Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lieldienu noskaņas ar Putnu dienu

Smiltenes vidusskolā 12.aprīlī Lieldienu noskaņās 5.klašu skolēni piedalījās Putnu dienās. Aprīlis ir īpašs mēnesis, kad, reizē ar dabas mošanos, Latvijā atgriežas putni un ikviens var piedalīties gan putnu vērošanā, gan dažādu sugu atpazīšanā, gan putnu ieradumu izzināšanā, gan  putnu dziesmu sadzirdēšanā, gan spārnoto draugu sagaidīšanā. Mūsu skolā Putnu dienas palīdzēja skolēniem labāk saprast dabu un pielikt savu roku putnu sagaidīšanā, pagatavojot būrīti mazajiem lidoņiem. 

Skolotājs Edgars kopā ar palīgiem - 9.klases skolēniem  Kārli un Kristapu rādīja mākslu, kā pagatavot vasaras mājvietu cielavai un erickiņam. Pūces būris izrādījās pavisam iespaidīgs un cienīgs! Ja sākumā šķita, ka būrīša sanaglošana tāds nieks vien ir un nekādas pūles neprasīs, tad beigu beigās nācās pārliecināties, ka naglas iesišana, kārtīga jumta, sienu un grīdas sastiprināšana ir ļoti rūpīgs darbs! Kristaps, vērojot piektklasniekus, atzina, ka ikvienam vēl ir  jāmācās centība un pacietība. Savukārt, Kārlis, vērtējot pasākumu, norādīja, ka viņam tā bija lieliska iespēja mācīties sadarboties, vadīt un būt padomdevējam. 

Zināšanas par putnu dzīvi, putniem pasakās, tradīcijās, ticējumos un citās kultūrās ikviens varēja pārbaudīt skolotāju Ritas, Ingas un Ingūnas vadītajā erudīcijas spēlē. Īpašu azartu visiem sagādāja darbošanās ar interaktīvām tehnoloģijām – balsošanas pultīm. Erudīcijas spēles dalībniekiem bija jāatbild uz ļoti āķīgiem jautājumiem, piemēram-   “Kurš putns prot ņaudēt kā kaķis”, “Kāds ir populārākais uzvārds ar putna vārdu”, “Kurš putns var lidot trīs gadus, ne reizi nenolaižoties uz zemes”.

Kopā ar skolotāju Daci un 10. un 11.klases skolniecēm Lauru un Martu visi piedalījās mīklu minēšanā un jautru rotaļu un spēļu spēlēšanā. Bija jāiejūtas naktsputna pūces lomā un jāmedī rotaļas dalībnieki, kuri nakts laikā neprata sastingt un pārakmeņoties. Īsta jautrība visiem bija atveidot putnus, kuri lido un putnus, kuri nelido. Kādam likās, ka strausi lido, kāds bija pārliecināts, ka arī pingvīni lido.

Skolotāja Līga un Inga Putnu dienu dalībniekiem uzbūra Lieldienu noskaņu un visus sagaidīja ar smaržīgu tēju un uzdevumu katram izkrāsot un izrotāt savu Lieldienu olu.  Draudzīgi jokojot, skolēni sacentās olu sišanā, minēja un pārrunāja Lieldienu ticējumus un tradīcijas.

Pasākums apliecināja, ka arī tā ir iespējams mācīties – darbojoties praktiski, uzklausot vecāko klašu skolēnus, spēlējot tematiskas spēles, kopā pasmaidot un priecājoties. Visbūtiskākais ieguvums visiem ir izpratne, ka to, kā mēs dzīvojam, veidojam mēs paši- kopjot un saudzējot vidi, tradīcijas un kultūru. 

Skolēnu paldies vārdi visiem, kas rūpējās par Lieldienu ieskaņu, sarindojās putnu attēlos, kas salidojuši uz stilizētiem vadiem.


Skolās