Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Akceptēts Aijas Cunskas lūgums atbrīvot viņu no domes priekšsēdētāja vietnieces amata pienākumu pildīšanas

Vakar Smiltenes novada domes sēdē deputāti pieņēma un atbalstīja Smiltenes novada domes  priekšsēdētāja vietnieces Aijas Cunskas lūgumu atbrīvot viņu no domes priekšsēdētāja vietnieces amata pienākumu pildīšanas, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze.

Pašvaldības sagatavotajā skaidrojumā teikts, ka Aija Cunska, kura ikdienā strādā SIA "Firma Madara '89" par IT un drošības daļas vadītāju  un Vidzemes augstskolā vada lekcijas, skaidro, ka lēmumu atteikties no domes priekšsēdētāja vietnieces amata pieņēmusi, jo pašlaik ļoti daudz laika aizņem pamatdarbs, jo tas neesot tikai amats, bet arī atbilstoši pienākumi un atbildība. 


 “Mana pārliecība ir, ka, kvalitatīvi veicot vietnieka pienākumus, jāiedziļinās visos jautājumos, jāizprot visi projekti un procesi, ir jāuzklausa sabiedrības viedoklis, ir jātiekas un jārunā ar cilvēkiem, ir jārisina problēmjautājumi un ir jābūt klāt pasākumos, pašlaik brīvā laika šiem pienākumiem ikdienā ir maz,  jo ļoti daudz laika aizņem mans pamatdarbs, taču es turpināšu strādāt kā deputāte un Kultūras, izglītības un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja, kā arī vadīt Izglītības attīstības plāna izstrādes darba grupu,” savu lēmumu argumentējusi deputāte.


Domes sēdē visi klātesošie deputāti atbalstījuši viņas lūgumu atbrīvot viņu no ieņemamā amata. Sēdes turpinājumā tika izskatīts jautājums par jauno domes priekšsēdētāja vietnieka/-ces ievēlēšanu, uz kuru tika izvirzītas divas kandidatūras - domes priekšsēdētājs Gints Kukainis izvirzīja Aigaru Veldri (Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”), bet deputāts Edgars Avotiņš - Zigetu Vīķeli (Latvijas Reģionu Apvienība-Vidzemes partija), piebilstot, ka viņa ir tikpat cienījama un pieredzes bagāta kandidāte, lai ieņemtu domes priekšsēdētāja vietnieka amatu. 


Deputāti, atklāti vārdiski balsojot ar vēlēšanu zīmēm,  par Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēja A.Veldri, kurš saņēma 8 balsis, par Z.Vīķeli tika atdotas 6 deputātu balsis. Sēdē nepiedalījās Ināra Grundāne.


Jau rakstījām, ka nesen plašu ažiotāžu Latvijas mērogā radīja A. Cunskas organizētais seminārs. Svētdienas vakarā, 26. novembrī, TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka Smiltenes novada izglītības iestāžu direktori piedzīvojuši savdabīgu pārsteigumu no Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietnieces Aijas Cunskas, kura īsi pirms Lāčplēša dienas sasaukusi visus uz sarunu par līderību, prezentācijas materiālos izmantojot Krievijas propagandas elementus un ājūrvēdu.


Raidījums vēsta, ka seminārs “Pašnovērtējums. Laime būt pašam” 10. novembrī, kaut arī notika dienu iepriekš, 9. novembrī, izraisījis lielu neapmierinātību un skolu direktori vērsušies ar sūdzību Izglītības kvalitātes valsts dienestā. Tāpat arī sižetā minēts, ka savu uzstāšanos lektore noslēgusi ar Krievijas popmūziķu mūzikas video klipu “Dzīvot”.


Apvaicājot vairākus Smiltenes novada izglītības iestāžu vadītājus, tie “Ziemeļlatvijai” atklāj, ka neko par direktoru sūdzību Izglītības kvalitātes valsts dienestā nezina, to uzzinājuši no televīzijā redzētā, kā arī neviens pēc notikušā nav sasaucis skolu vadību uz kopīgu tikšanos, lai pārrunātu publiskajā telpā izskanējušo viedokli. Interesanti, ka video klipu seminārā nemaz nav izdevies demonstrēt, jo radušās tehniskas problēmas.


“Ziemeļlatvija” noskaidroja, ka sūdzības nav nākušas no skolu direktoriem, bet privātpersonas.


Domes priekšsēdētājs radušos situāciju vērtēja sekojoši: "Bērnu nākotni mēs veidojam bērnībā, katrs vecāks cenšas pēc labākās sirdsapziņas, taču mūsu izglītības iestādēm šajā ciklā ir izšķiroša loma, lai katra vecāka cerības piepildītos simtprocentīgi, lai ikvienam būtu sajūta, ka esam spējuši dot pašu labāko un paveikuši visu iespējamo.


Smiltenes novadā pēdējā laikā tam pievēršam daudz uzmanības, esam paveikuši būtiskas lietas, bet nu mums ir jāturpina tālāk, jāuzlabo kvalitāte, jānostiprina tās jomas, kurās redzam būtiskus trūkumus. Aijas Cunskas uzsāktais darbs kā izglītības un kultūras komitejas, izglītības attīstības darba grupas vadītājai ir bijis daudziem jauniem izaicinājumiem bagāts, viņas spēja izprast un analizēt izglītības procesus novadā ir ļoti būtiska. Viņa prot saskatīt iespējas un atrast risinājumus, izrādot savu personisko iniciatīvu izglītības jautājumos Smiltenes novadā, sniedza savu pieredzi un redzējumu, motivējot izglītības iestādēs strādājošos. 


Tieši šī viņas iniciatīva šobrīd tiek apspriesta un strīdīgi vērtēta sabiedrībā, izskanot visā novadā un Latvijā. Aicinu ikvienu izprast, ka tikai cenšoties un darot ir iespējams pieļaut kļūdas. Žēl, ka mēs neesam spējuši tās pārrunāt iekšienē, izprast viens otru un izdarīt kopīgus secinājumus nākotnē. 

Bet gan paši savu novadu, savas iestādes, savus cilvēkus nolikuši pārlieku lielai publiskai apspriešanai. Mūsu vērtības veidojas katram sirdī, paveiktajos darbos un rīcībā, nevis svešos simbolos, kurus esam pamanījuši kādā prezentācijā. Mums katram pašam ir jābūt stipram savā nostājā un viedoklī par jautājumiem, kuros mums nerodas ne mazākās šaubas - brīva Latvija! Es ticu, ka novadā, kurā latvisko vērtību mantojums ir bijis kā pamats un virziens attīstībai, iedzīvotāji savās vērtībās ir stipri, spēj analizēt redzēto un dzirdēto.


Es ļoti ceru, ka šī būs rūgta mācība mums visiem, viela pārdomām un turpmākajam darbam. Ikvienam bērnam mūsu novadā ir jābūt pašam svarīgākajam! Es ticu, ka Aijai Cunskai pietiks spēka iesākto turpināt, stiprināt mūsu izglītības iestāžu kvalitāti, rast risinājumus, kā stiprināt mūsu lauku skolas, lai mēs vecāki būtu gandarīti par mūsu bērnu sasniegumiem!"

Bizness