz

It kā jau...patiesība. Jo ir jau pensionāri, kas brēc kā traki par pensijas samazināšanu, ir, kas pasaka, ka būs jau labi, nav tik traki. Nu mazo pensiju īpašnieki ir tie pieticīgākie, lielo- lieli brēcēji.

pirms 8 gadiem, 2009.09.07 14:43

Vot kā!!!

Lasīju un domāju: jau kaut kur dzirdētas noskaņas!Tad atcerējos!Boļševiku idieoloģija!!!Tie centās visu limitēt un noteikt.Tā mēs varam nonākt pie tā,ka šitāds gudrais izstums cauri jaunu pensijas veidošanas likumu,kuram par pamatu atkal paņems kaut kādu mistisku patēriņa grozu,skaitīs,cik nepieciešams nograuzt garozu dienā,cik avīzes platības nepieciešams tualetei un pēc tā visa pieticīgi noteiks pensijas apmēru!Pensija taču nav domāta šikošanai!Lielāku muļķību sen neesmu dzirdējis!Paldies dieviņam,ka dzīvojam puslīdz demokrtiskā valstī un nevienam nav tiesību noteikt,vai varu ēst no vienas bļodas ar Duksi,vai ne!Laikam tāpēc mēs arī nevaram pacelt valsti,jo nevaram pieļaut,ka kāds dzīvo labāk,uzreiz ir jāapzog valsts,lai panāktu balansu.Civilizētās valstīs ne jau velti ir izgudroti pensiju uzkrājumu fondi,lai vecumā cilvēks nejustos kā krāmu tirgus inventārs,bet šitais zellis izštukojis,ka aizejot pensijā vēl jānosaka,ko pensis drīkst darīt ar pensiju un ko nedrīkst!Ja savā aktīvajā mūžā būšu pietiekami sakrājis,lai saņemt normālu pensiju,tad vēlos ar to darīt to,ko vēlos un nevienam nav tiesību šņakstināt gar manu naudu savus skaudīgos zobus!Bet,ja runa iet par pašreizējo momentu un dažu pensionāru pakļāvīgo sapratni,tad tā ir viņu pašu problēma,ja nesaprot to,ka pie vainas ir latviskā mentalitāte,kura nosaka:ja esi valsts ierēdnis un tev ir piešķirta budžeta nauda,tad tā ir tava kabatas nauda!Bet kabinets ir dzīvoklis un ādas beņķis,kurā viņš spīlē trekno pakaļu ir personīgais inventārs!Tikai nevajag aizmirst to,ka šī valsts ir maza un starp šiem fendermaņiem ir pašu radi,draugi un paziņas!Tie arī izfenderēja valsti un tagad klausīties demogogā Dombrovskī un piekrītoši klanīt galvu ir vienkārši nodevība!

pirms 8 gadiem, 2009.09.07 16:40

rīma

Taisnība par tiem pensionariem bļāvējiem, kam vienmēr būs slikti, maksā cik gribi. Bet viens labums no tiem jaunajiem likumiem ir gan, vismaz pie darba tiek jauni cilvēki, kam ģimenes jāuztur. Pensionāri tikai aizņēma vietu un, piedodiet, bet bija sabiedrībai par traucēkli. Vismaz tie, bez kuriem var iztikt.

pirms 8 gadiem, 2009.09.07 17:54

to rīma

Nav taču neviens aizgājis pensijā. Valkā, vismaz tā ir. Sēž kā štiki. Tad, padomājiet, kādas algas saņem.

pirms 8 gadiem, 2009.09.07 18:17

******

Nēesmu vēl pensijā un tik drīz arī neiešu,bet domāju,ka tie pensionāri,kuri godīgi visu mūžu ir strādājuši un ne to vieglāko darbu,visu mūžu valstij ir maksājuši nodokļus,jau nu gan ir pelnījuši savu pensiju lietot tā kā viņiem liekās pareizi un nevienam gar to nav daļas.

pirms 8 gadiem, 2009.09.07 19:11

rīma

Jā, pensiju jau viņiem ir tiesības tērēt kā grib, bet aizņemt darba vietu, un tadējādi kādam citam nav kur strādāt, ir nepareizi. Pensionari jau saņem pensijas, tātad ir par ko dzīvot. Vai tad nepietiek? Tas gan neattiecas uz visiem.

pirms 8 gadiem, 2009.09.07 19:42

figa

Ir jau tadi pensionari,sannema lielu algu ,labu pensiju,bet projaam no darba negaja jo labs kresls bija un kur ja vel citi labumi tika.Priecajos ka tadu likumu piennema,kaut pati esmu ar mazu pensiju..kaut gan shie jau sagraba un tagad vares ar lielam pensijam raudaat ...cik gruuti!

pirms 8 gadiem, 2009.09.07 19:55

Piča

Pirms šitās dižķibeles dabūt labu strādnieku par minimālo algu bija problēma. Visi rāvās pēc lielā lata. Tagad, kad darbavietas aizklapē, lielā lata rāvējiem arī minimums ir gana labs. Pensionārus var izmest, atbīdīt, kaunināt un nozākāt par aizņemtajām darba vietām? Kauns!!! Nepateicība - pasaules alga!

pirms 8 gadiem, 2009.09.07 20:50

autoram

autors aizmirsa piebilst ,ka tajos laikos ,par kuriem viņš tik emocionāli raksta,cilvēki nestrādāja valsts darbā un nemaksāja valstij nodokļus ,bet sava darba augļus izmantoja paši savām un savas ģimenes vajadzībām.Tādēļ arī varēja rūpēties par saviem vecākiem.Toties tagad valsts atņem pēdējo ,bet grib ,lai arī tad ,kad cilvēks vairs nespēj par sevi parūpēties,iztiek kā grib,ka tikai "dižajiem"tiek uz ziemassvētkiem pienākošās prēmijas.

pirms 8 gadiem, 2009.09.08 08:27

atbilde Rīmai:
Sakiet rīma vai jūs kādreiz arī nebūsiet pensijā ???
Kā jūs justos ja uz jums tā attiektos un apsaukātu kā darāt jūs rīma ???
Vai tad pensionāram ir liela pensija ja viņš turpina strādāt, tad varu droši pateikt ka pensijas ir arī vēl šobrīd nepilni 90. lati, nu tad ir skaidrs ka tam pensionāram ir labāk strādāt un saņemt vismaz tos 40.- latus vairāk strādājot nekā sēžot uz pensijas. Starp citu cilvēks ir visu savu mūžu ir nostrādājis un maksājis nodokļus un vai tad viņam pensija nepienākas ???
Ja pensionārs saņemtu vismaz 350.- latus mēnesī, tad ticiet man ka neviens pensionārs nestrādātu !!!!! neaizmirstiet ka esošais pensionārs vairāk slimo, jo visā mūža garumā cilvēki ir iemantojuši neizārstējamas slimības un ejot pie ārsta ir jāmaksā un arī ir jāmaksā par medikamentiem.
Vislabākais variants ir Valdībai jānoņem Māmiņu Algas ko nesenā pagātnē bija izdomājis Repša kad viņa kundzei bija drīz vien jāiet dekretā un tā tapa Likums par māmiņu algām.
Šis Māmiņu algas ir pilnīgi uz Nodokļu un arī strādājošo pensionāru pleciem, jo strādājošam pensionāram no Pirmā lata tiek atskaitīts ienākuma nodoklis.
Māmiņas pirms došanās dekrētā meklē labi apmaksātu darbu un tad nostrādā 5 mēnešus un tad dodās dekrēta atvaļinājumā un pēc dzemdībām sāk saņemt nenormāli lielas un drausmīgas lielas algas. Par kādiem nopelniem.
Ja vēlās bērnus, tad pašām ir jādomā ko darīs ar bērnu, vai pašas sēdēs ar bērnu un ņems bezalgas atvaļinājumu.Šādā veidā ar Māmiņu algām mūsu Valdība ir izveidojusi Jaunos cilvēkos Sliņķus, tad kuri tikai ražos tos bērnus saņemot seksuālo kaifu un pārējai sabiedrībai ir šie cilvēki jāuztur. Tas ir ļoti nepareizi !!! Ja vēlās bērnus nu tad esat tik laipnas un audzējat savus bērnus, jo mūsu bērnus nepalīdzēja Valdība materiālā ziņā un nekādas Māmiņu algas arī nebija.Kā arī no Māmiņu algām neietura nodokļus, tad kāpēc man būtu jāuztur jaunās māmiņas, ja māmiņas nevēlās uzturēt pensionārus.
Jo ātrāk Valdība noņems vispār Māmiņu algas un tad būs liels ietaupījums, jo māmiņas noēd lauvas tiesu.

pirms 8 gadiem, 2009.09.08 10:51

atbilde Rīmai:
Sakiet rīma vai jūs kādreiz arī nebūsiet pensijā ???
Kā jūs justos ja uz jums tā attiektos un apsaukātu kā darāt jūs rīma ???
Vai tad pensionāram ir liela pensija ja viņš turpina strādāt, tad varu droši pateikt ka pensijas ir arī vēl šobrīd nepilni 90. lati, nu tad ir skaidrs ka tam pensionāram ir labāk strādāt un saņemt vismaz tos 40.- latus vairāk strādājot nekā sēžot uz pensijas. Starp citu cilvēks ir visu savu mūžu ir nostrādājis un maksājis nodokļus un vai tad viņam pensija nepienākas ???
Ja pensionārs saņemtu vismaz 350.- latus mēnesī, tad ticiet man ka neviens pensionārs nestrādātu !!!!! neaizmirstiet ka esošais pensionārs vairāk slimo, jo visā mūža garumā cilvēki ir iemantojuši neizārstējamas slimības un ejot pie ārsta ir jāmaksā un arī ir jāmaksā par medikamentiem.
Vislabākais variants ir Valdībai jānoņem Māmiņu Algas ko nesenā pagātnē bija izdomājis Repša kad viņa kundzei bija drīz vien jāiet dekretā un tā tapa Likums par māmiņu algām.
Šis Māmiņu algas ir pilnīgi uz Nodokļu un arī strādājošo pensionāru pleciem, jo strādājošam pensionāram no Pirmā lata tiek atskaitīts ienākuma nodoklis.
Māmiņas pirms došanās dekrētā meklē labi apmaksātu darbu un tad nostrādā 5 mēnešus un tad dodās dekrēta atvaļinājumā un pēc dzemdībām sāk saņemt nenormāli lielas un drausmīgas lielas algas. Par kādiem nopelniem.
Ja vēlās bērnus, tad pašām ir jādomā ko darīs ar bērnu, vai pašas sēdēs ar bērnu un ņems bezalgas atvaļinājumu.Šādā veidā ar Māmiņu algām mūsu Valdība ir izveidojusi Jaunos cilvēkos Sliņķus, tad kuri tikai ražos tos bērnus saņemot seksuālo kaifu un pārējai sabiedrībai ir šie cilvēki jāuztur. Tas ir ļoti nepareizi !!! Ja vēlās bērnus nu tad esat tik laipnas un audzējat savus bērnus, jo mūsu bērnus nepalīdzēja Valdība materiālā ziņā un nekādas Māmiņu algas arī nebija.Kā arī no Māmiņu algām neietura nodokļus, tad kāpēc man būtu jāuztur jaunās māmiņas, ja māmiņas nevēlās uzturēt pensionārus.
Jo ātrāk Valdība noņems vispār Māmiņu algas un tad būs liels ietaupījums, jo māmiņas noēd lauvas tiesu.

pirms 8 gadiem, 2009.09.08 10:52

Iveta

to 08.09.2009. 10:51:09
tik skaisti izteiāties par Māmiņu algām. kāpēc tad māmiņām jānoņem šīs algas? vai viņas nav pelnījušas to gadu, kamēr bērniņš ir mazs, saņemt to pašu naudiņu, ko pelnīja pirms tam? nemaz jau tā nav, ka sievietes tikai pirms dekrēta piecus mēnešus meklē, kur nopelnīt, lai pē tam izmantotu šo Māmiņu algu.
es arī biju viena no tām, kas saņēma šādu algu - man bija darba vieta jau krietni pirms bērniņa, gan strādāju tai pašā vietā pēc kopšanas atvaļinājuma beigām vēl trīs gadus. tagad mans bērns ir izaudzis - Māmiņas alga jau sen nepienākas, un darba vietas arī nav. KĀDĒĻ MAN AR AUGSTĀKO IZGLITĪBU IR JĀDIRN MĀJĀS, MĒĢINOT ATRAST DARBU, JA VĒL JOPROJĀM DAUDZI PENSIONĀRI STRĀDĀ UN NEMAZ NEDOMĀ PAR TO, KA, IESPĒJAMS, JAUNĀKS CILVĒKS VIŅU VIETĀ VARĒTU IZDARĪT VAIRĀK?

otrs jautājums - kādēļ šādā veidā, kā Jūs pieprasāt Māmiņu algu likvidāciju, Jūs nepieprasāt, lai pašvaldības domēs strādājošie sev nosaka adekvātas algas, lai MK sev un savām ministrijām nogriež algas, lai Saeimas deputāti sāk beidzot dzvot uz sava rēķina, nevis uz valsts rēķina?

pirms 8 gadiem, 2009.09.08 13:21

atbilde Ivetai:
Pilnīgi pareizi ka pensionāri strādā ! Es jau uzrakstīju ja Pensijas būtu vismaz 350.- lati, tad ticiet man neviens pensionārs vairs nestrādātu !!! Jūs paši saprotiet ka apmaksājot pilnīgi visus komunālos rēķinus tam pensionāram makā paliek tukšs caurums, bet viņam taču vajaga ārstēties, vajaga paēst vismaz kaut vai to pašu nocenoto. Esat tik laipnas un visas jūs tās jaunās bezdarbnieces panākat lai vismaz Pensionāram būtu minimāli 350.- latus liela pensija, bet nevis kautkādi graši par ilgo darba mūžu ar 46 gadu darba stāžu.!!!???
Jūs saprotat tad tie strādājošie Pensionāri jūtās kā Valsts noziedznieki, jo lūk viņi visu mūžu strādājot ir GODĪGI maksājuši nodokļus un Pensijas arī kā nav tā nav godīgas ??? Vai jūs Iveta domājat ka Pensionāram vairs nevajaga ārstēties, ēst, nevajaga jumtu virs galvas ?????
Es jums godīgi varu konkrēti pateikt ka Pensionāri ir tie kas strādā virstundas bez piemaksas, kārtīgi izdara savu darbu ko viņiem ir uzticējis Darba Devējs, nekad pensionārs neskatīsies regulāri pulkstenī kad beigsies darba laiks, bet Jaunie ātrāk skrien no darba projām pametot visas darba lietas, tad to es esmu pati personīgi novērojusi, tad tādā gadījumā neviens, neviens jauns cilvēks tik Perfekti neizdarīs kā tas pensionārs. Neaizmirstiet ka SOC laikā liekēžus neaudzināja, bet gan ieaudzināja visos jaunos pat ar vairākām Augstākām izglītībām cilvēkos darba sparu un darba rūdījumu, bet tagad jaunie vairāk nav nekam derīgi kā tikai SEXAM un ja kautko sāks darīt nu tad skaties ka nepārlūzt mugurkauls. Ivetas kundze tad kāpēc jūs nevarat strādāt jebkuru galu galā darbu ??? Nav jāskatās uz izglītību, bet gan vajaga strādāt vienalga kad tik darbs un ja jūs turpināsiet tikai paļauties uz savu izglītību tad nu diemžēl jūs Valkā varat arī nedabūt darbu, jo šeit nav prestižu vietu, ja nu tikai Valkas NOVADA DOMĒ !!!!

pirms 8 gadiem, 2009.09.08 13:58

rīma

Man ir sajūta, ka tai pensionārei, kas raksta šos komentārus, ir problēmas ar seksu. Nu nav jau sekss tas sliktākais, kas uz šīs pasaules pastāv. Neviens tāpat pensijas nepalielinās, vienalga vai jaunie nodarbosies ar seksu vai nē. Bet pensijas 350Ls neviens tāpat visiem samaksāt nevarēs. Valstij vienkārši nav no kā tās maksāt. Arī tad, ja noņems māmiņu algas, nekas nemainīsies. Pensionāre ir savus bērnus izaudzinājusi, un tagad ar rūgtumu sirdī secina, ka tas bija grūtāk nekā tagadējiem vecākiem, jo redz viņiem maksā māmiņu algas, bet pensionārei toreiz nemaksāja. Tas ir paaudžu konflikts, kas būs vienmēr. Nu nav mūsu jaunā paaudze vainīga pie tā, ka jūs pensionāri piedzimāt tad kad piedzimāt, ka jūs dzīvojāt citā valstī, kur bija citādas prioritātes. Laiki mainās, un likumi, tikumi un viss pārējais arī. Jāmāk godam nodzīvot šo dzīvi, kāda nu kuram tā ir izdevusies.

pirms 8 gadiem, 2009.09.08 14:51

Iveta

to 08.09.2009. 13:58:03
redziet - ne prestižu darba vietu man vajag Valkas novada domē, bet gan normālu darbu. neesmu izlutināta mātes meita - pilsētniece. esmu gan govis slaukusi, gan ielas slaucījusi, gan tagad mežā ogojot un sēņojot iztikai sev un savai ģimenei pelnu. taču - CIK IR TO DARBA PIEDĀVĀJUMU, KUR VARĒTU PIETEIKTIES? brīžiem šķiet, ka tikai ar sexu, minetu vai kā citādi te vispār pie darba var tikt, ne ar izglītību, darba pieredzi, strādīgumu vai vēlēšanos strādāt.
redziet, piekrītu faktam, ka pensionāriem pensijas nav no lielajām. bet viņiem vismaz TĀDAS IR... tas viņiem ir garantēts ienākums, ja tā var izteikties, katru mēnesi. viņi zina, ka lai cik liela tā nauda, bet tā būs. taču - ko lai dara jauns cilvēks ar ģimeni un bez darba? no kā lai tas pārtiek? jaunajiem cilvēkiem nav nedz ārsts jāapmeklē, ne pajumte vajadzīga un pārtikt var no svaiga gaisa? bet, ja bērniņš pajautā pēc maizītes, tad tam var atbildēt - ka jāiemācās neēst? vai tā?
redz, kad jauni cilvēki iet uz sociālo dienestu pabalstu prasīt, tad arī nav labi...

un beigās tikai tas vien sanāk, ka PENSIONĀRS IR TĀDS NABADZIŅŠ VIEN, bet jaunie bezdarbnieki - dīkdieņi.

pensionāri, mīļie, samaziniet šo dīkdieņu skaitu un atbrīvojiet savas darba vietas, lai jaunajiem tās būtu pieejamas...

p.s. un te jau vairs nav runa par mani, bet par daudziem tūkstošiem bezdarbnieku Latvijā kopumā...

pirms 8 gadiem, 2009.09.08 15:02

rīma

Pilnīgi piekrītu Ivetai. Pensionāriem būtu jāprotās, un jāiet mājās, lai jaunajiem ir darbs. Ja jaunie nevarēs pabarot bērnus, un tadējādi arī pārējie atteiksies no nākamajiem bērniem, tad jums pensionāri nebūs arī tās pašas mazās pensijas, jo nebūs kas tās pelna priekš jums. Nu nav jau tie pensionāri tie nabadzīgākie, kā paši ir pieraduši klaigāt. Tā ir kā arodslimība, tāpat kā vēl dažu labu profesiju pārstāvjiem, kas ar apbrīnojamu regularitāti un bezkaunību bļauj par algu paaugstināšanu katru gadu.

pirms 8 gadiem, 2009.09.08 15:39

Redziet,Ivetiņ un Rīma
mūsu mīļotā valdība jau arī tādā veidā jums "iegrieza"caur tiem pašiem riebīgajiem pensionāriem,ka praktiski atņēma iespēju darba devējiem-pensionāriem nodrošināt jums darba vietas,atņemot arī viņiem pensijas.Tā kā daudzi no viņiem savu nelielo biznesu ir likvidējuši,tad tās nišas tagad ir brīvas.Tā kā -tikai uz priekšu!!!Citādi vēl kāds nelietis-pensionārs atņems jums maizes kumosu.

pirms 8 gadiem, 2009.09.08 15:48

Maizes kumosu viņiem atņems nevis pensionārs, bet gan, kas jaunāks, spējīgāks un ar vēl augstāku izglītību nekā viņi. Neviens nekļūst jaunāks, arī Iveta un Rīma. Tā ka neapvainojaties, ja arī Jūs palūgs atbrīvot vietu!

pirms 8 gadiem, 2009.09.08 16:23

rīma

Te jau neiet runa par to, vai mēs kadreiz būsim vecas vai ne, bet gan par to, kāda situācija pašlaik ir valstī. Sanāk tā, ka nevienam nav tiesību neko noliedzošu teikt par pensionāriem, jo redz mēs paši kādreiz būsim veci. Kas tad pensionāri ir par svētajām govīm, kurus vispār nedrīkst komentēt un aizskart? Ja reiz kādu jūs neapmierinat,tad viņam ir visas tiesības to paust, patīk jums pensionāriem tas, vai nē.

pirms 8 gadiem, 2009.09.09 10:42

atbilde Rīmai:
Nu Rīma esi gan ar auna smadzenēm un protams tev tā arī nav miera !!! Ko tu visu laiku vari ālēties un vārīties un visus apvainot. Nu nedod dievs ar tādu kuci strādāt vienā kolektīvā, tad kurai visu laiku nav labi !!!!! Vai tu beigu beigās liksi visiem mieru un aizvērsi savu vēdekli.

pirms 8 gadiem, 2009.09.09 12:22

Lietotāju raksti