Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krīzes vadības padome izskatīs lūgumus izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā 11 novados

Šodien plkst.11 notiks Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) sasauktā Krīzes vadības padomes (KVP) ārkārtas sēde, lai izskatītu lūgumus izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā 11 novados, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Padomes sēdē paredzēts izskatīt informāciju par Smiltenes, Kokneses, Pļaviņu, Viesītes, Jaunjelgavas, Apes, Neretas, Aizputes, Ventspils, Vecumnieku un Alojas novadu domju, kā arī biedrības "Zemnieku saeima" lūgumiem Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā to administratīvajās teritorijās. Uz sēdi uzaicināts arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

KVP ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt valsts un pašvaldību institūciju saskaņotu rīcību, veicot valsts apdraudējuma preventīvos un pārvarēšanas pasākumus, kā arī tā radīto seku likvidēšanas pasākumus. KVP vada Ministru prezidents. Krīzes vadības padomes locekļi ir aizsardzības, ārlietu, ekonomikas, finanšu, iekšlietu, tieslietu, veselības, satiksmes un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri. Padomei ir tiesības uzaicināt uz sēdēm valsts, pašvaldību un citu institūciju amatpersonas vai ekspertus.

LETA jau ziņoja, ka valdība akceptēja 14,87 miljonu eiro izmaksāšanu Latvijas lauksaimniekiem par plūdu postījumiem no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem". Tāpat no šīs budžeta programmas plānots piešķirt 98 300 eiro Lauku atbalsta dienestam (LAD) un 13 285 eiro Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram (LLKC) neparedzēto izdevumu segšanai, kas saistīti ar plūdos cietušo platību apsekošanu.

Līdz šim ilgstošo lietavu un plūdu radītās situācijas dēļ lauksaimniecības jomā izsludināta ārkārtas situācija 29 novados - Aglonas, Baltinavas, Balvu, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Kārsavas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rugāju, Vārkavas, Viļakas, Viļānu, Zilupes, Alūksnes, Jēkabpils, Madonas, Lubānas, Gulbenes, Cesvaines, Varakļānu, Krustpils, Salas un Aknīstes novados.


Lauku ziņas