Smiltenē sacenšas Baltijas valstu kokkopji

Aizvadītās nedēļas nogalē - sestdien un svētdien - Smiltene uzņēma Baltijas valstu kokkopju - arboristu čempionātu “Kokkopis 2015”. Tādu pasākumu smiltenieši savā pilsētā varēja vērot pirmo reizi.

Kokkopju “arēna” bija līdz 20 metrus augsti koki Vecajā parkā netālu no Parka viesnīcas “Brūzis”, kur 21 dalībnieks no Latvijas un Igaunijas vīriešu un sieviešu konkurencē sacentās  piecās individuālajās disciplīnās.

Vīriešiem kopvērtējumā uzvarēja Uldis Sniķis. Sievietēm uzvaru dalīja  Piia Kivisild, Daiga Strēle un Kerdi Varm.

No Smiltenes novada čempionātā startēja smiltenietis Rūdis Dauksts, kuram šādas sacensības bija debija. Rūda darba stāžs arborista profesijā pēc Ērgļu profesionālās vidusskolas absolvēšanas ir aptuveni gads. Kopvērtējumā Rūdis Dauksts palika tūlīt aiz finālistiem, bet labāko rezultātu - otro vietu -  ieguva darba pozīcijas sasniegšanā.  

Čempionātu Smiltenē rīkoja Latvijas Kokkopju  - arboristu biedrība sadarbībā ar vietējo organizatoru Palsmanes pagasta uzņēmumu SIA “Vidzemes koki” un pateicoties Smiltenes novada domes atbalstam, kas atļāva sacensībām izmantot Vecā parka kokus.

“Liels paldies par to pašvaldībai! Vecajā parkā ir daudz dažādu koku, arī zaraini un kupli, kādus mums vajag, lai būtu, kur izpausties “ teic SIA “Vidzemes koki” valdes priekšsēdētājs un sacensību tiesnesis Ēriks Indriksons.   

Papildu sacensībām arboristi deva arī savu ieguldījumu Vecā parka sakopšanā. Čempionātā bija tehnikas paraugdemonstrējumi, kuru laikā tika safrēzēti celmi un sašķeldoti zari, kā arī iepriekš tika sakopti sacensību disciplīnām paredzētie koki, piemēram, tiem izgriezti sausie zari. 

Vairāk lasiet laikrakstā “Ziemeļlatvija” otrdien, 14. jūlijā.

Bizness