Lielā Talka uzņēmusi apgriezienus

Šorīt raudzīt,kā klājas talkotājiem mūsu novados,devās arī "Ziemeļlatvija". Piedāvājam ieskatu talkas norisēs Strenču novadā, pie Trikātas baznīcas un pie Blomes pagasta Jeberlejas estrādes. Dienas gaitā papildināsim galerijas arī ar notikumiem Valkas novadā un Smiltenē.


Šodien jau no 9:00 visa Latvija dodas Lielajā Talkā un vienojas kopīgās vides sakopšanas un labiekārtošanas aktivitātēs 1750 oficiāli apstiprinātajās talkas vietās, ziņo  Lielās Talkas mediju koordinatore Madara Laicāne.  Šogad, kad talkas vadmotīvs ir “Latvijai BŪT zaļai!”, talkošanas vietas pieteiktas aktīvāk nekā pērn, kad oficiāli talkas norisinājās 1620 talkas vietās.


Visvairāk talku vietu pieteiktas Vidzemē – gandrīz seši simti talku, kam seko Zemgale ar aptuveni 350 talkošanas vietām. Latgalē pieteiktas nedaudz vairāk nekā 300 talku vietas, un līdzīga aktivitāte ir arī Rīgā un Jūrmalā, kur talkos gandrīz 300 oficiālajās talkošanas vietās. Savukārt Kurzemē pieteiktas gandrīz 200 talkas vietas, taču visā Latvijā daudzi talkas darbus iesākuši jau piektdien, kā arī liela daļa Latvijas iedzīvotāju plāno talkot ārpus oficiāli pieteiktajām vietām.


Tiem, kas nav paspējuši noorganizēt savu talku, pastāv iespēja izvēlēties jebkuru no apstiprinātajām talkošanas vietām mājaslapā www.talkas.lv un šodien tai pievienoties. Pirms tam ieteicams no talkas atbildīgā noskaidrot, vai nav nepieciešams līdzi paņemt kādus īpašus darba rīkus.
Lielās Talkas organizatori arī atgādina, ka visi oficiālo talkas vietu atbildīgie tiek aicināti sūtīt informatīvās īsziņas par talkas sākumu, dalībnieku skaitu un interesantākajiem atradumiem uz šādiem telefona numuriem:
·         Kurzeme 28180005
·         Zemgale 28180006
·         Vidzeme un Rīga 28180009
·         Latgale 28180010

Novadu ziņas