Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazās aktrises Smiltenes vidusskolā

Decembra mēnesis skolas dzīvē ir aizritējis darbīgs un daudzveidīgiem notikumiem piepildīts. Sākumskolas posmā kopīgiem spēkiem iestudēti un emocionāli piedzīvoti spilgti Ziemassvētku uzvedumi. Uz skolas skatuves publikas priekšā sevi lieliski parādījušas divas talantīgas Smiltenes vidusskolas skolnieces Marta Nēgele un Jasmīna Pakalne. Jauku pārsteigumu visiem sagādājusi Megija Dzene, kura nonākusi uz lielās Valmieras Drāmas teātra skatuves, popularizēdama Smiltenes vidusskolas tēlu plašākai publikai. Tādēļ šis stāsts būs par trīs talantīgām mazajām aktrisēm, kuras lieliski spējušas iejusties savu varoņu tēlos, bagātinādamas iestudējumus ar bērnišķīgu, īstu, nesamākslotu šarmu. 

Smiltenes vidusskola var lepoties ar 2.b klases skolnieci Martu Nēgeli, kura spēlēja galveno lomu Rīgas ielas Ziemassvētku uzvedumā „Martiņas brīnumainie Ziemassvētki”. Meitene ir komunikabla, labestīga, mīļa, atraktīva, sabiedriska un droša. Viņa ir jaunākais bērns ģimenē. Labprāt dalās ar saviem piedzīvojumiem, stāstot par tiem klases audzinātājai Intai Purgalei un klasesbiedriem. Jau bērnudārzā Marta ir piedalījusies vairākās lugās, tādēļ darbošanās uz skatuves arī šoreiz viņai nesagādāja raizes. Kopš bērnības vērojusi mammas rosīšanos Blomes teātra izrādēs, un dažkārt arī pašai piešķirta kāda loma. Martiņas tēlā skolas Ziemassvētku uzvedumā meitene jutās „kā zivs ūdenī”. Mazā aktrise lieliski saspēlējās ar pārējiem skatuves partneriem, pauda emocijas un pārliecinoši izdzīvoja bērna visslēptākās ilgas pēc vecāku uzmanības, fiziskās un garīgās klātbūtnes, beznosacījumu mīlestības un gādības. Klasesbiedri Martu raksturo kā jautru, izpalīdzīgu, sportisku, lokanu, viņa pat  „mākot uztaisīt špagatu”. Jau vairākus gadus meitene stāsta, kad izaugšot liela, vēlētos  kļūt par sporta skolotāju, tādēļ mērķtiecīgi trenējas, patstāvīgi vingro un regulāri sporto. Brīvajā laikā rūpējas par savu mīluli kaķi Fēliksu. Ļoti patīk lasīt grāmatas, bet vēl lielāku prieku sagādā brīži, kad mamma lasa priekšā aizraujošus stāstus. Bieži vien šie ģimeniskā gaisotnē izdzīvotie mirkļi Martu aizved fantāzijas pasaulē, un meitenes  iztēlē tiek uzburti jauni tēli.

Patiess prieks ir par 4.d klases skolnieci Jasmīnu Pakalni, kura iejutās Sniegbaltītes lomā Dakteru un Dārza ielas Ziemassvētku uzvedumā „Sniegbaltītes ceļojums – 7 laimes noslēpumi”. Jasmīna ir mākslinieciska meitene, kura apmeklē mākslas un mūzikas skolu, spēlē klavieres. Viņai ļoti patīk muzicēt, ja klavierkoncertus kāds klausās un sniedz komentāru. Jasmīna jūtas komfortabli auditorijas priekšā un labprāt atrodas uz skatuves. Meitene pārliecinoši vadīja 2016.gada sākumskolas Valsts svētku svinīgo pasākumu Dakteru ielā Smiltenes vidusskolā. Pārsteidzošu aktrises talantu Jasmīna plašākai publikai atklāja, emocionāli iejūtoties Sniegbaltītes tēlā skolas Ziemassvētku uzvedumā. Lieliska dikcija, skanīga balss, muzikalitāte un bērnišķīgs patiesums spoži staroja no meitenes, viņai atrodoties uz skatuves. Šogad tika saņemta arī zelta liecību par augstiem sasniegumiem mācību darbā. Brīvajā laikā Jasmīna aizraujas ar pavārmākslu, labprāt seko līdzi dažādiem ēst gatavošanas šoviem un sapņo, ka kādreiz pati varēs izmēģināt dažādas neparastas receptes. Līdz šim kopā ar mammu ir gatavojusi pankūkas. Virtuves darbos meitene labprāt palīdz arī tētim. Viņas acis spoži iemirdzas, kad atmiņā atsauc pavāres lomā pavadītos mirkļus. Klasesbiedri Jasmīnu raksturo kā skaistu, labu, mīļu, izpalīdzīgu un jauku cilvēku. Viņa ir centīga, apzinīga skolniece un sirsnīga, uzticama draudzene. Pārliecināta par savām spējām, mērķtiecīgi dodas uz izvirzītajiem mērķiem.  

Smiltenes vidusskolas 2.b klases skolnieces Megijas Dzenes vārds ir izskanējis uz lielās skatuves. Mazā meitene sīvā cīņā izturējusi konkursu un ir izvēlēta Adeles un Džeinas Eiras bērnības tēla atveidotājas lomai Valmieras Drāmas teātra izrādē Džeina Eira. Pārsteidzoši, ka atlasē uz pēdējo kārtu tika izvirzīta arī Megijas klasesbiedrene, iepriekš minētā Marta Nēgele. Žūrija izvēlējās Megiju, tomēr Marta varēja savas spējas apliecināt skolas Ziemassvētku iestudējumā, atveidojot galveno lomu. Megijas Dzenes debija Šarlotes Brontē romāna pirmizrādē (pirmo reizi Latvijā uz teātra skatuves iestudētajā režisora Reiņa Suhanova veikumā 2 cēlienos) izskanējusi 2016.gada 16.decembrī. Pēc pirmizrādes režisors Reinis Megijai uzdāvinātajā teātra izrādes programmā rakstījis: „Tu esi brīnišķīga meitene! Paldies, ka esi mūsu komandā!”. Par iespēju nokļūt uz teātra skatuves meitenei izstāstījusi mamma, kura septembrī nejauši ieraudzījusi sludinājumu Valmieras Drāmas teātra mājas lapā. Megija ļoti vēlējās pamēģināt un pierunāja vecākus, lai palīdz reģistrēties atlasei.  Jau bērnudārza laikā viņa ir spēlējusi saimnieces meitas lomu un iejutusies kaķa tēlā. Kad Adeles lomai izvēlējās Megiju, sekoja neskaitāmi klātienes mēģinājumi, kuru laikā ar  meiteni strādāja teātra komanda, aktīvi līdzdarbojoties iestudējuma tapšanas procesā. Klases audzinātāja Inta Purgale Megiju raksturo kā nosvērtu, apzinīgu, mērķtiecīgu meiteni, kura ļoti daudz lasa grāmatas. Meitene vienmēr zina, ko vēlas, un apzināti dodas izvēlētajā virzienā. Jau no pirmās klases stāsta, ka vēlētos būt dejošanas skolotāja. Šobrīd aktualizējies arī sapnis kļūt par aktrisi. Viņa ir jaunākais bērns ģimenē. Megija spēlē klavieres, apmeklē mūzikas skolu un deju nodarbības. Viņai lieliski padodas skatuves runa, tādēļ meitene regulāri ir piedalījusies dažādos konkursos. Savam vecumam Megijai ir bagāta, tēlaina valoda un plašs vārdu krājums. Meitene ir nosvērta, ar noslēpumainu, dziļdomīgu acu skatienu. Līdzsvarota, nobriedusi personība ar pieaugušam cilvēkam raksturīgu domu gaitu. Šajā mācību gadā Megija uzrādīja augstus mācību rezultātus, saņemot zelta liecību. Saistībā ar izdevniecības Zvaigzne ABC izsludināto lasīšanas konkursu bērniem, meitene ir izveidojusi savu blogu, kurā dalās ar spilgtākajiem iespaidiem par izlasītajām grāmatām. Par sevi iepriekšminētajā blogā viņa raksta: „Man ļoti patīk lasīt, esmu izlasījusi daudz grāmatas, nu esmu izdomājusi par tām pastāstīt arī Jums. Vēl mans hobijs ir tautas dejas.” Klasesbiedri Megiju raksturo kā lielu grāmatu cienītāju. Viņa esot jauka, klusa, nosvērta, nopietna, jautra, izpalīdzīga. Regulāri pati atrod dažādus konkursus, kuros labprāt piedalās. Meitene ir pozitīva, zina, ko vēlas sasniegt, pārliecināta, tic savām spējām.

Skolā savu aktierisko meistarību var pilnveidot, ne tikai aktīvi līdzdarbojoties daudzveidīgos skolas pasākumos, bet arī teātra pulciņā. 2016./17.mācību gadā šāda iespēja ir vidusskolēniem, kuri darbojas Valmieras Drāmas teātra aktiera Aigara Apiņa vadībā.


Skolās