Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz profesionālās meistarības konkursu SkillsLatvia 2017 devušies arī smiltenieši

Šodien ar moto “Uzvar darītājs!” atklāts pirmais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2017, kurā savas prasmes demonstrēs 96 dalībnieki no 30 Latvijas profesionālajām izglītības iestādēm 16 profesijās. Konkurss aicina ikvienu novērtēt profesionālās izglītības kvalitāti Latvijā un mācību programmu piedāvātās iespējas iegūt darba tirgū pieprasītas profesijas un nepieciešamas prasmes, informē Sabīne Dzene, konkursa SkillsLatvia 2017 kampaņas “Uzvar darītājs!” mediju attiecību speciāliste.

Konkursu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), un tas ir pirmais šāda līmeņa notikums Latvijā, kas vērsts uz profesionālo izglītību un aktualizē tajā iegūto prasmju un izcilības nozīmi darba tirgū. Pasākumā trīs dienas no 20.-22. aprīlim satiekas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, viņu mācībspēki, darba devēji un arī topošie audzēkņi, kuri vēl tikai domā par savu iespējamo profesiju.


SkillsLatvia 2017 konkursanti izpildīs starptautisko profesionālās meistarības konkursu standartiem līdzvērtīgus praktiskus uzdevumus kādā no 16 profesijām trīs dienu garumā. Piemēram, apģērba dizaineri uz vietas izgatavos apģērbu, frizieri veidos matu sakārtojumu, bet pavāri - maltītes. Konkursantu darba vietas visā hallē būs atbilstoši aprīkotas, jo tādu profesiju pārstāvji kā, piemēram, galdnieki uz vietas izgatavos mēbeles, sausās būves tehniķi veidos ēku konstrukcijas, flīzētāji flīzēs, bet datorsistēmu tehniķi – uzstādīs operētājsistēmu instalāciju. 


Konkursantu sniegumu vērtēs savas jomas profesionāļi – konkursa vērtēšanas komisija, kurā ir gan mācībspēki, gan darba devēji. SkillsLatvia 2017 konkursanti ne tikai sacentīsies par medaļām, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills, kam pasaulē ir jau 60 gadus ilgas tradīcijas.

Kā liecina ieraksti sociālajā vietnē facebook, tad uz Rīgu, lai konkursā pārstāvētu savu skolu, devušās arī arī Smiltenes tehnikuma pārstāves - Smiltenes tehnikuma audzēkne Linda Daktiņa un skolotāja Irita Tepere. 

20170420-1200-screenshot-1.jpg


Interešu izglītība