Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidzemes partija pirmsvēlēšanu kampaņai tērējusi 11 761 eiro

Vidzemes partija pašvaldību vēlēšanām iztērējusi 11 761 eiro, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētā partijas vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācija.

Vidzemes partija ar individuālu sarakstu startēja Alojas novadā, Amatas novadā, Burtnieku novadā, Inčukalna novadā, Ķeguma novadā, Lielvārdes novadā, Madonas novadā, Ķekavas novadā, Rūjienas novadā un Limbažu novadā. Savukārt Valkas novadā, Alūksnes novadā un Smiltenes novadā partija startēja kopā ar Latvijas Reģionu apvienību.

Vidzemes partijas ieņēmumi priekšvēlēšanu laikā kopā bijuši 12 215 eiro, kuri visi iegūti dāvinājuma veidā. 9720 eiro saņemti kā dāvinājums finanšu līdzekļu veidā, bet 2495 eiro - cita veida dāvinājumos.

Savukārt partijas izdevumi priekšvēlēšanu periodā kopā veidoja 11 761 eiro.

No izdevumiem lielākā summa jeb 3050 eiro tērēti visu veidu reklāmas materiālu, piemēram, videomateriālu, audiomateriālu un plakātu sagatavošanai, lai tos izplatītu plašsaziņas līdzekļos vai izsūtītu pa pastu.

Izgatavoto reklāmas materiālu izvietošanai plašsaziņas līdzekļos Vidzemes partija tērējusi 2101 eiro. No minētās summas par 1306 eiro reklāma izvietota laikrakstos, žurnālos, biļetenos un citos likumā noteiktajā kārtībā reģistrētajos periodiskajos izdevumos, kuri tiek sagatavoti iespiedtehnikā un kuru tirāžas lielākā daļa tiek izplatīta vienas republikas pilsētas vai rajona teritorijā. Savukārt par vēl 794 eiro reklāmas materiāli izvietoti telpās un publiskās vietās.

Priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu nosūtīšanai pastā partija tērējusi 2109 eiro.

Vēl 1854 eiro tērēti laikrakstu, žurnālu, biļetenu, grāmatu un citu iespiedtehnikā sagatavoto izdevumu publicēšanai vēlēšanu kampaņas vajadzībām, bet 226 eiro izmantoti kustamas un nekustamas mantas īrei vēlēšanu kampaņas vajadzībām.

Citu ar vēlēšanu kampaņu saistītu izdevumu segšanai tērēti 2420 eiro. No tiem 2310 eiro bija drošības nauda par sarakstu iesniegšanu un 110 eiro iztērēti reklāmas izplatīšanai ar personīgo auto.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja informatīvais paziņojums par priekšvēlēšanu izdevumu apmēru, kādu drīkstēja izlietot šīm vēlēšanām, liecina, ka Alojas novadā, Amatas novadā viena partija drīkstēja priekšvēlēšanu periodā tērēt 1501 eiro, Burtnieku novadā - 2059 eiro, Inčukalna novadā - 1768 eiro, Ķeguma novadā - 1563 eiro, Lielvārdes novadā - 2769 eiro, Madonas novadā - 7001 eiro, Ķekavas novadā - 5118 eiro, Rūjienas novadā - 1563 eiro, Limbažu novadā - 4920 eiro, Valkas novadā - 2491 eiro, Alūksnes novadā - 4734 eiro un Smiltenes novadā - 3636 eiro.


Vēlēšanas