Valkas lauku konsultāciju birojs aicina uz mācībām piensaimniekus! 1

Arodapmācības „Nozares speciālistu līmeņa mācību kurss” ietvaros SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Valkas konsultāciju birojs rīko mācības piensaimniecību vadītājiem un speciālistiem.

jau 12.februārī pl 11:00, Valkā Rīgas ielā 12A (bistro „Jumis” lielajā zālē) notiks pirmā nodarbība, kurā  Anita Siliņa, LLKC kompetenču centra, lopkopības projektu vadītāja stāstīs par  jaunākajām tehnoloģijām intensīvajās piensaimniecībās, ganāmpulka palielināšanas iespējām un draudiem ( slimību izplatība, fermas menedžments) Tehnoloģiju salīdzinājumu piena nozarē un ekonomisko aspektu izvērtējumu.

 Pirmajā mācību dienā par lektoriem ir pieaicināti arī GEA un Alfa de Laval speciālisti. Nākamās mācību dienas būs 17. un 18.februārī. Ļoti nozīmīgu daļu arodapmācībās aizņems pieredzes apmaiņas braucieni,  piecu dienu laikā tiks apmeklētas 10 saimniecības, kas saistītas ar piensaimniecību, pieminēšu : Auces novada  LLU mācību un pētījumu saimniecību „Vecauce”,  Jelgavas novada z/s „Mežacīruļi”, Daugavpils novada  z/s „Kļavas V”, Viesītes novada  z/s „Kalna Dambrāni” un protams arī  Smiltenes novada, Bilskas pagasta z/s”Kalējiņi1” un Valkas novada , Vijciema pagasta z/s „Jaunpunģi”. 

Dalība mācībās un pieredzes apmaiņas braucienos ir bez maksas. Pieteikšanās mācībām un informācija pa telefonu 29188612, e-pastā [email protected]

Komentāri 1

Teodors

"Piena kvotu sistēma Latvijā tika ieviesta no 2004. gada 1. maija, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā. Pērn visā valstī piensaimniekiem tika atvēlēts izslaukt ap 780 tūkstošiem tonnu piena. Pārsniedzot šo daudzumu, jāmaksā sods – 27,3 eiro centi par litru."

pirms 6 gadiem, 2015.02.11 10:33

Bizness