Konkursa „Labākais sociālais darbinieks Latvijā - 2015” uzvarētāji saņems vērtīgas balvas

Ikviens Latvijas iedzīvotājs un organizācija aicināti līdz šī gada 31.augustam novērtēt un pieteikt savus kandidātus konkursam „Labākais sociālais darbinieks Latvijā-2015”. 


Šogad konkursa „Labākais sociālais darbinieks Latvijā -2015” pieci (5) uzvarētāji saņems patiesi vērtīgas balvas. Titula pirmās vietas ieguvējs saņems dāvanu karti 500 eiro apmērā, bet vēl četri (4) nominanti katrs iegūs 400 eiro vērtu dāvanu karti. Klātienē labākos sociālos darbiniekus suminās labklājības ministrs Uldis Augulis, kurš konkursa uzvarētājiem pasniegs arī Pateicības rakstus un Personalizētu piemiņas ozolkoka balvu „Četrlapu āboliņš”. 


Balvas pasniegšana notiks 17.septembrī pēc Sociālo darbinieku Foruma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē. Pasākumu sirsnīgā gaisotnē vadīs Radio Skonto programmu direktors Valdis Melderis. Savukārt klātesošos sociālos darbiniekus, kas lielākoties ir daiļā dzimuma pārstāvēs, priecēs Latvijā iemīļotais dziedātājs Viktors Lapčenoks. 


LM atgādina, ka no 5.augusta līdz 31.augustam ikviens var piedalīties konkursā „Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2015.” Pieteikumu aizpildīšana notiek elektroniski vietnē: www.visidati.l, PRIVĀTPERSONAS AIZPILDA šeit: , bet DARBA DEVĒJI UN PROFESIONĀLĀS APVIENĪBAS (NVO) aizpilda šeit

Konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā, popularizēt sociālā darbinieka profesiju Latvijā.


Pretendentus izvirzīs un vērtēs šādās nominācijās:

Labākais iedzīvotāju izvirzītais sociālā dienesta sociālais darbinieks Latvijā 2015

Labākais iedzīvotāju izvirzītais nevalstiskā sektora sociālais darbinieks Latvijā 2015

Labākais darba devēja izvirzītais sociālās institūcijas vadītājs Latvijā 2015

Labākais darba devēja izvirzītais sociālais darbinieks Latvijā 2015


Kandidāts, ar vislielāko punktu skaitu, neatkarīgi no nominācijas kļūs par Labāko sociālo darbinieku Latvijā 2015. gadā.


Katrai nominācijai ir sava elektroniski aizpildāmā anketa, ar mērķi visiem iesniedzējiem piedāvāt vienādas iespējas un prasības anketu aizpildīšanā, par katru pretendentu sniedzot informāciju pēc vienādiem kritērijiem. 


Lai pretendētu uz titulu „Labākais sociālais darbinieks Latvijā – 2015.”, jābūt Latvijā strādājošam sociālajam darbiniekam, kuram ir atbilstoša izglītība un vismaz 3 gadu pieredze sociālā darba jomā. 


Konkursā vērtēs pretendenta ieguldījumu sociālā darba prakses attīstībā, starpprofesionālo un starpinstitucionālo sadarbību, sociālā darba praksē pielietotās inovatīvās sociālā darba metodes un ieguldījumu sociālā darba profesijas attīstībā.


Konkursu LM īsteno sadarbībā ar Sociālo darbinieku biedrību, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienību un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociāciju, kuru pārstāvji strādās žūrijā, lai vērtētu iesniegtās anketas un piešķirtu atbilstošus titulus. Žūrija anketas izskatīs un lēmumu pieņems līdz 2015.gada 11.septembrim. 


Anketas ir sagatavotas elektroniski, paredzot, ka katram pieteicējam par pretendentu jāsniedz atbildes uz visiem anketas jautājumiem, tā izslēdzot iespēju sniegt dažādas, pārāk izvērstas un subjektīvas atbildes, nodrošinot līdzvērtīgas prasības un iespējas pret visiem pretendentiem. 


Kandidāts, kura praksi un zināšanas anketas aizpildītājs novērtējis piešķirot katrā anketas jautājumā un anketas summā maksimālo punktu skaitu, netiks vērtēts, sakarā ar to, ka, iespējams, novērtējot ar maksimālo punktu skaitu visās jautājumu kategorijās, anketas iesniedzējs nav bijis objektīvs, neskatoties uz pieņēmumu, ka katrs pieteikuma iesniedzējs ir labticīgs tās aizpildīšanā. 


Konkursa nolikums 

Bizness