Kokapstrādes uzņēmumi grib jau apmācītus darbiniekus 2

Kokapstrādes uzņēmums SIA “Smiltene Impex” Launkalnes pagastā mācību ekskursijā šovasar uzņēmis 24 jauniešus no Ogres tehnikuma, topošos meža mašīnu operatorus.


 SIA “Smiltene Impex” ir viens no tiem uzņēmumiem Latvijā, kuri atbalsta duālo  profesionālo izglītību, kad jaunietis ne tikai sēž solā un mācās, bet arī paralēli kādā uzņēmumā praktiski apgūst zināšanas.Duālā izglītība ir ļoti nepieciešama, jo jau jau vairākus gadus kokapstrādes uzņēmumi vajadzīgos darbiniekus apmāca paši, ieguldot savu laiku un naudu, atzīst SIA “Smiltene Impex” valdes priekšsēdētājs Voldemārs Ciršs.

Lai nāktu pretī uzņēmējiem, pērn vasarā Smiltenes tehnikums izsludināja uzņemšanu jaunā profesionālās  izglītības programmā “kokapstrādes iekārtu operators” pēc duālās apmācības sistēmas. Pieteikties varēja vidusskolu absolventi. Plānotais mācību ilgums būtu viens gads. 

Audzēkņi tiktu apmācīti darbam ar iekārtām un mehānismiem kokapstrādes un mēbeļu ražotnēs. Programmu atbalstīja Vidzemes reģiona kokapstrādes uzņēmumi “Smiltene Impex”, “Stora Enso Latvija”, “Vudlande”, “Smiltenes koks”, “Troll Smiltene” un “Gaujas Koks”, kā rezultātā audzēkņiem būtu nodrošināta gan praktiskā apmācība, gan darba vietas.“Toreiz audzēkņu grupu neizdevās nokomplektēt. 

Šogad atkal esam izsludinājuši audzēkņu uzņemšanu programmā “kokapstrādes iekārtu operators” līdz 29. jūlijam. Uzņēmumi atkal gaida nākamos darbiniekus, taču uzņemšanā potenciālo audzēkņu interese ir maza. Cenšamies, bet viņi nenāk. Žēl, jo tā ir duālā izglītība,”  uzsver Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis.Duālo izglītību atsevišķās specialitātēs jau piedāvā Ogres tehnikums, kas, tāpat kā Smiltenes tehnikums, ir profesionālās izglītības kompetences centrs. 

Uz topošajiem meža mašīnu operatoriem duālā izglītība pagaidām gan neattiecas, skaidro  Ogres tehnikuma profesionālo priekšmetu pedagoģe Solvita Krodziniece.“Tik un tā gribējām, lai pirmkursnieki savām acīm redzētu, piemēram, kā tiek mērīti kokmateriāli, novērtētas koksnes labuma klases, kādas ir no meža piegādātās apaļkoksnes vainas, kā tiek sazāģēts materiāls, un uzzinātu profesionālus knifus šajā procesā. 

Viens ir mācīties lekcijās, bet pavisam kas cits - redzēt reālu ražošanu. Tas viss noderēs, lai, sākot strādāt, neražotu brāķi,”  uzsver S. Krodziniece.Ogres tehnikuma audzēkņiem mācību ekskursija notika priekšmetā “Mežsaimniecības pamati”. SIA “VMF Latvia” speciālisti ar praktiskiem piemēriem informēja studentus par koksnes sortimentu kvalitātes prasībām,  koksnes vainām un tipiskām meža mašīnu operatoru kļūdām.

 Jaunieši iepazinās ar SIA “Smiltene Impex” uzņēmuma darbību, ražošanas procesiem, produkciju, kā arī ar jaunāko tehnoloģiju izmantošanu uzņēmumā.Uzņēmums “Smiltene Impex” tika izvēlēts, jo ir vienīgā vieta Latvijā, kur baļķus jau pirms to pārstrādes sākuma – uzmērīšanas -    nomizo un uzmērīšana notiek jau nomizotam materiālam, skaidro S. Krodziniece.
  

Komentāri 2

anna

Vispirms vajadzētu praktiski pastrādāt un tad mācīties,jo tad tu zini vai tas ir "tavs" un par velti nebūtu laiks jānosit.

pirms 7 gadiem, 2014.07.14 17:21

bet es velos

meiteni ar forsu dupsi, ko darit?

jaatver lapu dupsiem.lv, jo ka vel zinat, kam kas ir

pirms 7 gadiem, 2014.07.14 23:45

Bizness