Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā aizvadīts skolēnu skatuves runas un mazās formas uzvedumu konkurss

Uz konkursa 1. kārtu Valkas novada BJC “Mice” kopā bija pulcējušies 40 dalībnieki no Valkas novada skolām un Strenču novada vidusskolas Sedas filiāles. Šogad bija iespēja klausīties ne tikai individuālos dalībniekus, bet redzēt arī divas mazās formas izrādes, kuras bija sagatavojuši Valkas novada BJC “Mice” teātra pulciņš (skolotāja Līga Šnuka) un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 5.a klases meitenes (skolotāja Aiga Dālberga).

Skatuves runas konkursā katrs dalībnieks runāja vienu prozas un vienu dzejas darbu, un katra literārā priekšnesuma ilgums nevarēja būt garāks par 3 minūtēm. Savukārt mazās formas uzvedumi nedrīkstēja pārsniegt 20 minūtes.

Visus dalībniekus vēroja un vērtēja BJC “Mice” izveidota žūrija – Silvija Dorša, Gita Dudele un Valdis Šaicāns. Vadoties pēc vērtēšanas kritērijiem un konkursa nolikuma, visi individuālie dalībnieki saņēma 1., 2. un 3. pakāpes diplomus. Uz konkursa 2. kārtu, kas norisināsies Valmierā Viestura vidusskolā šā gada 7. martā,  dosies visi 1. pakāpes ieguvēji, viens dalībnieks katrā vecuma grupā. 1. klašu grupā mūsu novadu pārstāvēs Vijciema pamatskolas 1. klases skolniece Melānija Hāne (skolotāja Gita Dudele), 2.-3. klašu grupā – Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 3. b klases skolniece Sintija Andruce (skolotāja Ruta Žubule), 4.-6. klašu grupā Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 6.b klases skolniece Vendija Kalniņa (skolotāja Aiga Dālberga), bet 7.-9. klašu grupā Kārķu pamatskolas 9. klases skolniece Ilze Skrastiņa (skolotāja Diana Magone). 

Mazās formas uzvedumu konkursā žūrija vienlīdz labi novērtēja abus priekšnesumus. BJC “Mice” teātra pulciņš savu uzvedumu bija veidojis pēc Semjuela Godo absurda drāmas viencēliena ar mūsu novadnieka Pētera Brūvera dzeju “Gaidot Pavļiku jeb sveiciens Pēteram Brūverim”, bet Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas meitenes visus skatītājus iepriecināja ar atraktīvu uzvedumu “Vecmāmiņas” pēc Maijas Laukmanes un Anna Brigaderes darbu motīviem. Īpašu žūrijas balvu par vecmāmiņas lomas atveidošanu izpelnījās Arta Avote.

Ja reģiona kārtas rīkotāji ļaus, tad uz Valmieru dosies abu uzvedumu dalībnieki ar savām skolotājām.

Strenču novadu reģiona kārtā pārstāvēs Sedas filiāles 6. klases skolnieks Arsenijs Cepeļevs un 9. klases skolnieks Aleksandrs Kalniņš. Aleksandrs vienu no darbiem runāja dzimtajā krievu valodā. Jauniešus konkursam sagatavoja skolotājas Margarita Bērtule, Ināra Skrebe un Diana Magone. Paldies, skolotājām par sagatavošanu un iedrošināšanu dalībai konkursā!

Paldies, Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolas jaunajiem talantiem un viņu skolotājām Inesei Lečmanei un Nadeždai Taņicinai par muzikālo sveicienu konkursa dalībniekiem!

Paldies, visiem, visiem konkursa dalībniekiem un viņu skolotājām par kopīgo darbu, gatavojoties konkursam, un turēsim īkšķus par veiksmi un izdošanos nākamajā kārtā! 

Interešu izglītība