Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Grundzāli atceļo piecas Baltijas čempionāta medaļas

Pagājušās nedēļas nogalē labākie Baltijas orientieristi  devās uz Ignalīnas apkārtni Lietuvā lai tur sadalītu  2017. gada Baltijas čempionāta medaļas un titulus. Sacensībās piedalījās sportisti no Latvijas , Lietuvas , Igaunijas , Baltkrievijas un Krievijas.


Pirmajā sacensību dienā 20 .maijā  sportisti sacentās garajā distancē. Latvijas izlase izcīnīja 13 medaļas. Pie divām no tām tika Smiltenes BJSS audzēkņi un Azimuts OK sportisti –grundzālieši ILgvars Caune un Agnija Caune.

Ilgvars grupā M18E (19 dalībnieki) savu 9,3 km garo distanci ar 17 kontrolpunktiem un augstumu starpību 280 metri veica pārliecinoši. Sacensību informators vairākas reizes stāstīja par to ka ILgvars radiopunktos uzrāda labākos  laikus un finišā mēs jau viņu sagaidījām zinot ka Ilgvars ir uzvarētājs. Ilgvara rezultāts distancē ir 1:02:23 , kas par vairāk kā divām minūtēm pārsniedza sacensību organizatoru plānoto uzvarētāja laiku šajā distancē. Ilgvars kalnaino distanci bija veicis ar vidējo ātrumu 6:41 uz kilometru.  Vēl prieks  par to ka arī otrās un trešās vietas ieguvēji šajā grupā bija Latvijas sportisti Rihards Krūmiņš 1:04:15 un Fricis Spektors.1:08:22.

Vakarā apbalvošanas ceremonijā, kas notika Ignalīnas pilsētas centrā  šie puiši skanot aplausiem uz goda pjedestālu devās atraktīvā vilcieniņā.

Agnija grupā W-16 (21 dalībniece) savu 5,2 km garo garo distanci ar 12 kontrolpunktiem un augstumu starpību 170 metri veica ar rezultātu 51:26 ar vidējo ātrumu 9:55 uz kilometru. Agnijas skrējiens izrādījās sudraba medaļas cienīgs. Agnijas pārējās četras  komandas biedrenes arī uzrādīja labus rezultātus  finišējot pirmajā devītniekā.

W-18E grupā 17. vietā Elīna Skopāne un M-14E grupā 8. vietā puisis no Gaujienas kas trenējas Smiltenes BJSS Austris Kalniņš.

21. maijā  notika stafešu sacensības. Stafetes notika  14 un 16 gadīgo apvienotajā grupā , kā arī 18 un 20 gadīgo apvienotajā grupā.. Protams neizpalika arī sacensības Elites grupā kur uz starta izgāja 13 komandas.

Azimuts OK sportists grundzālietis Artūrs Pauliņš  Latvijas pirmajā komandā veica trešo etapu kopā ar komandas biedriem  Andri Jubeli un Andri Kivlenieku izcīnot trešo vietu. Uzvarēja Lietuvas pirmā komanda, otrajā vietā Latvijas otrā komanda ar Dāvi Dišleru , Jāni Tamužu un Edgaru Bertuku sastāvā.


Ar interesi tika gaidīta cīņa grupā M20E (12 komandas)  , kur gandrīz ar trīs minūšu pārsvaru uzvarēja Latvijas otrā komanda ar Ilgvaru Cauni , Rihardu Krūmiņu un Frici Spektoru sastāvā. Viņi otrajā vietā atstāja Latvijas pirmo komandu ar Endiju Titomeru ,Valteru Reneslāci un Uldi Upīti sastāvā.


Otra dubultuzvara Latvijai grupā W-16E kur Latvijas pirmajā komandā trešo etapu veica Agnija Caune. Viņa kopā ar savām komandas biedrenēm Aiju Deniju Trēziņu un Kristīni Bruneri izcīnīja Baltijas čempionāta  zelta godalgas par vairāk kā divām minūtēm pārspējot Latvijas otro komandu , kas finišēja otrajā vietā.

Elīnas komanda W-20E grupā 10. vietā un Austra komanda M-16E grupā 9. vieta.

Kopumā no 17 Latvijas komandām 10 finišēja godalgotajās vietās, kas ir izcils rezultāts.


Orientēšanās