Valkas novada Dzejas diena

25. septembrī plkst. 12:00 Valkas mākslas skolā notiks Valkas novada “Dzejas diena 2021”.

Jau septīto gadu Valkas novada iedzīvotājiem būs iespēja apmeklēt Dzejas dienu, kurā tradicionāli izceļam jaunos un jau labi zināmos dzejas talantus. Šogad interesentiem būs iespēja tikties un klausīties dzejniekus Ingu Pizāni, Raimondu Ķirķi un dzejnieci, tulkotāju Ingmāru Balodi. Pasākumu vadīs Zane Brūvere-Kvēpa, bet par muzikālo noformējumu parūpēsies kārķēniete Ilze Skrastiņa.

Inga Pizāne ir dzejniece, proziste, dziesmu tekstu autore un sociālo tīklu satura veidotāja. Divu dzejoļu krājumu "Tu neesi sniegs" (2016) un "Siena, ko nosiltināt" (2019) autore. 2020. gada novembrī I. Pizāne saņēmusi Ojāra Vācieša literāro balvu par 2019. gadā izdoto dzejas krājumu. 

Jaunais dzejnieks Raimonds Ķirķis sevi pierādījis gan piedaloties dzejas performancēs, gan kā raidījumu vadītājs un publicists. 2019. gadā saņēmis Normunda Naumaņa “Gada balva 2018” Jaunā kritiķa veicināšanas godalgu. 2019. gada nogalē iznācis R. Ķirķa debijas krājums "Kartes", par kuru viņš saņēmis “Dzejas dienu balvu 2020”, kā arī nominēts Latvijas Literatūras gada balvai debijas kategorijā.

Ingmāra Balode plašākai auditorijai vairāk pazīstama kā radio “NABA” raidījuma “Bron-Hīts” vadītāja, interneta žurnāla “Satori” un apgāda “Mansards” redaktore. Dzejniece, no visiem uzaicinātajiem dzejniekiem, ir visdaudzpusīgākā un pieredzes bagātākā. I.Balode debitējusi 2007. gadā ar dzejas krājumu “Ledenes, ar kurām var sagriezt mēli”, kas ir ieguvis Latvijas Literatūras gada balvu. Viņas dzejai piemīt nesteidzīga intonācija, rūpīgs un ieinteresēts pilsētas un dabas vērojums.

Dalība pasākumā tikai ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu (pase vai eID karte).

Pasākums notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

20210902-0937-afisa-page-0001.jpg

Afiša