Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas četrkājainie sportisti izvirzās līderos

Aizvadītajās brīvdienās Madonā notika Latvijas čempionāts Nacionālajā suņu daudzcīņā, kurā veiksmīgi startēja valcēnieši. Sacensības notika trijos posmos – suņa piesaukšanā, šķēršļu pārvarēšanā un figuranta aizturēšanā.

Treneris Jānis Ķēbers stāsta, ka sacensībās startēja vairāk nekā 40 četrkājaino sportistu kopā ar saimniekiem no Rīgas, Madonas, Valmieras, Cēsīm, Valkas un Smiltenes. Viņš lepojas ar valcēniešu sportiskajiem sasniegumiem. Jaunākajā grupā par Latvijas čempioni kļuva Laima Engere ar metisu Gerdu, bet godpilnajā 2. vietā – Andrejs Melančuks ar vācu aitu suni Greju.


L. Engere atzīst, ka šis panākums bijis pavisam negaidīts, jo visu gadu līderis bijis Andrejs. Saimniece Gerdu raksturo kā atlētisku un sportisku suni, bet nedaudz klibojot disciplīna. Taču ieklausoties trenera un komandas biedru padomos, sacensībās izdevies veiksmīgi nostartēt un iegūt augsto novērtējumu. Laima ar Gerdu trenējas tikai otro sezonu un iegūti jau tik nozīmīgi sasniegumi.   


Savukārt vecākajā grupā Latvijas čempiona titulu nopelnīja J. Ķēbers ar Austrumeiropas aitu suni Redo. Šovasar augustā Redo apritēja pieci gadi un viņi katru dienu dodas uz treniņu laukumu un sporto vismaz pusstundu, lai nezaudētu sportisko formu un sparu. “Ja vakaros izeju laukā, suns uzreiz ir gatavs lēkt mašīnā un braukt uz treniņu. Nu ko darīt, ja cilvēks tā grib sportot,” smejas Redo saimnieks. Sacensībās Madonā J. Ķēbers aiz sevis atstāja Smiltenes pārstāvi Nikolaju Griškēviču ar Austrumeiropas aitu suni Burānu.

Kopvērtējumā J. Ķēbers ar Redo ieguva trīskārtējā Latvijas čempiona titulu un godu. Savukārt Latvijā trešais labākais ir A. Melančuks un Grejs. Sacensībās atzīstamus rezultātus iesācēju grupā ieguva arī valcēnietis Kaspars Pētersons ar vācu aitu suni Seru. Savukārt komandu vērtējumā pirmā Valkas komanda, kurā startēja J. Ķēbers un A. Melančuks, ieguva 1. vietu, bet trešajā vietā ierindojās otra valcēniešu komanda ar Laimu Engeri un Gerdu un Mariju Metuzāli ar metisu Frediju. Pērn M. Metuzāle ar Frediju ieguva Latvijas čempiones titulu jaunākajā grupā, bet šogad palika piektā. Treneris uzskata, ka viss vēl priekšā un Fredijs atgūs sportisko formu pēc nelielām veselības problēmām, jo suns ir aktīvs ar vēlmi sportot.

Sports