Akcijā par labākajiem atzīti 14 Latvijas veikali

Akcijā "Valsts valoda veikalā" par labākajiem atzīti 14 Latvijas veikali, aģentūra LETA uzzināja Valsts valodas centra rīkotajā apbalvošanas ceremonijā.

Goda raksti tika pasniegti kategorijā lielveikals, veikals un mazo veikalu kategorijā. Akcijas laikā tika novērtētas vairāk nekā 300 tirdzniecības vietas, no kurām komisijas atzinību lielveikalu grupā izpelnījušies četri SIA "Rimi Latvia" lielveikali Saldū, Kuldīgā un Rīgā.

Veikalu grupā augstākos rezultātus uzrādījis veikals "Top Aizpute" Aizputē, veikals "Pus12" Valmierā, veikals "Drogas" Valmierā, veikals "Mežam un dārzam" Cēsīs, kā arī veikals "Daugava" Pļaviņās.

Savukārt mazo veikalu grupā visvairāk punktu saņēmis veikals "Zviedru vārti" Priekulē, veikals "SIA Jūlija EI" Jelgavā, veikals "Pus12" Jelgavā, A/S "Preses apvienība" veikals Rēzeknē un veikals "Grāmatu pasaule" Daugavpilī.

Valsts valodas centra kontroles daļas vadītājs Antons Kursītis informēja, ka līdzīga akcija plānota arī nākamgad ar nelieliem uzlabojumiem - akcijas laikā veikala darbiniekiem, piešķirt nozīmīti ar valstu karodziņiem kādās viņš runā.

Akcijas "Valsts valoda veikalā" mērķis bija veicināt latviešu valodai draudzīgu vidi Latvijas veikalos. To organizēja Valsts valodas centrs sadarbībā ar Latvijas Tirgotāju asociāciju un Patērētāju tiesību aizsardzības centru.

 

Bizness