Plāno piesaistīt darbā policistus no Austrumeiropas

Iespējams, ka jaunajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm drīzumā var nākties žēloties ne vien par mediķu, zinātnieku un skolotāju, bet arī par policistu emigrāciju, jo Īrijas valdība kopā ar šīs valsts policiju nolēmušas spert radikālus soļus, lai piesaistītu darbā policistus no Austrumeiropas, vēsta ārvalstīs dzīvojošajiem lietuviešiem adresētais interneta portāls "www.lietuviams.com".

Kā raksta avīze "Irish Times", šādiem policistiem pat varētu tikt piešķirta Īrijas pilsonība. Līdzšinējie mēģinājumi piesaistīt policijai tos austrumeiropiešus, kuri jau dzīvo Īrijā, cietuši neveiksmi, tāpēc iecerēta jauna kampaņa, kas būtu adresēta cilvēkiem, kuri jau strādā savas dzimtās valsts policijā.

Pēdējo mēnešu laikā arī pati Īrijas policija zaudējusi darbiniekus, tostarp dažus augsta līmeņa speciālistus, kuri savukārt atsaukušies līdzīgai vervēšanas kampaņai, ko rīkojusi Austrālija.

Domājams, ka Īrija savas kampaņas gaitā lielāko uzmanību pievērsīs poļu policistu piesaistīšanai. Saskaņā ar jaunākajiem tautskaites datiem Īrijā dzīvo aptuveni 62 000 poļu, tomēr, kā uzskata integrācijas lietu valsts ministrs Konors Lenihans, patiesais poļu ieceļotāju skaits Īrijā varētu būt no 160 000 līdz 200 000.

Valdība un policijas vadība atzinušas, ka Īrijas sabiedrība kļūst multikulturāla un pēc iespējas drīzāk būtu jāsper soļi, kas atspoguļotu šīs pārmaiņas.

Jūlijā noskaidrojās, ka no vairāk nekā 7000 ārvalstnieku, kuri vēlējušies kļūt par policistiem, tikai 11 cilvēki iestājušies Īrijas policijas koledžā, neraugoties pat uz to, ka atcelta prasība attiecībā uz īru valodas prasmi.

Lai gan vervēšanas iespējas šobrīd tiek aktīvi apspriestas, vēl nav īsti skaidrs, kā tas varētu notikt. Visticamāk, tā varētu būt reklāmas kampaņa izraudzīto valstu medijos.

Tieslietu ministrija apsver ierosinājumu piedāvāt citu valstu policistiem Īrijas pilsonību, lai pamudinātu viņus stāties darbā Īrijas policijā.

Tiesa gan, Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņiem Īrijā jau tagad daudzās jomās ir tādas pašas tiesības kā pašiem īriem, tomēr Īrijas pilsonība ieceļotājiem dotu arī tiesības vēlēt un garantētu gan viņiem, gan viņu ģimenes locekļiem visas iespējas izmantot Īrijas sociālās aizsardzības sistēmu.

 

Bizness