Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nevalstiskās organizācijas palīdzēs sarūpēt pārtiku saimes galdam

Borisa un Ināras Teterevu fonda jaunajā programmā “Pats savam saimes galdam” vismaz 400 grūtībās nonākušās ģimenes iegūs papildu iespēju un mudinājumu  pašu rokām veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savam saimes galdam. Šajā darbā talkā nāks 15 bezpeļņas organizācijas, kuras šogad īstenos projektus, aptverot 1400 labuma guvējus. Atbalstīto organizāciju starpā - četras no Vidzemes.


Borisa un Ināras Teterevu fonda jaunā programma sniegs atbalstu bezpeļņas organizāciju centieniem iesaistīt uzņēmīgus un rosīgus savas apkaimes iedzīvotājus darbos, kas uzlabo viņu dzīves apstākļus. Jauno programmu īstenos trīs gadus, ik gadu sniedzot atbalstu 35`000 eiro apmērā (kopā 105`000 eiro).


4. aprīlī Bulduru Dārzkopības vidusskolā pulcējās Borisa un Ināras Teterevu fonda un programmā iesaistīto organizāciju pārstāvji, lai parakstītu līgumus un saņemtu pirmās sēklas pavasara dārza darbiem. 


Organizācijas atbalstīto projektu ietvaros sarūpēs sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus gan novada trūcīgo ģimeņu piemājas dārzu ierīkošanai, gan biedrību pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Visas vasaras garumā būs arī iespēja saņemt konsultācijas par dārza kopšanu, savukārt rudenī – par ražas uzglabāšanu ziemai un konservēšanu. 


Vidzemes pusē programmā iesaistījies 4 organizācijas.

Pestīšanas Armijas Drustu korpuss Raunas novadā un Kārķu iniciatīvas veicināšanas biedrība “Ugunspuķe” Valkas novadā ir apzinājušas ģimenes, kurām pavasarī nepieciešams atbalsts sēklu, stādu un darbarīku iegādei savas ģimenes dārzu ierīkošanai vai papildināšanai, kā arī padoms ražas saglabāšanā un dārzeņu konservēšanā. Abas organizācijas sniegs atbalstu 24 ģimenēm.  


Savukārt Smiltenē fonds “Saules kalns” iesaistīs 35 grūtībās nonākušas novada ģimenes ar bērniem, dodot iespēju paplašināt savus dārzus, lai pārtikas krājumi pietiktu visiem ģimenes locekļiem. Fonds arī strādās, lai attīstītu ģimeņu saimniekošanas prasmes. Paredzēts, ka rudenī konservēšanas apmācību laikā ģimenēm būs iespēja mainīties ar izaudzēto, ja kādam atsevišķi dārzeņi būs padevušies labāk nekā citam. 


Siguldā biedrība “Cerību spārni” apsēs un apstādīs organizācijas lietošanā esošo dārzu, kā arī dāvinās sēklas un stādus tuvējās apkārtnes ģimenēm, lai visas vasaras laikā 35 cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem un 8 ģimenes ar zemām sociālajām prasmēm mācītos paši izaudzēt pārtiku savam galdam. Izaudzēto produkciju pārstrādās uzglabāšanai un lietošanai ziemā. Projekta mērķis ir arī paaugstināt mērķa grupas pašpalīdzības spējas, nodrošināt ikdienas vajadzības, tādējādi mazinot atkarību no sociālajām organizācijām. Programma rosīgajiem un uzņēmīgajiem “Pats savam saimes galdam” ir turpinājums “Maizes rieciens” (2013-2016) aktivitātei “Atbalsts līdzdarbībai”. Borisa un Ināras Teterevu fonds sāka atbalstu līdzdarbības pasākumiem 2013. gadā, iesaistot labdarības virtuvju apmeklētājus un citu organizāciju redzeslokā esošo mazaizsargātos iedzīvotājus praktiskās aktivitātēs savas dzīves uzlabošanā. Trīs sezonās līdzdarbības pasākumiem atbalstu saņēmuši 28 organizāciju projekti, iesaistot 2365 palīdzības saņēmējus, tostarp bērnus.

NVO