Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smukulis trešo reizi pēc kārtas atzīts par Smiltenes novada gada labāko sportistu (Papildināts ar fotogaleriju!)

Ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju piektdienas vakarā tika godināti Smiltenes novada gada balvas sportā izcilnieki. Trešo gadu pēc kārtas par novada gada labāko sportistu tika atzīsts riteņbraucējs Gatis Smukulis, bet balvu par mūža ieguldījumu saņēma sporta aktīvists Pēteris Tiļčiks. 

Smiltenes novada gada balva sportā tika rīkota piekto gadu pēc kārtas. Šajā reizē labākie un populārākie tika noskaidroti astoņās nominācijās, no kurām sešās norisinājās arī līdzjutēju balsojums. Pēc ilgāka pārtraukuma tika noteikta gada labākā jaunā sportiste, bet otro reizi pēc kārtas tika piešķirta balva par mūža ieguldījumu Smiltenes novada sportā. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz balvu saņēmēji nebija zināmi līdz pat apbalvošanas ceremonijai.

Smiltenes novada sporta sabiedrība piektdienas, 15. janvāra, vakarā pulcējās Smiltenes kultūras centrā. Klātesošos ar lielisku kultūras programmu priecēja Latvijas populārā dziedātā Jenny May, kā arī vietējās mūzikas skolas pūtēji Pētera Vilka vadībā. 

Trešo gadu pēc kārtas par Smiltenes novada gada labāko sportistu tika atzīts profesionālais šosejas riteņbraucējs Gatis Smukulis, kurš aizvadītajā sezonā izcīnīja Latvijai vietu uz vasaras Olimpiskajām spēlēm, kas šajā vasarā norisināsies Riodeženeiro. Smukulis arī izcīnīja septīto vietu Eiropas spēlēs, kā arī kārtējo reizi kļuva par Latvijas čempionu individuālajā braucienā. Lai arī pats sportists jau atrodas treniņnometnē ārpus Latvijas, tomēr Gatis saviem novadniekiem pateicās video uzrunā. Šajā nominācijā balvu pasniedza atraktīvā Smiltenes tautas teātra aktrise Dace Purvlīce.

Smilteniešu novadnieks, Latvijas Volejbola federācijas prezidents un Latvijas Sporta federāciju padomes viceprezidents Atis Sausnītis godināja labāko jauno sportistu. Šo godu otro gadu pēc kārtas izpelnījās vieglatlēts Matīss Velps, kurš 2015. gadā kļuva par Eiropas Olimpiskā festivāla vicečempionu un ieguva virkni godalgu Latvijas sacensībās. BMX braucēja Vineta Pētersone, kura izcīnīja Eiropas čempiones titulu un pasaules čempionāta ceturto vietu G16 grupā, kļuva par labāko jauno sportisti. Viņai balvu pasniedza ilggadējais Smiltenes novada domes priekšsēdētājs, šobrīd Saeimas deputāts Ainārs Mežulis. 

Īpaši sirsnīgi tika sveikts balvas saņēmējs par mūža ieguldījumu. Smiltenes novada domes darbinieks, futbola dzīves organizators un daudzu citu sporta veidu lietpratējs Uldis Rudzītis dalījās sirsnīgos un emocionālos atmiņu stāstos, pasniedzot balvu Pēterim Tiļčikam. Draugu aprindās sauktais Peksis labākos sportiskos rezultātus sasniedzis ugunsdzēsības sportā. Viņš piedalījies pie orientēšanās sporta izveidošanas un futbola atdzimšanas Smiltenē. Smiltenieši Pēteri arī atceras ar viņa rīkotajiem tūrisma pārgājieniem un tālākām sporta tūrisma ekspedīcijām ārpus mūsu valsts robežām.

Par Smiltenes novada gada populārāko komandu tika atzīta Grundzāles pamatskolas meiteņu orientēšanās vienība, kuras sastāvā startēja Elīna Skopāne, Zanda Stabiņa un Agnija Caune, bet viņu treneris bija Māris Stabiņš. Balvu šajā nominācijā pasniedza Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis. Aizvadītā gada populārākais sporta notikums mūsu novadā bija orientēšanās sacensības “Mazā balva”. Šo sacensību rīkotāju Aldi Lapiņu sveica veterānu sporta aktīviste Mārīte Saldūksne. 

Portāla “Ziemeļlatvija” redaktore Sarmīte Ozola pasniedza specbalvu Smiltenes novada gada sporta veterānam. Šo titulu izpelnījās vieglatlēts Viktors Vējiņš. Tikmēr par populārāko amatieru sportisti kļuva riteņbraucēja, vieglatlēte un orientieriste Iveta Kazaine. Viņu sirsnīgi godināja ilggadējā medicīnas jomas darbiniece un bijušā Latvijas izlases vieglatlēta Gata Spundes mamma Biruta Spunde.

SPORTS Smiltenē vadītājs Toms Markss: “Vēlos pateikt lielu paldies visiem balsotājiem, Smiltenes novada domei, Smiltenes novada sporta pārvaldei, Smiltenes kultūras centram, STV studijai, laikrakstam "Ziemeļlatvija" un portālam ziemeļlatvija.lv, kā arī visiem citiem, kas piecu gadu laikā ir pielikuši savu roku Smiltenes novada gada balvas sportā sekmīgai norisei. Novēlu mūsu novada sportistiem un komandām gūt savus lielākos panākumus 2016. gada sezonā!”

Citas ziņas