Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskutēs par pārrobežu pasažieru vilcienu satiksmi

Šodien, 16. februārī, Rīgā, Igaunijas Republikas vēstniecībā Latvijā, Valkas novada domes priekšsēdētājs un Valgas pilsētas mērs piedalīsies sanāksmē par pārrobežu pasažieru vilcienu satiksmi. Tikšanās piedalīsies uzņēmumu AS “Pasažieru Vilciens” un AS “Eesti Liinirongid” (Elron) vadītāji. Šīs tikšanās mērķis ir pārrunāt aktuālākos jautājumus par abu pušu vilcienu kustību.

Sanāksmes dalībnieki apmainīsies ar informāciju par attīstības procesiem dzelzceļa un pasažieru vilcienu satiksmes jomā, apspriedīs iespējas, kā labāk organizēt pārrobežu pasažieru pārvadājumus.

“Ir kauns, ka gadiem ilgi Latvija un Igaunija nespēja vienoties par kopīgajiem pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļa esošajām līnijām “Rīga - Tartu” vai “Rīga - Tallina”. Tas veicinātu gan tūrisma attīstību, gan padarītu ērtāku iedzīvotāju pārvietošanos. 

Mēs ceram, ka šī būs saruna, kurā varēsim iezīmēt, kā panākt to, lai šāda vilcienu kustība būtu. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai abas valdības uzdotu šādu uzdevumu.  Šī saruna tiks pacelta arī šī gada 10. marta Starpvalstu sarunās Smiltenē,” komentē Valkas novada domes priekšsēdētājs. 

Valka