Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labākais novērtējums praktikantam – darba piedāvājums

Augsto Tatru reģionā esošā viesnīca “Hotel Plejsy” ir iemīļota naktsmītne kalnu tūrisma cienītājiem un vienlaikus - aizraujoša prakses vieta Valmieras tehnikuma audzēkņiem. Aprīļa sākumā mājās no prakses Erasmus+ mobilitātes projekta ietvaros atgriezās arī smilteniete Laura Leimane. Jauniete ir absolvējusi Smiltenes ģimnāziju un apgūst viesmīlības specialitāti. Kopā ar kursa biedreni Madaru Stukmani viņa ir no tiem jaunajiem profesionāļiem, kam pēc došanās ārvalstu praksē tiek izteikts arī darba piedāvājums.

Laura atzīst, ka ir ļoti patīkami, ja ko tādu piedāvā: “Tas nozīmē, ka esam savu darbu padarījušas labi”. Jaunietes stāsta, ka katru dienu uz darbu gāja ar prieku. Darba uzdevumi bijuši visdažādākie - uz maiņām strādāts virtuvē un restorānā. Virtuvē pārsvarā bija jāveic palīgdarbi asistējot pavāram, jāmazgā trauki, jāporcionē ēdieni. Restorānā tika apkalpoti viesi pie galdiņiem, pieņemti dzērienu pasūtījumi, klāti galdi, locītas salvetes, pulētas glāzes un galda piederumi. Laura norāda: “Labam viesmīlības speciālistam ir jāprot ikviens no šiem darbiem. Un tie visi ir jāpaveic kvalitatīvi, jo kopējais iespaids par viesnīcu veidojas tieši no “mazajām” lietām”. 

Tūrisma nozarē strādājot, protams, ļoti svarīga ir komunikācija – gan ar viesiem, gan kolēģiem. Laura atceras, ka saziņā ar kolēģiem sākumā katram nācās atrast savu pieeju: “Ar dažiem runājām angliski, dažiem nedaudz krieviski vai kādus vārdus pārmijām vāciski, bija arī darbinieki, ar kuriem sazinājāmies žestikulējot. Galā tikām ļoti labi, galvenais ir būt atvērtām un smaidīgām”. 

Viesnīcas pārstāvis Miroslavs Repka atzinīgi vērtē jauniešu profesionalitāti. Viņš ilgus gadus strādā tūrisma nozarē un prot novērtēt labus darbiniekus: “Darbam viesnīcā ir vajadzīgas daudzas kvalitātes. Viesmīlības jomas pārzināšana, vēlme būt nemitīgā saskarsmē ar cilvēkiem, valodas zināšanas – tas viss raksturo labu speciālistu. Man ir prieks par sadarbību ar Valmieras tehnikumu, jo jau vairākus gadus Erasmus+ projektu ietvaros pie mums praksē Slovākijā ierodas jaunie speciālisti no Latvijas. Šie jaunieši ir ļoti apķērīgi un centīgi.”

Esot Slovākijā sešas nedēļas, meitenes, protams, nelaida garām iespēju arī apceļot šo gleznaino valsti. Tur jau valda pavasaris, līdz ar to ceļošana bija īpaši patīkama. Jaunietes apskatījušas daudz tuvējās pilsētas, uz kurām varēja nokļūt ar vilcienu. Vairakkārt pabūts Košicē, pāris reizes Popradā, kā arī tādās vietās kā Liptovský Mikuláš, Spišská Nová Ves, Štrbské Pleso, Dreveník, Prešov.

Jaunietēm darbs Slovākijas viesnīcā bija daļa no kvalifikācijas prakses un pilnībā tika finansēts no Erasmus+ programmas budžeta. Papildus iegūtajām prasmēm meitenes projekta “Audzēkņu un pasniedzēju kompetences paaugstināšana starptautiskā vidē” starptautiski atzītos Europass mobilitātes dokumentus, kas noderēs turpmākās karjeras veidošanā.
Interešu izglītība