Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes vidusskolā izmanto piedāvāto iespēju kārtot svešvalodu eksāmenu

 Mūsu ikdienas  dzīve rit  Smiltenes vidusskolas 12. a klasē.Pašlaik  tas visiem  mums ir ļoti saspringts un pārdomu pilns laiks. Jau pavisam drīz aiz sevis aizvērsim šīs tik zināmās un ierastās  vidusskolas durvis un nostāsimies citu, pavisam svešu un lielu cerību durvju priekšā.  Kā veiksies pa tām ieejot, kādus cilvēkus sastapsim, kā veidosies mūsu turpmākā dzīve? Šos jautājumus katrs pats  uzdodam tikai sev un domās jau klusi ieslīdam plašajos nezināmās nākotnes gaiteņos.

Domājot par šo nākotni, mēs, Sandra Jaundžeikare, Arta Valentinoviča un Kārlis Krankovskis, nolēmām izmantot Baltijas Starptautiskās akadēmijas  ECL sertifikācijas centra piedāvāto iespēju  kārtot svešvalodu eksāmenu krievu valodā. Esam pirmie, kuri izmantoja šādu iepēju mūsu novadā, tāpēc mazliet baidījāmies. Pastāstīsim, kas  šis ir par eksāmenu un tā priekšrocībām.

 Tas ir Eiropas līmenī atzīsts svešvalodu (angļu, krievu,franču un spāņu valodu) beztermiņa sertifikāts pa līmeņiem (A-1,A-2, B-1,B-2, C-1, C-2), kurš mums paver plašākas iespējas konkurēt ar citiem augstskolu stundentiem un,protams,dod  lielākas priekšrocības  parādīt sevi darba tirgū. 

 Par šāda veida eksāmena kārtošanu domājām iepriekš un  cītīgi gatavojāmies.Tā kā eksāmens jākārto Rīgā, tam  pieteicāmies oktobrī. Novembrī tikām uzaicināti uz priekšeksāmenu un izvēlējāmies līmeņus, kādos eksāmenu kārtosim (B-2 un C-1). Eksāmenu  komisija vēlējās noskaidrot, vai mūsu zināšanas atbilst  šāda veida pārbaudījumiem. Mums paveicās un  novembrī saņēmam apstiprinājumu, ka 2016. gada 2. decembrī jāierodas uz eksāmena kārtošanu. 

Nepilns mēnesis! Šis laiks  lika vēl vairāk pievērsties nopietnākam darbam. Klausījāmies tekstus, rakstījām esejas,vēstules, pildījām uzdevumus ar valodas lietojumu. Kopīgi ar krievu valodas skolotāju  runājām un diskutējām par dažādām tēmām.

 Viegli nebija, bet  eksāmenu rezultāti mums deva  gandarījumu par paveikto! Sandra nokārtoja  eksāmenu uz 91%,  Arta ieguva 88%,  Kārlis -70%. Esam priecīgi arī par to, ka saņemsim pirmos sertifikātus jau janvārī un tie būs ar labiem rezultātiem, ka esam pierādījuši sev, ko varam. Tas ceļ mūsu pašapziņu un aicina neapstāties!

Paldies mūsu skolotājai Ārijai Veitmanei par iedrošināšanu, pacietību un zināšanām! Skolas direktorei Ilzei Verginai par sapratni un atbalstu!  

Iesakām nākošajiem  divpadsmitajiem, arī citu skolu skolēniem būt aktīviem, zinošiem un izvēlēties kārtot šāda veida eksāmenus svešvalodās!

Skolās