Valkas novada domē uz jauno amatu – trīs pretendenti 6

Valkas novada domes izsludinātajā konkursā uz sabiedrības veselības organizatora amatu pieteikušies trīs amata pretendenti – divas sievietes no Valkas, vīrietis – no Smiltenes puses. Šādu informāciju “Ziemeļlatvijai” sniedza novada domes Personāla daļas vadītāja Līga Metuzāle. Viņa norāda, ka darba intervijas ar visiem pretendentiem plānotas šīs nedēļas laikā. Šāds amats novada domē tiks izveidots pirmo reizi pēc pašvaldības vadītāja Venta Armanda Kraukļa ierosinājuma. Pašvaldības vadītājs norādīja, ka šāds speciālists jau veiksmīgi strādā kaimiņu pašvaldībā – Strenču novadā. Pamatojot savu ieceri, pašvaldības vadītājs atklāja, ka viņam pašam fiziski pietrūkst laika, lai “izurbtos” medicīnas finansēšanas jautājumiem un nepieciešamajai dokumentācijai. Lai gan diezgan negribīgi, karsti diskutējot un iebilstot pret pašvaldības kopējā naudas maka satura šķērdēšanu, tomēr pašvaldības deputāti nobalsoja par jaunā amata izveidošanu. 

Sākotnēji jaunpieņemtais speciālists būs nodarbināts nepilnu darba slodzi. Viņa amata pamatpienākumos būs sabiedrības veselības vajadzību un prioritāšu izpēte novadā, veselības risku faktoru analizēšana, to novēršanas pasākumu plānošana, priekšlikumu sagatavošana un rīcības koordinēšana medicīnisko pakalpojumu pieejamības uzlabošanai, koordinējošs darbs starp pašvaldību, iedzīvotājiem un ārstniecības iestādēm, problēmu risināšana, novada feldšerpunktu darba koordinēšana, sadarbība ar ģimenes ārstiem, kā arī dažādu sabiedrības veselības programmu, veselības dienu plānošana un īstenošana. 

Komentāri 6

Liepa

Juristu-kas neko nejēdz no medicīnas!āzi par dārznieku!

pirms 6 gadiem, 2015.03.25 17:31

p

pašvaldības vadītājs atklāja, ka viņam pašam fiziski pietrūkst laika, lai “izurbtos” medicīnas finansēšanas jautājumiem un nepieciešamajai dokumentācijai.
Ko novads medicīnā tik ļoti finansē, ka vajadzīga vesela štata vieta? Medikis tāpat no tā maz sapratīs, tur tiešām vajadzīgs jurists. Apbrīnoju, kā mērķtiecīgi tiek palielināts štats novadā.

pirms 6 gadiem, 2015.03.26 14:30

A

Nu brīnies vien, ja nesaskati, ka tiek domāts par iedzīvotājiem, kā paplašināt Valkā pieejamos medicīnas pakalpojumus, kā iegūt kvotas, lai tās izmantotu Valkā, lai spētu piesaistīt mediķus un lai valmieras slimnīca nesavāktu tos pakalpojumus, kas pienākas mūsu iedzīvotājiem u.t.t.

pirms 6 gadiem, 2015.03.26 19:37

murgs

Tu esi domes darbinieks vai mediķis, drīzāk jau mediķis, ja tik ļoti uztraucies par kvotām. Ja ne mediķis vai deputāts- tad laikam vājprātīgais..... Kā Valmieras slimnīca var savākt pakalpojumus, kas pienākas mūsu iedzīvotājiem.

pirms 6 gadiem, 2015.03.27 22:14

Bizness