Latvijas Velo svētkos Olainē uzvaras gājienu turpina valcēniete Katrīna Jaunslaviete

Olainē notikušajos Latvijas Velo svētkos 42km garajā MTB distancē sieviešu konkurencē pārliecinoši uzvarēja valcēniete Katrīna Jaunslaviete (“Ebike Machine”), kas tuvākās konkurentes apsteidza par vairāk nekā 7 minūtēm, izcīnot uzvaru MTB sacensībās Latvijā jau septīto nedēļas nogali pēc kārtas. Tikmēr vīriešiem finiša sprintā 20 cilvēku grupā pirmo vietu ieguva “ZZK” komandas pārstāvis Arnis Pētersons. 90km garajā Sporta šosejas distancē no “Rietumu - Delfin” komandas pārstāvju draudzīgā kvartetā pirmais finiša līniju tomēr šķērsoja alūksnietis Andris Vosekalns, kamēr blīvajā finišā, atpaliekot no desmitnieka vienu sekundi, 20.vietu kopējā ieskaitē, bet pirmo vietu savā vecuma grupā ieguva smiltenietis Agnis Apse (Gandrs-Merida). Valmierietis Jānis Rubiks finiša sprintā bija pārāks 45km Tautas distancē. 

  

Svētdien Olainē, turpinot pērn aizsākto tradīciju, jau otro gadu pēc kārtas norisinājās vērienīgie Latvijas Velo svētki, kurus organizēja „Alpha Baltic Sport” sadarbībā ar Olaines novada pašvaldību un Latvijas riteņbraukšanas federāciju. Šajos velo svētkos piecās distancēs – 90km Šosejas braucienā, 42km MTB, 45km Tautas klasē, 6km Ģimeņu braucienā un 0,5-1km bērnu sacensībās – piedalījās pāri par 900 riteņbraucējiem. Dalībnieku vidū lielāko daļu veidoja riteņbraukšanas entuziasti, taču neiztrūka arī bez vairākiem augsta līmeņa meistariem, turklāt no visām trim Baltijas valstīm. 


No lielajām grupām pirmie uz starta stājās MTB distances dalībnieki – 128 vīrieši un 24 sievietes, kuriem bija jāpievar 42km distance, kas pamatā vijās caur meža takām, bet atšķirībā no citām MTB sacensībām bija pavisam līdzena, ļaujot labākajiem uzrādīt vidējo ātrumu gandrīz 36km/h, kas ir viens no lielākajiem MTB sacensībās. Lai arī trase bija līdzena un beigās sanāca 20 riteņbraucēju grupas finišs, tas nenozīmē, ka līderi visu distanci nobrauca vienkopus. Pēc aptuveni desmit veiktajiem kilometriem atrāvienu mēģināja uztaisīt Arnis Pētersons, kuram kopā ar komandas biedru Ivaru Prokofjevu, Dmitriju Sorokinu (Rietumu-Delfin), Raivi Zīmeli (Mysport) un igauni Erki Putsepu („Redbike”) tas arī izdevās. Kaut arī viņi no pārējiem neaizbrauca tālu, esot vadībā 20-30 sekundes un konkurentiem redzamā attālumā, šis kvintets līderpozīcijās nobrauca ļoti daudz – pusi no distances, kad ap trīsdesmito kilometru viņus noķēra 15 pakaļdzenošie sāncenši, izveidojot līderu grupu no 20 riteņbraucējiem. Šādi līderi noturējās vienkopus līdz pat finiša taisnei, kurā godalgoto vietu ieguvēji tika noskaidroti spraigā un līdzīgā grupas sprintā, kaut āri pirms tam vadošajiem braucējiem distances pēdējos metros sanāca pārvarēt ne tikai asos līkumus, bet arī izvairīties no negaidītiem trasē izbraukušajiem vai iznākušajiem šķēršļiem. 


Nodemonstrējot labās finišētāja iemaņas, kā pirmais finiša līniju šķērsoja pirms nedēļas par Latvijas čempionu MTB maratonā kļuvušais Arnis Pētersons (1:15:19), tādējādi tiekot pie uzvaras Olaines Velo svētkos tajā pašā dienā, kad Olimpiskajās spēlēs Rio MTB krosā triumfēja šveicietis Nino Šurters. Otrās un trešās vietas noteikšanā nācās ņemt talkā fotofinišu. No uzvarētāja atpaliekot par pusvelosipēda tiesu, otrais bija igaunis Erki Putseps, bet trešais – šā gada valsts čempions MTB krosā Mārtiņš Blūms no „ZZK” (abiem 1:15:19). Līdz ar to Blūms sasniedza zīmīgu panākumu, Latvijas MTB sacensībās labāko trijniekā iekļūstot sesto nedēļas nogali pēc kārtas. Ar tādu pašu laiku kā trijniekam ceturtā un piektā vietā ierindojās 2015.gada Latvijas čempions MTB maratonā Raivis Zīmelis un pašreizējais SEB MTB līderis Dmitrijs Sorokins, bet sekundi vēlāk finišēja un sešinieku noslēdza četrkārtējais valsts čempions MTB krosā Matīss Preimanis (Sportlife). 


Sieviešu kategorijā bija pilnīgi pretējs scenārijs, proti, cīņā par uzvaru nekāds sprinta finiša nenotika, jo, kā jau to varēja gaidīt, pārliecinoši pirmo vietu ieguva šī gada Latvijas čempione MTB krosā un MTB maratonā Katrīna Jaunslaviete, kas no pārējām konkurentēm atrāvās jau pašā sākumā un brauca kopā ar trešā desmita vīriem, distanci veicot 1:20:25 un tuvākās sāncenses apsteidzot par vairāk nekā septiņām minūtēm. Katrīna pēc bērniņa piedzimšanas jūnija otrajā pusē sacensību apritē atgriezās jau 10.jūlijā, un kopš tās dienas valcēniete ir bijusi uzvarētājas godā visas turpmākās nedēļas nogales dažādās MTB sacensībās. 


Ja uzvarētāja bija krietni priekšā parējām, tad cīņā par otro vietu piecām dalībniecēm gan nācās rādīt savas spējas finiša sprintā. Līdzīgi kā vīriešiem arī sievietēm otrās vietas ieguvējas noteikšanā nācās ņemt palīgā fotofinišu, jo konkurentes bija tik tuvu viena otrai. Un kā vēlāk izrādījās, nedaudz priekšā pārējām bija visjaunākā šā kvinteta pārstāve, 16 gadus vecā rīdziniece Adele Ilga Spigovska (RRS/Grīva), kurai tad tika otrā vieta, bet trešo vietu ieguva Laura Ramane. Turpat aiz trijnieka ierindojās Anita Antone, Rima Kalniete un Inese Zvirgzdiņa. 


MTB distances uzvarētājs un “ZZK” komandas pārstāvis Arnis Pētersons atzina, ka trase bijusi salīdzinoši viegla, bez īpašiem tehniskiem sarežģījumiem, bet ar lielu ātrumu, kas MTB distancēm parasti nav raksturīgs. Braucienu viņš vērtē kā izdevušos, piebilstot, ka līdz šim lietainie laika apstākļi trases kvalitāti ietekmējuši ļoti minimāli.


Vairāk nekā sešdesmit sporta šosejas distances dalībnieki, kur veica 90km, trasē devās stundu pēc MTB braucējiem, distancē ātrākajiem pavadot nepilnas 2 stundas. Arī šeit līderpozīcijās bija pieci braucēji – Andris Vosekalns, Emīls Liepiņš, Deins Kaņepējs, igaunis Pēteris Prūss (visi Rietumu Delfin) un Kaspars Serģis (“Alpha Baltic/Maratoni.lv”). Atšķirībā no MTB šos līderus pārējie nenoķēra, taču piecatā viņi nefinišēja, jo neilgi pirms finiša velosipēda riepu pārdūra pagājušā gada uzvarētājs Serģis, tādējādi uzvarētāja godu atvēlot kādam citam. Palikuši četratā, „Rietum-Delfin” neiespringa uz finiša spurtu un finišēja draudzīgi paceltām rokām, pirmajam esot Andrim Vosekalnam, kuram sekoja otrās un trešās vietas ieguvēji Emīls Liepiņš un Deins Kaņepājs, bet ziemeļu kaimiņš Prūss, atvēlot latviešiem trijnieku, ieņēma 4.vietu. Nedaudz virs pusotras minūtes vēlāk finiša spurtā par piekto vietu ķibeli ar riepu piedzīvojušais Kaspars Serģis pārspēja Māri Bogdanoviču (Rietumu-Delfin). Divas minūtes par uzvarētājiem ilgāk trasē pavadīja, bet tikai vieni sekundi aiz desmitnieka palika smiltenietis Agnis Apse, kurš bija ātrākais vecākajā vīriešu grupā. Sieviešu konkurencē vienīgā finišu sasniegusī bija “Fans AP-Print” komandas braucēja Viktorija Sipoviča. 


Latvijas Velo svētku Sporta šosejas distances uzvarētājs Andris Vosekalns no “Rietumu – Delfin” pastāstīja, ka tehniskais starts esot bijis mierīgs, taču jau uzreiz pēc tam tika uzņemts ātrs temps. Sākumā viņa komandas biedri atradās priekšā, bet pēc tam arī Andris ar apmēram 10-15 cilvēku grupu piebrauca klāt. Viņš atzīst, ka vienu brīdi ceļā uz Mārupi, kas bija trases grūtākā taisne, šķitis, ka konkurenti viņus noķers, taču kopā komandas biedri izturējuši līdz galam.


45km garajā Tautas šosejas distancē no pāri par 360 dalībniekiem vienkopus finišēja liela grupa, kurā atradās 41 riteņbraucējs un kurā ātrākais bija valmierietis Jānis Rubiks, bet sievietēm pirmā vieta tika lietuvietei Akvilei Giedraititei, kura finišēja 2 sekundes aiz J.Rubika un kopējā ieskaitē ieņēma 8.vietu. Ģimenes distancē no 150 dalībniekiem uzvaras lauri tika Dāvim Puriņam.

Velosports