Sākusies veterinārmedicīnas projekta testēšana

Tālajā 1910. gadā, kad Kalnamuižas saimnieks bija firsts Līvens, Smiltenes novadā uzcēla pirmo seklo kūti Latvijā. Tas bija milzīgs progresīvs pavērsiens visā Baltijā.

 Pēc divpadsmit gadiem muižā darbu sāka piensaimniecības un lopkopības skola, no kuras laika gaitā izaudzis Smiltenes tehnikums. Seklo kūti pārbūvēja par dzīvojamo ēku, pēc Otrā pasaules kara šeit izvietoja veterinārmedicīnas nodaļu, kas tagad aprīkota ar vismodernākajiem mācību līdzekļiem veterinārārsta asistenta profesijas apgūšanai. 

 23. oktobrī, veterinārmedicīnas mācību korpusā uz pirmo nodarbību pulcējās audzēkņi no Francijas, Čehijas, Igaunijas un Latvijas, lai apgūtu veterinārārsta pienākumus suņu/kaķu kastrācijas laikā. Mācības ilgs trīs nedēļas. Kursa noslēgumā audzēkņi saņems izglītību apstiprinošu dokumentu un varēs iemācītās zināšanas uzreiz izmanot dzīvē. Nodarbības notiks pēc “Erasmu+” projekta ietvaros  izstrādāta mācību moduļa.

 Tas ir pirmais šāda veida projekts Eiropā. Līdz šim zināšanas, kuras apgūs projekta dalībnieki, bija iekļautas veterinārmedicīnas mācību programmā ar mācību ilgumu – četri gadi (audzēkņiem ar pamata izglītību) vai pusotrs gads (ar vidējo izglītību). Ja viss izdosies kā iecerēts, turpmāk Smiltenes tehnikumā būs daudz viesstudentu… Visi veterināro priekšmetu skolotāji ir arī praktizējoši veterinārārsti ar bagātu darba pieredzi. Patiess prieks, ka tagad viņiem dota iespēja tajās dalīties vēl vairāk…


Interešu izglītība