Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nodrošinās kartupeļu sēklas sēklas materiāla izsekojamību 2

Valdība otrdien, 21.martā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus kartupeļu sēklaudzēšanas un sēklas kartupeļu tirdzniecības noteikumos.


Grozījumi noteic, ka sēklu iesaiņojumu oficiālajās etiķetēs no 2017. gada 1. aprīļa jānorāda oficiāli piešķirtais sērijas numurs. Lai norādītu sērijas numuru, nepieciešams veikt izmaiņas Kultūraugu uzraudzības valsts informācijas sistēmas sēklu etiķešu modulī, izveidojot etiķešu numerācijas sistēmu un piešķirot etiķetei unikālu numuru atkarībā no auga sugas, šķirnes, kategorijas un ražas gada, kā arī izmaiņas etiķešu drukāšanas termoprintera etiķešu uzdrukas programmā. Tādējādi nodrošinās sēklas materiāla izsekojamību un etiķešu izsniegšanas, izplatīšanas un izmantošanas kontroli. 


Tāpat grozījumi paredz, ka turpmāk par sēklas kvalitātes atbilstību pavaddokumentos norādītajai kvalitātei būs atbildīgs sēklas pārdevējs. 


Grozījumi precizē sēklas sertifikāta derīguma termiņu, paredzot, ka sēklām, ko sertificē pēc novākšanas gada 31. decembra, sertifikāta derīguma termiņu nenosaka. 


Tāpat grozījumi reglamentē nepieciešamo parauga lielumu kaitīgo organismu testēšanai kartupeļu mātesaugiem.


Noteikumos veikti arī redakcionāli precizējumi. 


Noteikumi „Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 5. janvāra noteikumos Nr. 12 „Kartupeļu sēklaudzēšanas un sēklas kartupeļu tirdzniecības noteikumi”” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. 

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Tev to nesaprast, bet pilns tirgus ar lēto modificēto Meksikas kartupeli.

pirms gada, 2017.03.22 20:36

Bizness