Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes tehnikums piedalās projektā

Līdz 18.augustam Saldus tehnikumā iespējams pieteikties jaunai trešā līmeņa izglītības programmai "Hidrobūvju būvtehniķis", aģentūru LETA informēja tehnikuma projektu vadītāja Aiva Apša-Ķīšeniece.

Programma izveidota, sadarbojoties ar Latvijas Hidromelioratīvo būvnieku asociāciju, Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Smiltenes tehnikumu, piesaistot speciālistus no Latvijas Dabas fonda.

"Nozarē katastrofāli trūkst jaunu speciālistu, kas būtu spējīgi ar mūsdienīgā un videi draudzīgām metodēm strādāt pie meliorācijas un hidrobūvju projektiem, bez kuriem nebūtu iespējama produktīva lauksaimniecības, mežniecības, ceļu un civilā būvniecība," pauda Apša-Ķīšeniece.

Hidrobūvju būvtehniķis ir tehniskais speciālists, kas meliorācijas sistēmu un hidrotehnisko būvju, ārējo ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu būvobjektā plāno, organizē un uzrauga būvdarbu izpildītāju darbu, veic šo sistēmu un būvju uzturēšanas darbus. Speciālists strādā uzņēmumos, kas saistīti ar meliorācijas sistēmu un hidrotehnisko būvju, un ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu ierīkošanu, uzturēšanu un ekspluatāciju.


Interešu izglītība