Darba inspekcija sāk kokapstrādes nozares inspicēšanas kampaņu

Valsts darba inspekcija (VDI) līdz 16.novembrim visā valstī īstenos inspicēšanas kampaņu kokapstrādes nozarē, aģentūru LETA informēja VDI Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Avena.

Kampaņas mērķis ir preventīvi apsekot uzņēmumus un izvērtēt faktiskos darba apstākļus. Uzņēmuma apmeklējuma gadījumā valsts darba inspektori pārbaudīs, vai tiek ievērotas darba aizsardzības prasības, strādājot ar darba aprīkojumu un saskarsmē ar asiem priekšmetiem, kā arī - vai tiek nodrošināta individuālo aizsardzības līdzekļu un drošības zīmju lietošana.

Vairāk nekā 200 Latvijas kokapstrādes uzņēmumiem VDI oktobra sākumā nosūtīja vēstules, ar kurām personīgi informēja darba devējus par kampaņas norisi. Šiem uzņēmumiem darba inspektori apsekojumu laikā pievērsīs īpašu uzmanību.

"Šī gada pirmajā pusgadā bijām izmeklējuši jau četrus letālus, 11 smagus un 93 vieglus kokapstrādē notikušus nelaimes gadījumus, un šie dati mums ļauj apgalvot, ka kokapstrāde, līdzīgi kā būvniecība, ir viena no bīstamākajām nozarēm Latvijā," stāsta VDI direktore Rita Elce.

VDI statistika rāda, ka 2006.gadā kokapstrādes nozarē reģistrēti 242 nelaimes gadījumi darbā. Desmit darbinieki traumu dēļ bija gājuši bojā, bet 31 gadījumos bija gūtas smagas traumas. 2006.gadā VDI reģistrēti 29 arodsaslimšanas gadījumi kokapstrādes nozarē, bet 2007.gada pirmajā pusē - 12.

Jau ziņots, ka VDI šogad savu darbu īsteno kampaņveidīgi. Gada sākumā tika veikta pasta un telekomunikāciju nozares inspicēšanas kampaņa, no aprīļa līdz jūnijam turpinājās būvniecības nozares uzņēmumu inspicēšana, savukārt septembrī tika uzsākta transporta un veselības aprūpes uzņēmumu kampaņveidīga apsekošana.

Bizness