Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tehnikuma audzēknei ekonomikas olimpiādē - pirmā vieta novadā

Smiltenes tehnikuma mācību darbā atkal līdz šim nebijis panākums! 3. viesnīcu pakalpojumu kursa audzēkne Baiba Broka valsts ekonomikas 18.olimpiādē izcīnījusi pirmo vietu Smiltenes novadā. Apsveicam!

“Milzīgs prieks un gandarījums,” pēc konkursa atzīst Baiba. Jauniete olimpiādei uzcītīgi gatavojusies jau kopš Ziemassvētkiem.

Visus trīs mācību gadus Baiba bijusi viena no mācībās sekmīgākajām audzēknēm tehnikumā, viņas vidējā mēneša atzīme bieži atzīta par augstāko tehnikumā. Taču uzvaru ekonomikas olimpiādē Baiba uzskata par savu līdz šim lielāko sasniegumu, par ko vispirms saka paldies Smiltenes tehnikuma skolotājam Guntim Viļumam. “Lai palīdzētu sagatavoties olimpiādei, skolotājs nežēloja ne starpbrīžus, ne brīvo laiku – deva darba lapas, lika pildīt iepriekšējo gadu olimpiāžu uzdevumus un meklēt materiālus internetā. Pēc tam visu pārrunājām. Ja kaut ko nesapratu, jebkurā brīdī varēju pie viņa griezties pēc padoma.”

Konkursā Baibai vislielākais izaicinājums bijis tikt galā ar uztraukumu, kas olimpiādes laikā gribot negribot licis par sevi manīt un brīžiem traucējis koncentrēties uz būtiskāko. “Otrs klupšanas akmens – jēdzieni, kurus vajadzēja zināt, bet ar kuriem līdz šim nebiju sastapusies. Testa uzdevumi īpašas grūtības nesagādāja – tajos galvenais bija – būt uzmanīgai, tekstu vairākas reizes pārlasīt, jo iegāzt varēja pat viens nepareizi saprasts vārds.

Gandrīz visu pārbaudījumu pamatā bija loģiskā domāšana.”

Ekonomika Baibai ir viens no mīļākajiem mācību priekšmetiem. Jauniete labi apzinās, ka zināšanas tajā svarīgas arī, lai piepildītu savas dzīves lielāko sapni – būt kādas lielākas vai mazākas viesnīciņas īpašniecei. Tādēļ pēc tehnikuma beigšanas, iespējams, viņas ceļš vedīs uz Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultāti.

Olimpiādes novada kārtā otrā vieta – Janai Martai Ivanovskai (Smiltenes vidusskola), bet trešā – Unai Bērziņai (Smiltenes vidusskola).

Konkursā Smiltenes tehnikumu pārstāvēja arī Andželika Bruina (5.vieta), Niks Šķērsts (8. vieta) un Santa Banģe (10. vieta).


Skolās