Valkas rajonā palielinājas interese par lauku tūrismu 2

Novembra beigās Valkas rajonā beidzās kursi interesentiem par lauku tūrismu, kurus rīkoja Valkas lauku konsultāciju birojs. Kursu organizatore un pasniedzēja Valda Empele informē, ka mācības finansēja Eiropas Savienība.

"Pagājušajā mēnesī rajonā beidzās arī mācības par tēmu "Integrētā augļkopība", bet Valkā kursi par gaļas liellopu audzēšanu. Arī šo mācību organizēšanai tika piešķirts Eiropas finansējums. Kursi par tūrismu bija visilgākie. Tiem bija paredzētas 75 nodarbības. Par tūrisma attīstību un mārketingu stāstīja Vidzemes augstskolas Tūrisma gidu studijas programmas direktors Andris Klepers, par apkārtējās vides labiekārtošanu - daiļdārzniece Zenta Skrastiņa no Burtniekiem, bet par veselīgu dzīvesveidu, ārstniecības augiem un pirts dziedniecību runāja ārstniecības augu audzētāja Zeltīte Kaviere no Vaidavas pagasta. Valkas SIA "Pedelīte" direktore Albīna Kārkliņa stāstīja par veselīgu uzturu un galdu klāšanu," stāsta V. Empele. Kursos piedalījās interesenti no Smiltenes pilsētas, Grundzāles, Launkalnes, Kārķu, Valkas pagasta un citām vietām."Kursantiem bija ne tikai teorētiskās mācības, bet arī ekskursijas uz saimniecībām, kas specializējušās lauku tūrismā. Oktobrī viesojāmies Alūksnes rajona zemnieku saimniecībā "Mauriņi", kurā saimnieko Gunita Virka. Viņa nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu apkārtējā vidē. Saimniece tur savvaļas govis un zirgus, ir izveidojusi nelielu zooloģisko dārzu, piedāvā pirts pakalpojumus un dažādas ārstnieciskās tējas. Otru apskatījām gluži jaunu saimniecību - "Jaunsētas", ko izveidojis Druvis Tomsons. Tā atrodas pie Alūksnes ezera. Saimniecība piedāvā visdažādākos pakalpojumus, sākot no dzīvošanas viesu mājā un vizināšanos ar motorlaivām, katamarāniem, peintbola mačiem un beidzot romantisku izjūtu pilna vakara nodrošināšanu. Kad mēs ieradāmies saimniecībā, īpašnieks pēc pāris dienām gatavojās atvērt Katrīnkrogu skaistā guļbaļķu ēkā," stāsta V. Empele.Otra ekskursija notika uz Limbažu rajonu, kur kursanti viesojās zemnieku saimniecībās "Meža salas" un "Jumpravmuiža". "Savdabīga atpūtas vieta bija "Meža salās". Saimnieki ir izveidojuši vairākus mākslīgos dīķus, ikvienā vietā var redzēt, ko var izdarīt cilvēks, lai apkārtne būtu skaista," saka V. Empele.Kursus beidza 21 dalībnieks. V. Empele uzskata, ka tas ir ļoti optimāls skaits. "Grupu varējām noformēt ar 30 cilvēkiem, bet ar tik daudz dalībniekiem pasniedzējiem grūtāk strādāt. Jāatzīst, ka par lauku tūrismu rajonā ir liela interese. Nule notikušajos piedalījās arī Ints un Līga Augas, kuru saimniecība "Kalbakas" atrodas Smiltenes pusē. Viņi ar lauku tūrismu nodarbojas kopš 2000. gada, un pārējiem dalībniekiem bija interesenti uzzināt arī viņu pieredzi. Šādus kursus rīkosim arī nākamajā gadā, un vairāki interesenti jau uz tiem ir pieteikušies. To var darīt vēl. Lūdzam jau tagad pieteikties konsultāciju birojā, lai laikus varētu apzināt nākamās grupas sastāvu," norāda V. Empele. Par mācībām būs informācija arī "Lauku lapā", kas iznāk katru mēnesi un ir pie katra lauku konsultanta pagastos.

Komentāri 2

Līga

Kursi tiešām bija ļoti vērtīgi. Esam tiešām pateicīgi, tā bija laba domu apmaiņa un rosina uz jaunām idejām. Paldies!

pirms 13 gadiem, 2007.12.04 15:44

Bomzis

Nu un tālāk. ES fondu finansējums nākamajā programmēšanas periodā visu māju attīstībai (lauku tūrismam) nav paredzēts. Piemēram palasiet LIAA vai VRAA mājas lapas.

pirms 13 gadiem, 2007.12.05 13:34

Bizness