Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stingrākas pārtikas kontroles “no tīruma līdz šķīvim”

Trešdien Eiropas Parlaments (EP) atbalstīja ieceri pastiprināt oficiālās pārtikas pārbaudes “no tīruma līdz šķīvim”. Jauno noteikumu mērķis ir uzlabot pārtikas izsekojamību, cīnīties ar viltojumiem un atjaunot patērētāju uzticību pārtikas ķēdes integritātei, un par tiem EP jau panācis neformālu vienošanos ar ES Padomi. 

Tiesību akti nodrošinās visaptverošu, integrētu un efektīvāku kontroles sistēmu tādās jomās kā pārtikas un barības drošības noteikumi, veterinārās un augu veselības prasības, organiskā ražošana un aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu noteikumi.

“Pēc zirga gaļas skandāla, patērētājiem radās nopietni, pamatoti jautājumi par pārtikas izsekojamību un gaļas piegādes ķēdes integritāti. Eiropas Parlamenta centienu rezultātā risināt šos jautājumus esam nonākuši pie dokumenta, kas kompetentajām institūcijām ļauj efektīvi apkarot krāpnieciskas prakses,” sacīja EP ziņotāja Karin Kadenbach (S&D, Austrija)

“Esmu gandarīta arī par to, ka Eiropas Parlamentam ir izdevies stiprināt stingrāku noteikumu un regulējuma sadaļu, īpaši par piemērojamiem sodiem tīšu, apzinātu noteikumu pārkāpumu gadījumos. Es ticu, ka nopietnas sankcijas būs galvenais rīks krāpšanas apkarošanai visos pārtikas ķēdes un aprites posmos,” viņa piebilda.

Eiropas Parlamenta deputātu un ES Padomes (ministru) neformālā vienošanās paredz:

visaptverošu darbības lauku, ietverot visu lauksaimniecības pārtikas ķēdi: pārtikas, barības, augu veselības, pesticīdu, dzīvnieku labturības, ģeogrāfiskas izcelsmes, organiskās lauksaimniecības kontroli, 

bez brīdinājuma veiktas riska novērtējuma kontroles visās jomās,

stingrākus noteikumus un sodu izpildi krāpnieciskām un maldinošām darbībām,

ievešanas nosacījumi no trešām valstīm importētiem dzīvniekiem un produktiem,

Eiropas Komisijas kontroles ES dalībvalstīs un trešās valstīs.


Bizness