Valmierā atklās RSU Jauno mediķu akadēmijas filiāli (Papildināts ar FOTO!)

Šodien (19. oktobrī) plkst.15.30 Valmieras Valsts ģimnāzijā atklās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Jauno mediķu akadēmijas (JMA) filiāli, kas izveidota sadarbībā ar Valmieras Valsts ģimnāziju, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Reizi mēnesī astoņās nodarbībās 74 11. un 12.klašu skolēni no visām Valmieras vidusskolām RSU mācībspēku un ārstu vadībā iepazīs mediķa profesiju, pārliecinoties, vai šis ir īstais karjeras aicinājums. Jaunieši gūs ieskatu traumatoloģijā, ķirurģijā, anestezioloģijā, stomatoloģijā, rehabilitācijā, māszinībās un citās jomās, apvienojot teorētiskās nodarbības Valmieras Valsts ģimnāzijā ar praksi Vidzemes slimnīcas telpās, bet vienu no nodarbībām pavadot RSU telpās Rīgā.

Jauno mediķu akadēmija Rīgā tika aizsākta 2014./2015.studiju gadā, un skolēnu vidū tā ir kļuvusi plaši atzīta - pieteikšanās uz 200 brīvajām vietām parasti noslēdzas pāris stundu laikā. Interesi par JMA izrāda ne tikai Rīgas vidusskolēni, bet arī jaunieši no visiem Latvijas reģioniem, tāpēc RSU plāno veidot filiāles arī lielākajās Latvijas pilsētās, kā pirmo izveidojot filiāli Valmierā.

"Rīgas Stradiņa universitātes attīstībā lielā loma ir sadarbībai ar reģioniem - esam noslēguši sadarbības līgumus ar Daugavpils, Liepājas, Madonas, Preiļu un citām pašvaldībām, lai risinātu aktuālu veselības aprūpes sistēmas jautājumu - medicīnas speciālistu trūkumu reģionālajās slimnīcās. Redzot lielo jauniešu interesi par veselības aprūpes speciālistu profesijām, esam gatavi sadarboties ar vietējām skolām, braukt uz reģioniem un iepazīstināt skolēnus ar medicīnas studijām. Ceram, ka sadarbība ar Valmieras skolām dos mums motivētus un zinošus medicīnas studentus no Vidzemes," uzsvēris RSU rektors profesors Jānis Gardovskis.

Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš atzīmējis, ka ģimnāzijā jau vairākus gadus darbojas Jauno biologu un mediķu skola skolotājas Indras Vēveres vadībā.

"Tas ir labs pamats sadarbības izveidošanai ar RSU un Jauno mediķu akadēmijas filiāles dibināšanai. Esam gandarīti, ka Vidzemes reģiona jauniešiem tagad būs iespēja tepat, Valmierā, iepazīties ar mediķa profesiju un saprast, vai tā ir īstais dzīves aicinājums," piebildis Skrastiņš.

JMA Valmieras filiāle tiks atklāta ar pirmo nodarbību anestezioloģijā un reanimatoloģijā, ko vadīs RSU profesors Indulis Vanags un docents Oļegs Sabeļņikovs. Nodarbībā būs iespēja darboties ar kardiopulmonālās reanimācijas manekeniem, apgūstot pirmās palīdzības iemaņas. Atklāšanā piedalīsies arī mācību prorektore profesore Tatjana Koķe un RSU Medicīnas fakultātes dekāns profesors Guntis Bahs. Pirmajā nodarbībā ar lekciju viesosies arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Sarmīte Villere un jauniešiem būs iespēja klātienē apskatīt ātrās palīdzības mašīnu.

Nākamajās JMA nodarbībās RSU docētājs Ingus Skadiņš stāstīs par mikrobioloģiju, profesore Gunta Ancāne - par psihosomatisko medicīnu, asociētā profesore Signe Tomsone par rehabilitāciju, kā arī būs iespēja iepazīt vēl daudzas citas medicīnas nozares RSU docētāju vadībā.

RSU ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi - 2015.gadā tā svinēja 65.dibināšanas gadadienu un 25 gadus ārvalstu studentu uzņemšanai. RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 16 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 8278 studenti, to skaitā 1935 ārvalstu studenti.

Interešu izglītība