Florbola klubs "Valka" sezonu sāk ar uzvaru

Florbola klubs “Valka” savā laukumā aizvadīja pirmo spēli 1. līgas čempionātā pret “Rēzeknes BJSS” komandu un pārliecinoši uzvarēja ar rezultātu 9:3.

Spēles pirmā trešdaļa noslēdzās ar 4:1 laukuma saimnieku labā. Arī otrajā trešdaļā valcēnieši guva divus bezatbildes vārtus, bet trešajā periodā laukuma saimnieki bija pārāki ar 3:2. Rezultatīvākais komandā ar 3 punktiem (2+1) bija Klāvs Bošs.

Vieglu pastaigu nebūs

Florbola treneris Ilvars Rullis pastāstīja, ka šī komandai nebija debija 1. līgā, jo spēki tajā izmēģināti pirms dažām sezonām. “Cerams, ka šoreiz atgriežamies uz palikšanu. Pirmā spēle aizvadīta veiksmīgi. Uzvarējām Rēzekni, kurai ir pirmās līgas pieredze. Prieks par to,” smaida treneris. Viņš uzskata, ka visu izšķīra spēle nevienādos sastāvos, jo bija daudz noraidījumu. Tā nebūt nebija rupja spēle, taču bija vairākas tehniski nepareizi nospēlētas epizodes. Valcēnieši pirmos divus vārtus guva vairākumā. Pēc tam to vienreiz izdarīja pretinieki. Turpinājumā laukuma saimnieki guva trīs vārtus, spēlējot mazākumā. Tas izdevās arī trešajā periodā.
I. Rullis bilst, ka komanda spēlei bija psiholoģiski labi noskaņojusies. Valcēnieši laukumā izskatījās labāki. Rēzeknes komanda allaž bijusi neatlaidīga cīnītāja. FK “Valka” zināja, ka vienkārši uzvarēt neizdosies un tā nebūs viegla pastaiga. Lielākajai daļai mūsu florbolistu nav 1. līgas pieredzes. Tāda ir Gunāram Ozoliņam un Klāvam Bošam, kuram ir arī virslīgas pieredze. Jaunie spēlētāji Klāvs Kārkliņš un Elvis Ābele iepriekšējā sezonā spēlēja 1. līgā pie “Rubenes 1”.

Nebūs peramie zēni

Komanda gribēja sevi labi parādīt saviem skatītājiem, un tas izdevās. Treneris domā, ka augstāka spēļu līmeņa dēļ skatītājiem būs interesantāk. Spēle būs ātrāka.

Nākamo spēli valcēnieši savā laukumā aizvadīs pret Valmieras florbolistiem. Savukārt 1. oktobrī jāstājas pretī Cēsu “Lekringam”. Tā nu sagadījies, ka pirmās trīs spēles aizvadāmas savā laukumā. Pirmo spēli Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta hallē redzēja 167 skatītāji. Tas apmēram ir vidējais skatītāju skaits šajā sporta veidā. I. Rullis uzskata, ka skatītāju atbalsts vienmēr ir jūtams, līdz ar to var apgalvot, ka savas sienas palīdz.

Viens no jaunumiem ir tāds, ka šogad komandai nevarēs palīdzēt tās bijušais līderis Linards Ščegoļevs. Šo sezonu viņš aizvadīs Norvēģijas augstākajā līgā. Linards tur ir piedalījies pirmās divās spēlēs, pirmajā viņš izcēlās ar trijiem gūtiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, bet otrajā iemeta vienus vārtus. Sestdien uz Norvēģiju devās arī viens no stabilākajiem FK “Valka” dalībniekiem Roberts Līviņš. Viņš spēlēs kopā ar Linardu.

Turpmāk pārējiem komandas dalībniekiem pašiem jāuzņemas līderu loma. Treneris cer, ka florbolisti treniņus apmeklēs godprātīgi un pilnveidos savu meistarību.

Aizvadīto spēli lieliski aizvadīja vārtsargs Jurģis Gartmanis. Dažbrīd viņam izdevās glābt komandu tādās situācijās, ka bija jābrīnās, kāpēc rēzeknieši neguva vārtus. Arī šis apstāklis komandai dod papildu pārliecību un motivāciju turpmākajās cīņās. “Nebūsim peramie zēni. Esmu dzirdējis viedokli, ka ar valcēniešiem būs jārēķinās visām komandām. Tas pārējiem liks nopietnāk attiekties pret FK “Valka”. Sezona būs grūta, taču zinu, ka komandā ir vairāki džeki, kuri īstajā mirklī var trāpīt bumbiņai un gūt vārtus,” pauž I. Rullis. Viņš apzinās, ka šogad nevarēs visu spēli balstīt uz vienu līderi. Šajā sezonā komandai nav neviena palīga no malas, visi valcēnieši.

20190926-1140-fk-valka-spele.jpg

Sports