Florbols Valkas novadā turpina attīstīties

Tieši pirms Latvijas simtgades svinībām 17. novembrī uz Valku no Čehijas atgādātas dažādas ar florbolu saistītas lietas un inventārs, kas noderēs un veicinās šī sporta veida attīstību novadā.

Šā gada sākumā florbola kluba “Valka” vadītājs Ilvars Rullis meklēja iespēju, kā īstenot kādu projektu, kas palīdzētu kluba inventāra atjaunošanā un visādi citādi palīdzētu šī sporta veida attīstībai novadā. Iepriekšējais starptautiskā projekta Igaunijas, Latvijas un Krievijas sadarbības ietvaros sportā tika īstenots pirms pieciem gadiem.

Daudz jaunu ieguvumu
“Manām interesēm veiksmīgi atsaucās valcēniete Ance Andrējeva-Empele, kura zināja, ka Latvijas Lauku atbalsta dienests ir izsludinājis konkursu, kura noteikumi atbilda mūsu vēlmēm. Ance apņēmās šo projektu uzrakstīt un viņa ir tā vadītāja un koordinatore,” skaidro I. Rullis. Viņš piebilst, ka projektu apstiprināja februārī. Tā nosaukums ir “Florbola kā brīvā laika pavadīšanas iespēja, popularizēšana un pilnveidošana Valkas novadā”. I. Rullis priecājas, ka projekts bija uzrakstīts ļoti veiksmīgi un to apstiprināja.
Līdz ar to klubs tika pie jaunām spēles laukuma apmalēm, kuras uzstādīs Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta hallē. Tām papildu iegādāti laukumu sadalošie borti, kas ļauj izveidot divus mazākus laukumus. Savukārt sporta skolas audzēkņi, kuri piedalās Latvijas Jaunatnes čempionātā florbolā, ikviens iegūs jaunu florbola nūju. Vēl ir iegādāti seši florbola trenažieri, nūjas un bumbiņas apstrādes tehnikas apgūšanai. Tie ne tikai padara treniņu procesu interesantāku, jo trenažieri savienojami ar viedierīcēm un ir speciāla bezmaksas aplikācija, kas ļauj izmantot profesionālu treneru un sportistu izveidotas treniņu programmas, bet galvenokārt uzlabo nūjas tehniku, metienu pamatprasmes, reakcijas ātrumu, koordināciju, perifēro redzi, orientēšanās spēju, kā arī veicina atjautības, drosmes, gribas un noteiktības attīstību. Šos trenažierus paredzēts izvietot ģimnāzijas skolas ēkā Ausekļa ielā.
Ceturtais projekta virziens ir vispārējās fiziskās sagatavotības trenera piesaistīšana, kas strādās gan ar jauniešu, gan pieaugušo komandu dalībniekiem divas reizes nedēļā. Šos treniņus vada Ance Andrējeva-Empele.

Novadā četri laukumi
Tos florbola laukuma bortus, kuri līdz šim kalpoja ģimnāzijas hallē, pārvietos uz BJSS sporta halli, tādējādi nodrošinot florbola spēles sporta laukums, kas turpmāk nebūs jāstiķē ar dažādiem bortu fragmentiem. Savukārt Lauktehnikas rajona sporta halles laukuma apmales paredzēts nogādāt Vijciema pamatskolas sporta zālei, jo tur brīvajā laikā skolēni labprāt uzspēlē florbolu. Pagasta sporta organizators Juris Kalniņš atzīst, ka periodā, kad nav ledus, jaunieši labprāt aizraujas ar florbolu. Tas nozīmē, ka Valkas novadā trīs sporta zāles ir pilnībā aprīkotas ar šī sporta veida inventāru. Vijciemā ir mazais laukums un tajā nevar aizvadīt Latvijas čempionāta spēles. Tiesa, jaunāko grupu dalībniekiem to varētu izdarīt, taču pieņemts, ka produktīvāk ir spēlēt laukumos, kuros ir divi spēles sektori. Tas ļauj palielināt komandu skaitu. Iespējams, ka Vijciemā varētu rīkot kādus atsevišķus turnīrus. Lauktehnikas zālē var rīkot U-10 un U-12 grupu Latvijas čempionāta spēles, taču pagaidām vienīgais ierobežojums ir interneta pieslēguma trūkums, jo ir prasība, ka spēļu protokoli jāizpilda tiešsaistē.

Birokrātijas žņaugos
I. Rullis uzsver, ka cepuri nost Ancei Andrējevai-Empelei, jo pie nenormālās birokrātijas Latvijā nebija viegli īstenot projektu. Prasības bija, maigi izsakoties, smieklīgas un kaitinošas. Projekta koordinatore Ance Andrējeva-Empele “Ziemeļlatvijai” atzina, ka tas patiešām nebija viegls darbs. “Faktiski esam diezgan bezspēcīgi izveidotās sistēmas priekšā. Iespējams, mums nepaveicās ar mūsu projekta uzraugu jeb konsultantu. Tomēr, ja kādam ir vēlme iesaistīties šajā projektu programmā, viņam iesaku apbruņoties ar milzu pacietību. Ļoti ceru, ka jaunieši, kuri gūs tiešo labumu no projekta īstenošanas, spēs novērtēt mūsu ieguldīto darbu,” atceras Ance.
I. Rullim radās iespaids, ka visu laiku nācās pierādīt, ka kāds piešķirtos līdzekļus nevēlas nozagt. Viņš uzskata, ka jāpaiet kādam laikam, lai nomierinātos un iesaistītos kādā jaunā projektā. Bija brīži, kad visam gribējās atmest ar roku.
Viss nepatīkamais ir beidzies, un florbolisti var baudīt ieguvuma augļus. Projekta kopējā summa bija 13 tūkstoši eiro. Tā nav maza summa, jo klubam ikdienā šādu līdzekļu nekad nebūtu, lai papildinātu savu tehnisko bāzi.

Sports