Valkā sacentīsies Baltijas valstu jaunie izpildītāji un popgrupas 1

Šodien plkst.14 Valkas kultūras namā notiks II Starptautiskais jauno izpildītāju un popgrupu konkurss - festivāls "Tikai debesīs putni ir brīvi", aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne.

Konkursā piedalīsies un par festivāla galveno balvu cīnīsies jaunie vokālisti no visām Baltijas valstīm - Šilutes, Klaipēdas (Lietuva), Valgas (Igaunija), Liepājas, Grobiņas, Ventspils, Tukuma, Rīgas, Ogres, Ķeguma, Olaines, Alūksnes un Valkas. Pirmais konkurss "Tikai debesīs putni ir brīvi" notika 2005.gada rudenī. Tajā piedalījās 45 solisti un 27 pogrupas, kopskaitā apmēram 170 jauno dziedātāju.

Saskaņā ar nolikumu konkursa mērķis ir veicināt sacensību starp dažādu valstu jaunajiem solistiem un popgrupām, nodibinot savstarpējus kontaktus un veicinot vokālo pedagogu pieredzes apmaiņu. Konkursā var piedalīties dalībnieki līdz 24 gadu vecumam ar koncertdarbības pieredzi. Konkursantu vērtēšana notiek piecās vecuma grupās.

Konkursa dalībnieku - gan individuālo izpildītāju, gan grupu sniegumu vērtēs kompetenta žūrija. Tās sastāvā būs LTV1 bērnu un jauniešu raidījumu un konkursu režisore Rasma Dumpe un Valgas apriņķa mūzikas pedagoģe Lenele Randa, kuras bija žūrijas komisijas locekļi arī 2005.gada konkursā "Tikai debesīs putni ir brīvi". Savukārt no Lietuvas žūrijas komisijas darbā piedalīsies dažādu muzikālu konkursu organizatore un televīzijas pārstāve Audrone Baltaegle.

Visi mūzikas cienītāji un citi interesenti tiek laipni aicināti apmeklēt šo pasākumu, kas, līdzīgi kā iepriekšējais, solās būt gana interesants. Pasākuma organizatore Mārīte Meļķe aicina pasākuma apmeklētājus vērst uzmanību uz to, ka tas ir konkurss, nevis koncerts un konkursa dalībniekiem tas ir nopietns darbs.

 

Komentāri 1

Džeina

Idijāls koncerts,man no sirds patika:)Visi dalībnieki bij kolosāli un malači!

pirms 13 gadiem, 2007.11.25 21:02

Bizness