Pirmie programmas digitālie aģenti no Smiltenes, Staiceles un Rīgas

 Tuvāko trīs gadu laikā Latvijā tiks izveidots 6000 digitālo aģentu - bibliotekāru, skolotāju, valsts un pašvaldību darbinieku - tīkls, kuru uzdevums būs palielināt valsts piedāvāto e-pakalpojumu lietošanu sabiedrībā, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).


Trešdien tika atklāta valsts vienotā komunikācijas un mācību aktivitāšu programma "Mana Latvija.lv. Dari digitāli!", kuras laikā plānota aģentu tīkla izveide.


Tās laikā VARAM un vairāk nekā 30 partneriestādes kopīgi strādās, lai veicinātu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) iespēju izmantošanu sabiedrībā, galvenokārt, uzmanību vēršot uz cilvēku un viņa dzīves situāciju risināšanu, skaidroja ministrijā. Vairākus situāciju modeļus jau tagad ir iespējams atrisināt elektroniski vienuviet portālā "Latvija.lv".


Kā norāda VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis, programmas laikā tiks apmācīti bibliotekāri, skolotāji, valsts un pašvaldību darbinieki, kuri sniegs konsultācijas un iedrošinās līdzcilvēkus saziņā ar valsti izmantot e-pakalpojumus, tādejādi ietaupot gan laiku, gan naudu, gan saudzējot dabu.


Pirmie programmas digitālie aģenti būs Smiltenes Valsts un pašvaldību vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāja Jūlija Egle, Staiceles bibliotēkas vadītāja Anita Strokša, kā arī Rīgas 25.vidusskolas datorikas skolotājs Tālivaldis Mežis.


VARAM norāda, ka ikdienā nepieciešamie e-pakalpojumi sabiedrībai ir pieejami 85% gadījumu, tomēr e-pārvaldes pakalpojumu lietošanas rādītāji ir zemāki un patlaban tos izmanto 38% sabiedrības. Programmas mērķis ir trīs gadu laikā būtiski palielināt valsts e-risinājumu lietošanu sabiedrībā. Lai to paveiktu, turpmāko trīs gadu laikā visā Latvijā notiks 16 reģionālie un 20 partneru pasākumi, tiks rīkoti trīs nacionāla mēroga forumi, informatīvās kampaņas un izveidots digitālo aģentu tīkls, kas sastāvēs no 6000 personām, lai sabiedrība ne tikai iespējami plaši uzzinātu par valsts piedāvātajiem e-risinājumiem, bet arī tos lietotu. 


Programmas pirmie vēstneši ir mūziķe un māmiņa Māra Upmane-Holšteine, aktieris Mārtiņš Vilsons, kā arī ceļotājs un TV raidījumu vadītājs Gustavs Terzens.


Bizness