Smiltenes skolu direktori apmācībās saskata Krievijas propagandu un aicina to izvērtēt 3

Izglītības kvalitātes valsts dienests ir uzdevis pašvaldībai izvērtēt Smiltenes novada domes priekšsēdētājas vietnieces Aijas Cunskas (VL-TB/LNNK) rīkotas apmācības skolas direktoriem, šovakar vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Šī lekcija ir izraidījusi lielu neapmierinātību, un skolu direktori ir vērsušies ar sūdzību Izglītības kvalitātes valsts dienestā. Tas uzdevis pašvaldībai izvērtēt, vai nav pārkāpts likums. Smiltenes domes priekšsēdētājs Gints Kukainis (VL-TB/LNNK) iecerējis izveidot komisiju šī gadījuma izvērtēšanai.

Cunska 10.novembrī bija sasaukusi Smiltenes novada skolu direktorus uz semināru ar nosaukumu "Pašnovērtējums. Laime būt pašam.". Lekcijas apmeklējums direktoriem bijis iekļauts darba plānā. Šajā lekcijā Cunska esot klāstījusi par ajūrvēdu un to, kādu pieredzi viņa gūst braucienos uz Krieviju, kur praktizējot viņas skolotājs.

Cunska savu uzstāšanos noslēgusi ar Krievijas popmūziķu mūzikas klipu "Dzīvot", kas ir daļa no Krievijas sabiedriskās televīzijas projekta. To Krievijas mediji izmantojuši, lai popularizētu 9.maija kustību "Nemirstīgo pulks", informē raidījums.

Šis videomateriāls skolu direktoriem esot radījis vēl vairāk jautājumu, un mācību iestāžu vadītāji seminārā saskatījuši Krievijas propagandas elementus. "Tā kā es esmu vēsturniece, arī man ir maģistra grāds politikā. Tad es sapratu, ka tā ir Kremļa ideoloģija, slavināšana," radījumam sacīja Grundzāles pamatskolas direktore Valda Elkstiņa (V). Arī bijušais Smiltenes mūzikas skolas direktors Andris Megnis uzskata, ka šajā seminārā "tika klaji propagandēta Krievijas varenība".

Cunska sākotnēji raidījumam pauda viedokli, ka iesāktais būtu jāturpina. Tomēr vēlāk informēja, ka turpmāk šādas tikšanās vairs nerīkošot. Viņa joprojām neuzskata, ka būtu rīkojusies nepareizi, bet direktoru iebildumus skaidro ar politisku izrēķināšanos.

Komentāri 3

cakamars

Negribu nevienu apvainot, bet kādai putrai ir jābūt galvā, lai maksātu tiem krievu šarlatāniem un vēl popularizētu šos murgus...

pirms 3 mēnešiem, 2017.11.27 17:03

bezugunsnavdumu

Personas amatos, kuri pieredzes apmaiņā brauc fašistu un okupantu zemē, ir jāmet ārā. Lai slauc ielas. Ko vērtīgo var dot krievija? Tas ir garīgi atpalikušo zeme.

pirms 3 mēnešiem, 2017.11.27 19:14

liib

Vēlos dalīties ar secinājumiem, kas radās pēc šajā nedēļā apspriesto Aijas Cunskas semināru. Ņemot vērā kādam mērķim Krievijā tas veidots, man nav pieņema Cunskas rīcība. Lai neatkārtotos, pilnībā piekrītu Smiltenes mākslas skolas direktora viedoklim laikrakstā. Vienīgi piebildīšu – nav nozīmes, cik objektīvi notikušo atspoguļoja ‘’Nekā personīga’’un kurš bija ziņotājs. Nemainīgs paliek fakts, ka tā bija Aijas Cunskas izvēle un lēmums demonstrēt konkrēto klipu, kā arī nosūtīt to mācību iestāžu direktoriem.
Taču šis notikums atklāja vēl kādas personas nostāju un ,iespējams, patiesos sava rīcības iemeslus. ‘’Drosmīgs, pašpārliecināts cilvēks, kas atklāti pauž savu viedokli!’’Tāds man radās priekštats par Andri Paulu Pāvulu. Sākotnēji! Tagad manas domas ir pilnīgi mainījušās. Aizdomas jau radīja tas, ka šis cilvēks sev apkārt redz tikai negativo. Es neapgalvoju, ka Smiltenes novadā viss ir visslabākajā kārtībā , jo ir jautājumi un lietas, kas jāsakārto un jārisina.. Taču Pāvula izteiktais negatīvisms ir ļoti aizdomīgs.Man pat radies iespaids, ka viņš no tā gūst baudu - varbūt kompensē kaut ko dzīvē neiegūtu? Taču viņa dedzīgā Cunskas rīcības aizstāvēšana, video idejas atbalsts, manī radījis pārliecību par viņa velmi vairāk draudzēties un atbalstīt Latvijas lielā kaimiņa – Krievijas varas pārstāvju ideoloģiju un uzskatus. Latvijā netrūkst personu, kuru uzdevums ir slepus un anonīmi kūdīt un musināt cilvēkus. Tā saucamie troļļi. Atšķirībā no viņiem Pāvuls to dara atklāti, kas arī var labi kalpot kā aizsegs, jo, kurš gan uzdrošināsies to darīt! Viņš taču to dara cēla mērķa vārdā – Smiltenes novada attīstībai. Skaisti izklausās , bet kā ir patiesībā???

pirms 3 mēnešiem, 2017.12.02 15:10

Citas ziņas