Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai ugunsdzēsējiem būtu mazāk darba!

17.maijā , atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 151. gadadienu, visā valstī tika organizēta Atvērto durvju diena. To, cik ļoti svarīgu, bīstamu, bet mums visiem tik nepieciešamu darbu veic drošības dienesti, to starpā arī ugunsdzēsēji, bērnudārza bērni jau zina, tādēļ doties ciemos uz ugunsdzēsēju depo gaidīja jau ilgāku laiku.

Lielie- "Zaķēnu"grupas bērni, ciemos devās atkārtoti, jo pagājušajā gadā bija ciemojušie depo, bet tagad bija iespēja iepriekš apgūtās zināšanas nostiprināt un atkārtot. Savukārt mazie "Rūķi"- trīsgadnieki un četrgadnieki, padzirdējuši, ka dosimies ciemos, sapriecājās ne pa jokam. Kā nekā, līdz šim tas bija skatāms tikai grāmatās un televīzijā!Tas bija ko vērts- sēdēt pie ugunsdzēsēju mašīnas stūres, uzlikt galvā lielo ķiveri, pielikt roku smagajam ugunsdzēsēju apģērbam, klausīties sirēnā un vērot,  ar kādu milzīgu spēku  lielais ventilators pūš projām dūmus. 

Ugunsdzēsējs Inguss Krūmiņš bērniem saprotamā valodā pastāstīja par darba pienākumiem, parādīja telpas, kurās ugunsdzēsēji atpūšas, nodemonstrēja dažādu ierīču darbību. Prieks, ka lielie bērni pietiekami zinoši jautājumos par rīcību nelaimes gadījumos- zināja atbildēt uz jautājumiem, zināja, kāds tālruņa numurs jāuzgriež, kas jāpaziņo nelaimes gadījumā .

Cerams, arī mazie "Rūķi" neaizmirsīs šo ciparu salikumu, jo pat konfektes, ar kurām mūs cienāja ugunsdzēsēji, bija ietītas baltos papīrīšos ar uzrakstu 112! Ciemos dodoties, ņem līdzi dāvanas. Ugunsdzēsējiem dāvinājām bērnu zīmējumu albūmu ar pateicību un kafiju, lai stāvot nomodā par mūsu visu drošību, nakts dežūras ritētu vieglāk.

Vai liels, vai mazs, mēs visi sapratām, ka ugunsdzēsēju darbs ir grūts un bīstams, bet ļoti, ļoti svarīgs un vajadzīgs visiem. Prom dodoties, novēlējām, lai ugunsdzēsējiem būtu mazāk darba un beidzot sagaidītu jauno, plašo maderno , sen vajadzīgo depo! 


Bērnudārzos