Sapratu

Smiltenes BJSS sprinteris Ķelps izcīna Latvijas čempionāta sudrabu; panākumi arī jaunākajiem vieglatlētiem

Rīgā aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts vieglatlētikā U16 vecuma grupā, kur 60 metru sprintā sudraba medaļu izcīnīja Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlēts Ginters Ķelps. Kopumā 25 godalgas jaunāko grupu Smiltenes BJSS sportisti izcīnīja Valmieras BSS atklātajās meistarsacīkstēs.

Rīgā esošajā sporta manēžā Latvijas ziemas čempionāta godalgas sadalījuši U16 vecuma grupas vieglatlēti. Uz galvaspilsētu devās arī trīs Smiltenes BJSS vieglatlēti: Ginters Ķelps, Mareks Baumanis, Hanna Gabriela Ziemiņa (visiem treneris Guntars Markss), kā arī Sanija Reičele Feldmane (trenera Zanda Beitika).

60 metru barjerskrējienā Latvijas čempionātam kvalificējās kopumā 30 sportisti, viņu vidū arī Gineters Ķelps un Markes Baumanis. Priekšskrējienā lieliski sevi apliecināja Ginters. Jaunais sportists sasniedza ne vien savu personisko rekordu, bet arī tobrīd sezonas labāko rezultātu Latvijā U16 vecuma grupā. Trenera Guntara Marksa audzēknis distancei veica pēc 7,47 sekundēm. Tikmēr Mareks Baumanis savā priekšskrējienā finišēja otrais ar laiku – 8,10 sekundes.

Lielajā finālā no Smiltenes BJSS audzēkņiem startēja Ginters Ķelps. Izšķirošajā skrējienā cīņā par godalgām mūsu sportistu pievīla starts, kas tika veikts nedaudz lēnāk kā konkurentiem. Finišu Ginters sasniedza pēc 7,52 sekundēm. Skrējienā tika gūta otrā vieta, kas ļāva izcīnīt sudraba medaļu. Par Latvijas čempionu kļuva Ralfs Strioga no Bauskas novada sporta skolas. Uzvarētājs rezultāts – 7,44 sekundes. Par trijām simtdaļām Strioga laboja Ķelpam piederošo sezonas labāko rezultātu. Mareks Baumanis sacensības noslēdza 17. pozīcijā.

Lielisku pieredzi sacensībās guva Hanna Gabriela Ziemiņa un Sanija Reičele Feldmane. Abas sportistes ņēma dalību 60 metru barjerskrējienā. Priekšsacīkstēs uzrādītie rezultāti neļāva iekļūt finālā. Ziemiņai sacensību noslēgumā 17. vieta (rezultāts 10,15 sekundes), bet Feldmanei 25. pozīcija (rezultāts 13,31 sekunde).

Ar ievērojamu medaļu ražu no Valmieras bērnu sporta skolas atklātajām sacensībām atgriezušies Smiltenes BJSS U10 un U12 vecuma grupu sportisti. Dalībnieku vidū bez smilteniešiem un valmieriešiem, bija arī Limbažu , kā arī  Rūjienas vieglatlēti. Kopumā trenera Ingara Grēna un Sindijas Grēnas vadītie sportisti izcīnīja 24 godalgas, kā arī uzvarēja jauktajā stafetē.

Īpaši jāizceļ Valērijas Čuhnovas un Jēkaba Šuba rezultāti. Abi uzvarēja kā 60 metru sprintā, tā arī 180 metru garajā sprintā. Valērija 60 metrus noskrēja pēc 8,82 sekundēm, kamēr Jēkaba laiks: 9,0 sekundes. Pārējo Smiltenes BJSS vieglatlētu augstvērtīgākie rezultāti.

U12 grupā: 60 metru skrējienā puišiem 2. Renārs Skorenko. 180 metru skrējienā puišiem 3. Markuss Priedītis. 180 metru skrējienā meitenēm 3. Paula Zaļkalne. 480 metru skrējienā puišiem 2. Mārcis Āboliņš, 3. Kristians Grūbe. Lodes grūšanā zēniem 1. Aleksis Ziemiņš, 3. Emīls Goba. Lodes grūšanā meitenēm 1. Viktorija Puisāne, 2. Enija Anna Martinsone, 3. Marta Nēgele.

Augstlēkšanā zēniem 1. Emīls Goba, 2. Renārs Skorenko. Augstlēkšanā meitenēm 1. Enija Anna Martinsone. Tāllēkšanā zēniem 2. Renārs Skorenko. Tāllēkšanā meitenēm 1. Paula Zaļkalne, 2. Valērija Čuhnova.

U10  grupā: Pildbumbu mešanā meitenēm 2. Megija Bediķe, tāllēkšanā meitenēm 1. Katrīna Anna Putrāle, 3. Megija Bediķe. Smiltenieši palika nepārspēti arī jauktajā stafetē. Komandā startēja Valērija Čuhanova, Paula Zaļkalne, Elīza Ķikāne, Daniela Kazaine, Renārs Skorenko, Kristers Siliņš, Jēkabs Šube un Markuss Priedītis.