Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas komanda piedalīsies RTU zinātniskās pētniecības konkursa finālā

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēnu komanda līdz ar desmit citām skolēnu komandas no dažādām Latvijas pilsētām sestdien, 25. martā, demonstrēs savas inženiertehniskās zināšanas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātniskās pētniecības konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» finālā. Tas notiks RTU Dizaina centrā, Ķīpsalas ielā 6, sākums plkst. 10.


Konkursa finālā iekļautajos darbos skolēni galvenokārt ir pievērsušies tematiem, kas saistīti ar materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas nozarēm, pētot fermentējamo cukuru iegūšanu no biomasas, penopoliuretāna – grafēna – nanocaurulīšu kompozītu pagatavošanu, augu ekstraktu kā antioksidantu pielietojumu pārtikā, medicīnā un kosmētikā, sapropeļa koncentrāta ietekmi uz augu augšanu, rūgšanas procesa ietekmi uz maizes, mafinu un smalkmaizīšu porainību un citus jautājumus. Skolēnus ieinteresējusi arī ar ikdienas skolas dzīves jautājumiem saistītu tematu izzināšana, piemēram, skolas mikroklimata izpēte un tā uzlabošanas metožu ieteikšana, kā arī skolēnu evakuācijas modeļa izstrāde. Konkursa finālā komandas ar saviem pētījumiem iepazīstinās žūriju, un  pēc tam atbildēs uz žūrijas jautājumiem. 


Par uzvaru konkursa finālā sacentīsies vienpadsmit komandas: no RTU Inženierzinātņu vidusskolas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas 80. vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Tukuma 2. vidusskolas, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, kā arī apvienotā komanda no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas un Skrundas vidusskolas. Konkursa pirmās vietas ieguvēji balvā saņems 900 eiro, otrās vietas ieguvēji – 600 eiro, bet trešie labākie – 300 eiro. 


Zinātniskās pētniecības konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» mērķis ir rosināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, attīstīt pētniecības iemaņas un veidot prasmi patstāvīgai darbībai zinātniskās pētniecības darbu izstrādē. Konkursu organizē RTU, un tas notiek kopš 2006. gada. Konkursam varēja pieteikties 10. – 12. klases skolēni, izveidojot 2 – 3 cilvēku komandas. Lai pieteiktos konkursam, skolēnu komandām skolotāju vadībā bija jāsagatavo un līdz 6. februārim jāiesniedz zinātniskās pētniecības darbs par kādu no RTU fakultāšu piedāvātajiem tematiem. Pirmajā kārtā darbus vērtēja un finālistus izvirzīja RTU pārstāvju un neatkarīgu ekspertu žūrija. Šogad konkursam tika iesniegti 34 darbi. 


Konkursu organizē RTU Sabiedrisko attiecību departaments sadarbībā ar RTU fakultātēm.

Interešu izglītība