Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Radi, rādi, raidi! 2017”

Šogad Smiltenes tehnikuma un skolas Alsviķu struktūrvienības audzēkņi ikgadējā profesionālās izglītības iestāžu lielākajā kultūras pasākumā “Radi, rādi, raidi” koncertēja kopā ar jauniešiem no Zemgales. Mājās visi atgriezās ar gaišām emocijām un labi padarītu darba sajūtu.

Pasākumu organizēja Jelgavas Amatu vidusskola, aicinot dalībniekus sniegt ieskatu, kā jaunieši 21. gadsimtā gatavojas Latvijas simtgadei.

Pirmie ar muzikālu priekšnesumu “Laiks baltu galdautu klāt!” uzstājās Alsviķu struktūrvienības audzēkņi. Uzveduma ieceres autore – Astrīda Bētere, bet radošo ideju īstenot dzīvē palīdzēja skolotāja Dzintra Bāliņa. Tradicionāli pasākumā piedalījās pārstāvji no visiem skolas pašdarbības kolektīviem. Audzēkņi priekšnesuma laikā simboliski būvēja māju, kurai materiālus skolotāja Raita Ramaņa vadībā sagatavoja skolas nākamie galdnieki. Skaisto svētku galdautu un dalībnieku tērpus šuva Alsviķustruktūrvienības nākamās šuvējas kopā ar skolotāju Daigu Ūdri. Muzikālajiem priekšnesumiem sagatavoties palīdzēja skolotāja Ilze Briediņa.  Etniskas noskaņas uzvedumā ienesa skolas audzēkņu Raita Baltiņa un Ritvara Ķīša džambas spēle.

Smiltenes tehnikumu “Radi, rādi raidi! 2017” pārstāvēja jauktais koris un vokālais ansamblis (diriģente – Baiba Žēbina, koncertmeistare – Inga Strazdiņa), deju kolektīvs “Amatnieki” (vadītāja – Anda Kalniņa) un vokāli instrumentālais ansamblis “Bultas” (vadītājs – Guntars Mednis).  “Vairāki jaunieši, lai pārstāvētu skolu, uz pasākumu atbrauca pat no prakses vietām,” stāsta direktora vietniece audzināšanas darbā Ingrīda Paegle. “Skatoties gan uz Alsviķu struktūrvienības audzēkņiem, gan jauniešiem, kas mācās Smiltenē, bija patiess prieks, jo visi dziedāja, muzicēja un dejoja no sirds! Ar patiesu atdevi. Uzvedums “Laiks baltu galdautu klāt” lieliski ievadīja Latvijas Republikas Neatkarības dienas noskaņās.

Smilteniešiem uz skatuves nācās atrisināt nelielu tehniskas dabas problēmu un viņi to darot, apliecināja prasmi adekvāti iziet arī no nestandarta situācijām.”

“Amatnieki uzstājās ar dejām "Pērkoņdēli” un “Lielais rits”. Jauktā kora priekšnesums “Radi, rādi, raidi! 2017” skatītājiem – “Dziedot dzimu, dziedot augu”. Vokālais ansamblis izdziedāja “Upe ūdeņus nes” no cikla “Mistērijas par sapni un mīlestību”, bet vokāli instrumentālais ansamblis “Bultas” (vadītājs – Guntars Mednis) “ciemakukulī” uz Jelgavu veda dziesmas “Sekundes” un “Es jau zinu”.

Alsviķu struktūrvienības audzēkņiem visu pasākuma laiku kā otra mamma bija dienesta viesnīcas skolotāja Ludmila Bērziņa. Savējos atbalstīt līdzi brauca arī skolas mediķe Inese Krastiņa.

Savukārt kopā ar Smiltenes pašdarbības kolektīviem un viņu vadītājiem uz “Radi, rādi, raidi! 2017” Jelgavā devās direktora vietniece audzināšanas darbā Ingrīda Paegle un ārpusklases darba organizatore Anita Bērziņa. Abas atzīst, ka šādi pasākumi jauniešiem ne vien paver iespēju redzēt un dzirdēt citu skolu pašdarbniekus, bet arī lieliski saliedē Smiltenes tehnikuma kolektīvu, jo ikdienā ar Alsviķu struktūrvienības audzēkņiem iznāk tikties retāk, nekā to gribētos.

Citas ziņas