Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spodrības mēnesis Smiltenes novadā 1

18.martā Smiltenes novada domes sēdē tika pieņemts lēmums par Spodrības mēneša izsludināšanu Smiltenes novada teritorijā laikā no 2015. gada 20.marta līdz 12.aprīlim.

Spodrības mēneša laikā aicinām Smiltenes novada teritorijā esošās iestādes, komercsabiedrības, dzīvojamo māju un citu īpašumu īpašniekus un apsaimniekotājus atbalstīt pašvaldības ierosinājumu un izsludinātā spodrības mēneša laikā sakopt to īpašumā (apsaimniekošanā, nomā) esošās teritorijas un ēku fasādes, lai padarītu tīrāku un skaistāku apkārtējo vidi.

Smiltenes novada pašvaldības noteikto talku un spodrības mēnešu laikā atļauts dedzināt ugunskuros zāli, lapas, zarus un citas augu daļas sava īpašuma teritorijā, ja tas nerada draudus cilvēku dzīvībai, veselībai, videi, kā arī personu mantai un netraucē apkārtējiem iemītniekiem.


 Pēc Spodrības perioda noslēgšanās saglabāsies aizliegums dedzināt ugunskuros veco zāli, lapas, zarus un citas augu daļas sava īpašuma teritorijā saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem par Atkritumu apsaimniekošanu Smiltenes novadā.

 

Teritorijas sakopšanas darbi turpināsies arī Lielajā Talkā, kas visā Latvijā notiks 25.aprīlī. Šajā dienā tiks organizētas sakopšanas talkas Smiltenes pilsētā un pagastos. Sīkāka informācija par Lielās Talkas aktivitātēm novadā sekos.


Tāpat pašvaldība iesaka izvēlēties ikvienu teritoriju sakopšanu veikt dabai draudzīgā un sabiedrībai drošā veidā - lapas, veco zāli, sīkus zarus ir iespējams kompostēt un pēc tam iegūt derīgu mēslojumu. Tāpat zaļo atkritumu izvešanu var pieteikt SIA „Smiltenes NKUP”, tas gan būs maksas pakalpojums – par zaļo atkritumu izvešanu 10 EUR (1m3 maiss), par zaru izvešanu 36.00 EUR/h. Sīkākai informācijai SIA „Smiltenes NKUP tel.64707062.

Rūpēsimies par apkārtējo vidi un sakopsim novadu – katrs savu sētu!

Atgādinām, ka atkritumu dedzināšana ir aizliegta!

20150320-0901-screenshot-3.jpg

Komentāri 1

Tieši tā

Paldies! Saprātīgs lēmums! Jāsāk rosīties.

pirms 3 gadiem, 2015.03.21 16:37

Smiltene