Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes tehnikumā viesi no Francijas

Smiltenes tehnikumā ieradušies viesi no Francijas – skolas LEPRO Jeanne Antide projektu vadītājs Didier Simonot un franču valodas skolotāja Isabelle Baldini. Ciemiņi iepazīsies ar Francijas jauniešu prakses vietām Latvijā un aprūpētāju darbu mūsu valstī. Ar skolas projektu vadītāju Ingunu Avotu un citiem skolas pārstāvjiem pārrunās “Erasmus+” stratēģiskās partnerības projekta aktualitātes vienota kompetenču apguves modeļa moduļa izstrādāšanā veterinārārsta asistentiem un teorētisko zināšanu un profesionālo iemaņu vērtēšanas sistēmas (ECVET) izveidē. Šodien viesi apmeklēja bērnudārzu “Pīlādzītis”, uz kurieni jau pavisam drīz praksē dosies LEPRO Jeanne Antide skolas audzēkne Ellodie Deturche, kura Francijā apgūst aprūpētājas profesiju.

Tā kā šādu arodu apgūst arī Smiltenes tehnikuma Alsviķu struktūrvienības audzēkņi, tad starp sadarbības partneriem raisījās saistošas sarunas par nākamo aprūpētāju sagatavošanu, viņiem nepieciešamajām prasmēm Francijā un Latvijā.

Bērnudārza metodiķe Ilva Stīpniece ciemiņus iepazīstināja ar bērnudārzu un audzēkņu grupiņu, kurā prakses laikā strādās jauniete no Francijas.

Kopā ar tehnikuma projektu vadītāju Ingunu Avotu pārrunāja aktuālākos organizatoriskos jautājumus saistībā ar jaunietes uzturēšanos Latvijā un parakstīja sadarbības līgumu.

Prakses laikā jauniete dalīsies savā, Francijā gūtajā pieredzē. Tāpat kā Latvijas jauniešu profesionālās pilnveides laikā ārzemēs, arī šeit tiks vērtētas viņas sociālās un organizatoriskās prasmes. Darba devējs īpaši šim nolūkam izstrādā anketā atzīmēs, cik jauniete ir punktuāla, laipna pret personālu, cik atbildīgi izturas pret sev uzticētajiem profesionālajiem pienākumiem. Tāpat vērtēs viņas prasmi komunicēt ar prakses vadītāju un tikt galā ar nestandarta situācijām un citas izvēlētajā profesijā būtiskās iemaņas.

Tikšanās laikā tika pārrunāts arī viss būtiskākais, lai jaunā speciāliste Latvijā justos gaidīta un jau pirms brauciena zinātu svarīgāko attiecībā uz viņas ikdienu profesionālās pilnveides laikā.

2. martā viesi apmeklēs Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālo struktūrvienību un viesosies  SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļās.

Ciemiņi viesosies tehnikuma veterinārajā mācību klīnikā un tiksies arī ar Jauniešu garantijas veterinārmedicīnas kursa audzēkni Kristiānu Narogu un veterinārmedicīnas mācību programmas absolventi Eviju Krastiņu – abas jaunietes 5. martā “Erasmus+” projekta ietvaros dosies profesionālās pilnveides braucienā uz veterināro klīniku Francijā.


Citas ziņas