Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenei 100

2020.gadā Smiltenes pilsētai aprit 100 gadi. 100 gados sasniegtais ir bijis kopīgs stipru cilvēku darbs ar sapni par stipru pilsētu, kurā ikvienam no mums šodien un rīt ir iespēja dzīvot!  Pilsēta ir kļuvusi par vietu, kur pulcējas talantīgi, radoši un darbīgi ļaudis, kuri ar savu darbu turpina veidot nākotnes Smilteni un Latviju. Par svētku vadmotīvu ir izvēlēts vēstījums – Stipri cilvēki, stipra pilsēta!

Gatavošanās svētkiem noritēja jau no 2019.gada rudens, to radīšanā tika iesaistīti ļoti daudz smilteniešu un viesmākslinieku. Taču sakarā ar ārkārtējo situāciju valstī un daudziem noteiktajiem ierobežojumiem,  gatavošanās jubilejas svinībām 2020.gada martā tika pārtraukta. Tiek strādāts pie alternatīvu risinājumu izstrādes, lai Smiltenes simtgadi nosvinētu vēl šogad – varbūt citādāk, saudzīgāk pret pašlaik esošiem notikumiem un ekonomisko stāvokli, bet par to informācija vēl sekos.  Vairāk par to lasi https://saite.lv/Fw1Su 

Vairākas no iecerētām aktivitātēm turpinās, tāpēc aicinām ar tām šajā gadā iepazīties:

- Smiltenes 100 nozīmīgākie vēstures notikumi

Gadsimta laikā Smiltene ir piedzīvojusi izaugsmi un attīstību, pateicoties spilgtiem notikumiem politikā, kultūrā, ekonomikā un citās sabiedriskās dzīves jomās. Svarīgs izaugsmes aspekts ir Smiltenes pilsētas stiprie un radošie cilvēki. Šis brīdis ir vērā ņemams laiks, lai atskatītos uz nozīmīgiem notikumiem, kuri veidojuši šodienas Smiltenes tēlu un kuri radījuši priekšnosacījumus pilsētas dibināšanai. 2020. gads un mēs, smiltenieši, esam nākamās simtgades simbols. Glabājam un daudzinām pagātnes mirkļus, rakstām jaunu nodaļu Smiltenes vēstures lappusēs! 

- Vides objekts SMILTENEI 100

Par godu jubilejai ir radīts vides dekors pilsētas centrā – burti “SMILTENEI 100”, kuri mums ikdienā atgādina, ka mūsu pilsētai šogad ir liela un nozīmīga jubileja. Aicinām pie tā fotografēties, protams, ievērojot visas ārkārtas situācijā noteiktās prasības, lai radītā fotogrāfija foto albumā mums atgādina, ka šajā stiprajā pilsētā dzīvo stipri cilvēki!

- Smiltenes 100 stipru cilvēku foto stāsti

Smiltenes stāsts ir visas Latvijas stāsts. Šī ir iespēja ne vien radīt laikmeta un vietas zīmi, bet uzdāvināt kaut ko vienreizēji latvisku, aizkustinošu un patiesu visiem smilteniešiem un latviešiem. 2020. gadā tiks radīti Smiltenes 100 stipru cilvēku foto stāsti jeb aizkustinoši un iedvesmojoši dzīvesstāsti par smilteniešiem, ar kuriem lepojamies un kuri sniedz nenovērtējamu ieguldījumu Smiltenes pilsētas attīstības un iedzīvotāju labklājības veicināšanā. Stāsti  tiek veidoti pēc vienotas formas, lai tie ir personīgi, nāk no sirds, tie parāda emocijas, stāsta par lietām, kas katram ir svarīgas, tāpēc katrs no 100 stāstiem, lai tas būtu interesants un oriģināls, pārstāvēs kādu no cilvēkam svarīgām tēmām, piemēram, ģimene, patriotisms, mīlestība, darbs, talanti, bērni, nauda, svētki, veselība, Smiltenes vārda nesēji. Pateicoties 2020.gada martā veiktai aptaujai, ir atlasīti un zināmi stiprie cilvēki, ar kuriem tiks organizētas intervijas un foto sesijas.  100 izvēlētie cilvēki pārstāvēs plašu Smiltenes demogrāfisko spektru – bērni, jaunieši, cilvēki spēka gados, seniori, dažādu profesiju pārstāvji. 

Plašāk informācija par aktivitātēm  - https://smiltene.lv/100smiltenei

Sakarā ar ārkārtas situāciju valstī un noteiktiem ierobežojumiem, pasākumu īstenošana nenotiek pēc sākotnējā plāna, tāpēc aicinām sekot līdzi aktuālai informācijai! 

Par stipriem cilvēkiem stiprā pilsētā! 

Afiša