Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tehnikuma audzēknei – otrā vieta reģionālajā pusfinālā

28. februārī Smiltenes tehnikuma 4. viesnīcu pakalpojumu kursa audzēkne Linda Daktiņa un 4. ēdināšanas pakalpojumu kursa audzēknis Kristians Kurpnieks piedalījās profesionālās meistarības konkursā Vidzemes un Latgales reģiona profesionālās izglītības iestāžu nākamajiem pavāriem un viesmīļiem. Linda Daktiņa konkursā izcīnīja otro vietu. Apsveicam!

Jaunieši Valsts izglītības aģentūras  (VIAA) rīkotajā reģionālajā konkursā, kas šoreiz notika Valmieras tehnikumā, cīnījās par iespēju startēt nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursa finālā, kas notiks 28. aprīlī. Tajā satiksies Vidzemes un Latgales, Kurzemes un Rīgas reģionālajos konkursos lielāko punktu skaitu ieguvušie nākamie pavāri un viesmīļi no visas Latvijas.

Kurzemes reģiona un Rīgas profesionālās izglītības iestāžu konkurss notika 24. februārī, Liepājas Valsts tehnikumā. Abos pusfinālos meistarībā mērojās 23 topošie pavāri un 13 viesmīļi.

To, kuri nākamie viesmīļi un pavāri abos reģionālajos konkursos uzrādījuši visaugstākos rezultātus un dosies uz finālsacensībām, uzzināsim tuvākajā laikā.

                                  Nopietns izturības pārbaudījums

“Konkurss norisinājās sešas stundas. Jauniešiem tas bija arī nopietns izturības pārbaudījums, jo visi tāpat bija arī satraukušies,” atzīst Smiltenes tehnikuma restorānu un viesnīcu programmu vadītāja Irita Tepere. “Sākumā visi jaunieši pildīja teorijas testu. Pēc tam Kristianam vajadzēja gatavot pamatēdienu, kura sastāvā - mencas, lēcas un dārzeņi. Desertā saskaņā ar konkursa nolikumu obligāti bija jābūt ābolam, bet vienā no uzkodām – rupjmaizei. Lindas uzdevumi – atpazīt vīnus, pagatavot bezalkoholisko kokteili un cappuccino, prezentēt dzirkstošā vīna izliešanu sešās glāzēs, demonstrēt piecu veidu salvešu locījumus, porcionēt mini uzkodas un viesu klātbūtnē pagatavot laša tartaru, porcionēt pamatēdienu, kurā bija cepta zivs un lēcas ar dārzeņiem. Pēdējais uzdevums – augļu flambēšana.”

Konkursantiem, kas startēja pavāra nominācijā, veicamie uzdevumi ietvēra pārtikas produktu kvalitātes novērtēšanu, to pirmapstrādes veikšanu, ēdienu gatavošanu un noformēšanu. Viesmīļiem tikmēr bija jādemonstrē galda klāšanas, viesu sagaidīšanas, aperitīva pagatavošanas un ēdienu pasniegšanas prasmes.

Lindai Daktiņai sagatavoties konkursam palidzēja skolotāja Irita Tepere, bet Kristianam Kurpniekam skolotāja Vita Audere. Kamēr audzēkņi sacentās profesionālajā meistarībā, viņu skolotāji iepazinās ar Valmieras tehnikumu un devās ekskursijā uz Valmiermuižu, Valmieras vēsturisko centru un iepazinās ar Vecpuišu parku un tā “dvēseli” – koncertzāli “Valmiera”.

Nacionālo profesionālās meistarības pusfināla konkursu VIAA rīko, lai sekmētu profesionālās izglītības attīstību, popularizētu pavāra un viesmīļa profesijas, kā arī veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Abi konkursi notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.


Foto: Kristīne Voroņina, Valmieras ziņas


Skolās